Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kerültetek már ilyen helyzetbe?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kerültetek már ilyen helyzetbe?

Figyelt kérdés
Van még "élet" egy ekkora "pofon" után?? Hol keressek új kapcsolatot?A legutóbbi kapcsolatom nem régen ért véget, és képtelen vagyok "talpra állni" azóta. A pasi 3 éve elvált volt, minden stimmelt köztünk, jól kijöttünk a gyerekeivel, aztán egyik napról a másikra adott még egy esélyt a volt feleségének, mondván, hogy a gyerekek miatt meg kell próbálnia. Elengedtem, nem is volt más választásom. De azóta nem találom a helyem, teljesen elkeseredtem, nem tudom hogyan fogok bízni bárkiben. Minden "álom" szertefoszlott, esküvő, kisbaba, stb.
2009. szept. 14. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt, minden pasi utàn csak jobb jön, majd ezen is tul leszel! Ne dràmàzz! Keresd fel a baràtaidat és koncentràlj ràjuk, sird ki magad és lépj tovàbb! Lesz még jobb is nàla akivel megtalàlod az igazi szerelmet! Tul vagyok egy két "dràmàs" kapcsin, tudom miröl beszélek! De most 32 évesen férjnél vagyok, boldog vagyok, uj életbe vàgunk és màr csak a baba hiànyzik! :) és mind ez màsfél év alatt jött össze!
2009. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz lesz, de lépj túl a történéseken. Különben is, ki tudja, mit hoz a jövő. Az én egyetlen nagy szerelmem 34 év után talált vissza hozzám....
2009. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ha visszament a volt feleségéhez, akkor tutiszáz hogy nem szeretett igazán , illetve hogy állandóan vacilált köztetek.Ezt a döntést hidd el nem percek alatt hozta meg! Tehát felesleges keseregni. Állj talpra és kezdj újra élni! És egy jótanács: az az igazi társkapcsolat, ahol a másiknak nincs "múltja"!

2009. szept. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elvált pasik ebből a szempontból hülyék tudnak lenni. (Én is az vagyok, magamról beszélek tulajdonképpen.)


Most már 2 éve együtt vagyok az új párommal, és mára minden tök jó, de ha az exem bekavart volna az első időkben, nagyon nem tudtam volna mi a "helyes"? (Pedig ő lépett le. Csakhogy én nagyon szerettem és ragaszkodtam is hozzá.)


Ezért azt mondom, nem a Te hibád. Legközelebb, mert mindig van legközelebb, amíg nem vagy halott; keress olyat, aki lélekben is független már, nem csak papíron! Másik verzió, hogy küzdesz érte. Főleg, ha meg vagy győződve róla, hogy neki is ez a jó. Ez a pasi, aki adott még egy esélyt az exének, most boldog???


VOLT más választásod. Bár a gyerekei mindig eléd kerültek volna a képzeletbeli rangsorban (és ebben nincs is semmi rossz, ha belegondolsz, mert a gyerekeit az ember ugyanúgy nem tudja lecserélni, mint a szüleit, akik ezért szintén előtted vannak), de a párjára ez nem vonatkozik. Azt le lehet cserélni, tehát küzdhettél volna. A gyerekek fejében mindig az az ideális kép, ha a szüleik együtt vannak. De a pasira ez nem vonatkozik. Lehet, hogy Őt Te jobban szeretted, mint az exe. Ettől bonyolult.


Te döntöttél úgy, ahogy. Elengedted. Ebben van erő és lelki nagyság is. Ne tegyél úgy, mintha a körülmények áldozata lennél, mert nem vagy az. Áldozatot hoztál. És most rossz Neked. De csak ennyi. Sem több, sem kevesebb ennél.


Én így látom. Sok jót Neked! Megérdemled.

2009. szept. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom most is, hogy ilyenkor nincs más választás, el kell engedni, aki menni akar. De közben darabokra szakad a szívem, mert úgy váltunk el egymástól, hogy azt mondta, ez nem miattam történt így, mert nagyon szeret, de a gyerekek... Nem így tervezte, de ha nekem is lesz gyerekem, meg fogom őt érteni, és nem gyűlölöm majd. Aki élt már át ilyet, tudja mennyire tud fájni. Nincs bennem harag, ő így látta jónak. De a "kiskaput" meghagyta, hogy néha beszéljünk, és esetleg majd egy idő után meglátogatna. Plusz: ha még sem sikerülne a kapcsolata, én fogok tudni róla először... Igazán nem is értem ezt az egészet. Talán sosem fogom. Minden erőmmel azon vagyok, hogy elfogadjam ezt a helyzetet,és tovább lépjek. Nem könnyű... Mikor azt hiszed, hogy végre a legnagyobb rendben van az életed közel a 30-hoz, akkor "rugdosnak" vissza oda, ahonnan elindultál.
2009. szept. 15. 02:10
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, és hogy ő boldog-e? Nem tudom. Hetente többször felhív, még benne él minden ami köztünk volt, és hiányzom neki. Talán jobb lenne, ha az lenne, de én erősen kétlem, mivel ismerem a "történetüket". Szívem-lelkem beleadtam ebbe a kapcsolatba, meg sem fordult a fejemben más, törődtem vele/velük mindenféle téren,hiszen egy életre terveztünk. Ez még sem kell. Vagyis mégis ennek az ellenkezőjét választotta.
2009. szept. 15. 02:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

OK. Újra én vagyok. (tegnap 16:07)


Nem tudhatom, benne mi játszódik le, azt tudom leírni, mi volt bennem, hátha segít Neked.


A szakítás után ez már nem szerelem volt, hanem egy erős kötődés, amit a közös gyerek (nálatok gyerekek) eltéphetetlenné tettek. Így nem lehetett eljátszani azt, hogy Te jobbra Én meg balra, hiszen a gyerektől egyik fél sem akart elválni. Ez az egyik.


A másik, hogy vádoltam magam a kapcsolat megromlásáért és azt gondoltam, még nem tettem meg mindent, amit lehet. Ez szintén a gyerek miatt volt fontos nekem, én is elvált szülők gyereke vagyok, egyszerűen nem engedhettem meg, hogy ne próbáljak meg mindent. Ha így tettem volna, nem is tudtam volna tovább élni. (Tényleg sz@rul voltam, jártam pszichológushoz is segítségért, megtartásért.)


Mostanra elég sok mindent másképp látok, illetve ugyanazt látom, csak én nézem egy másik szintről, ahonnan nézve már rendben van ez a dolog, nem akkora tragédia. De ehhez kellett sok minden.


Az, hogy meghagyta a kiskaput, jelzi a bizonytalanságát. Téged szeret. Nagyon valószínű. De olyan mozgatórugói (is?) vannak, amin nem tud túllépni. Most nem. Még nem. Ez Veled szemben nagyon igazságtalan, tudom.


Minden tanács hamis lenne és úgy is Neked kell döntened. Ha már elengedtem, akkor én tovább lépnék. (Ha TÉNYLEG elengedtem. És nem csak a külvilág felé mondom ezt, hanem befele is igaz ez.) Ha valaha lesz még dolgotok egymással, az akkor lesz. Azt majd akkor kell megoldani. Most élni kell tovább. Ez az én megoldásom. Ha nem érzed igaznak, az is jó válasz.

2009. szept. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked, igen ezek a sorok most segítenek. Egész más egy pasitól olvasni erről. Persze, a sebek nem gyógyulnak gyorsabban semmitől, viszont jobb, ha beszélünk róla. Utólag már mindig minden egy kicsit másképp látszik, talán felém is voltak jelek, amelyeket észre kellett volna vennem. Például amikor ők négyen együtt csináltak egy egész napos programot, szintén a gyerekek kedvéért. Értetlenül álltam,és próbáltam megérteni,de nem ment. Csak azért nem tettem szóvá, mert tényleg szerettem. A gyerekeket is.És gondoltam, ha ez jó nekik, menjenek.Talán ez sem kellett volna hogy beleférjen... Valóban nagyon sok áldozatot hoztam, és feltétel nélkül bíztam benne,és a kapcsolatunkban. De azt hiszem, ezek a dolgok hozzátartoznak.Most sem csinálnám másképp.De valami mégsem volt jó, mégsem volt elég, tőlem,belőlem.Talán így kellett lennie,csak feldolgozni lenne már jó... Mert nincsenek véletlenek.Soha.

Neked pedig köszönöm!

2009. szept. 15. 13:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az elsö vagyok! Velem is ezt csinàlta anno az exem, bàr ö még nem volt el vàlva! De ez nem is lényeg! De ahogy vissza ment a feleségéhez és a gyerekhez, én kezdtem neki hiànyozni, és hogy hiv meg talàlkozzunk, amilyen szerelmes voltam bele is mentem, de aztàn kiderült hogy a màsodik babàt vàrja a felesége, na akkor mondtam, hogy hülyitsen màst! Nagyon rossz volt de el kellett fogadnom! De aztàn hallottam egy év mulva, hogy megint szeretöje van! Na ennyit a hüségröl! Kôzben meg hivott hogy tali, na neeee màr!

2009. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon úgy tűnik, a válás után sokan ilyen labilisak lesznek, nem számolva azzal, hogy így mások lelkébe taposnak bele. Miközben próbálgatják, melyik lenne a jobb megoldást, mindenki sérül valamilyen szinten. Ha visszatáncolna esetleg, akkor is marad a kétely, mert aki megteszi egyszer,...
2009. szept. 15. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!