Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kerültetek olyan helyzetbe,...

Kerültetek olyan helyzetbe, vagy ismertek-e olyat, aki abbahagyta az egyetemet? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Megbántad később a döntést?Vagy megkönnyebbültélt, mert végre azt tanulhattad, vagy azzal foglalkozhattál, amit igazán szeretsz?
2010. márc. 17. 22:37
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
96%
Én abbahagytam a tovább tanulást,és kitanultam egy szakmát,nyelvet tanultam,dolgoztam,mellette tanultam.Igazából kicsit megbántam,mert így is-úgy is kilátástalannak érzem az életemet jelen pillanatban.Neked azt tudom tanácsolni,hogy ne hagyd ott,mert meg fogod bánni. Vagy ha később folytatod,akkor bizony már nem ingyen fogsz tanulni.Gondold át alaposan.
2010. márc. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%
A fodrászom lánya elkezdte a Közgáz-t, de első után úgy döntött ez neki nem kell, elment fodrászkodni. Sorra nyeri a versenyeket, nemrég volt Kanadában is. Egy élet van, ki kell használni, élni kell, úgy ahogy szeretné az ember!
2010. márc. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
59%
Ismerek olyant, aki abbahagyta a főiskolát, mai napig kiszolgáltatja magát a családjával (huszonéves nő). Én is gondolkodtam rajta, mert értek olyan nehézségek, amikkel hirtelen nem tudtam mit kezdeni, és nem feltétlenül csak az iskolával kapcsolatosak (családi gondok, munkaügyi csalódások), lemaradtam, elhúzódott a tanulmányi időm, de aztán kaptam egy reménysugarat, hogy annak ellenére, hogy itthon csak ezzel xart se fogok érni, mégis jó lesz valamire, valahova (kijuthatok külföldre a nagyoktól tanulni), és ez lendített be újra, és mivel még nem töröltek a hallgatói névsorból, be tudom fejezni, úgyhogy most ez hajt, hogy kijussak oda, akikhez másoknak csak álom. Ha abbahagytam volna, valószínűleg elvégzek egy hasonló jellegű tanfolyamot, és azzal már talán dolgoznék a szakmámban, amit a diplomával nem tudnék megtenni (sajnos ez az igazság), de akkor nem jutnék ki külföldre, bár ez a végső dopping csak egy álom volt nekem is, és csak tettem egy próbát, de nagy meglepetésemre pozitív választ kaptam, amire egyáltalán nem számítottam, ha az nincs, lehet, hogy tényleg feladom és megyek szakirányú tanfolyamra.
2010. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat.

A helyzeten súlyosbít- vagy könnyít, nem tudom- hogy már csak egy évem van hátra és a nagyját már elvégeztem belőle. De iszonyatosan nehéznek érzem, és bár tudom, kár lenne otthagyni ennyi belefektetett energia után, nagyon félek, hogy valóban elpazarlom az időmet, mert a későbbiekben semmiképp sem szeretnék a végzettségemből megélni, ha nem kényszerít rá az élet. Azt is tudom, hogy sokat tanultam abból, hogy milyen, amikor az ember rosszul választ és attól már nehezen tud megválni,mert ez történt.

Tehát az eszem egyértelműen azt mondja, le kell nyomni az egy évet, de szívem szerint nem csinálná,- azt hiszem ezen a helyzetemben már késő gondolkodni.

2010. márc. 17. 22:57
 5/58 anonim ***** válasza:
94%

Én is másfél év után hagytam ott az egyetemet, mert inkább kimentem külföldre dolgozni és tapasztalni. Sajnos azóta is többször gondoltam arra, hogy ha kitartóbb lettem volna, akkor már lenne egy diplomám.

Ez attól is függ, hogy miért szeretnéd abbahagyni a tanulást. Néha vannak az embernek olyan gondjai, ami miatt nem folytathatja (akár anyagiak, akár más jellegűek). Ami szerintem jó ötlet lehet ilyenkor, hogy halasztasz 1-2 évet, és ahogyan idősödsz, úgy ki fog derülni, hogy szeretnéd-e a folytatni.

Én azt bántam meg főleg, hogy könnyelműen nem halasztottam, és utána már nem volt visszaút, pedig előtte államilag támogatott, nappali szakra jártam.

2010. márc. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
94%

Ha már csak egy éved van,semmiképp ne hagyd abba. Ennyi belefektetett energia és idő - ne hagyd elveszni. Az az egy év már nem oszt-nem szoroz, ki kell birni, lehet hogy még nagyon jól fog jönni valamikor az a diploma a jövőben.

Ha az elején lennél (mondjuk most lennél elsős),azt mondanám,hagyd ott,ha nem tetszik - de így, hát kár lenne érte. Én is egyetemista vagyok,tudom hogy nem könnyű és néha nem látni értelmét a dolognak,de ennyire közel a végéhez nem szabad feladni. Kitartás!

2010. márc. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
73%

22:59-es vagyok, és nem olvastam akkor még a kérdező kommentjét.

Így egy picit más a helyzet, én semmiképpen nem ajánlanám, hogy csak úgy hagyd abba az utolsó éved előtt az egyetemet. Egyszerűen, ha idáig eljutottál már, akkor vétek ilyenkor abbahagyni. Nem írtad, hogy mennyi idős vagy, de lehet, hogy ez most csak egy rosszabb időszakod, amikor tanácstalanabb vagy. Így még inkább azt mondom, hogy halassz 1-2 évet, addig pedig kikristályosodik benned, hogy mihez akarsz kezdeni az életeddel, és még mindig be tudod fejezni, ha szeretnéd!

2010. márc. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
92%
Sztem csináld végig most már. Mi az az egy év ahhoz képest, hogy 70-80 évig élni fogsz? Jó lehet az még valamire, másnem másoddiplomához, olyan szakra ami tényleg érdekel. Sosem tudhatod mire fogod használni, az meg a kutyát nem fogja érdekeli, hogy 3 évet elvégeztél belőle.
2010. márc. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
76%
Én is azt tanácsolom, mint a 4. válaszoló, halaszd az utolsó évet, addig próbáld ki a munkát, esetleg menj ki te is külföldre, én sajnos nem halaszthattam, mert a problémáim pont a végén jöttek, és nem engedték, mikor már csak vizsgáim voltak. Aztán halasztás alatt akár azon is gondolkodhatsz, miből írnál diplomamunkát, ha mégse adod fel. Én most fejezem be a szakdolit (már csak esztétikai korrigálások, a tartalomba a belsős konzulens nem kötött bele), aztán államvizsga, és kész leszek.
2010. márc. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jól esik, hogy ennyien írtok.

Viszont kérdezem tőletek: ha nem szeretitek azt, amit tanultok, csak valamilyen oknál fogva-az én esetemben főként az önismeret hiánya miatt- 18 évesen ezt választottátok, de később jöttetek rá, hogy nem ezzel szeretnétek foglalkozni, akkor is befejeznétek?

2010. márc. 17. 23:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!