Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kerültetek olyan helyzetbe,...

Kerültetek olyan helyzetbe, vagy ismertek-e olyat, aki abbahagyta az egyetemet? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Megbántad később a döntést?Vagy megkönnyebbültélt, mert végre azt tanulhattad, vagy azzal foglalkozhattál, amit igazán szeretsz?
2010. márc. 17. 22:37
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
89%
Akkor is, az ember folyamatosan változik, nem tudhatod, hogy később nem fogod szeretni, amibe belekezdtél. Engem alig tudtak rábeszélni a jogsira, aztán tök szeretek vezetni. Tudom, hogy nem egy volumen, de változott a véleményem az a lényeg.
2010. márc. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy már így is 2 évet csúszott a dolog, ugyanezek miatt a bizonytalanságok miatt, de sosem voltam elég "tökös", hogy felvállaljam az érzéseimet, egyszerűen nem voltam érett rá.Halasztottam az elmúlt félévben , elkezdtem egy másik szakot egy másik egyetemen, ami régi álmom. Tehát tisztában vagyok vele, mikkel szeretnék foglalkozni, csak most újra bekapcsolódtam a befejezésre váró szakba, mert megérett bennem a döntés, hogy bizony ettől csak úgy szabadulok meg, ha pontot teszek a végére. És ez az újrabekapcsolódás visel meg.

Tragikus ez a történet, ezzel a sok bizonytalansággal, talán gyávasággal, hogy miért nem tudtam még jóval korábban otthagyni, ha ennyi keserűséget okoz, de valóban önismeret hiányából, kiforratlanságból fakadt.

És nem is egyedülálló, csak én elég látványosan tudok szenvedni.

2010. márc. 17. 23:12
 13/58 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyiben tér el attól, amit valóban szeretnél. Az én esetem speciális (külföldi lehetőség a nagyoknál, de csak diplomával), mivel amit tanulok, annak egy részterülete az, ami miatt külföldre megyek, de itthon is lenne ilyen irányú tanfolyam, de ha már lehetőség, akkor a legjobbaktól a legjobb tanulni, szóval én befejezem, mert bár a valódi érdeklődésemhez csak egy részterület tartozik a főiskolán tanultakból (ráadásul a főiskolai képzés inkább csak egy alap az én területemen), de azért csak kapcsolódik hozzá. Ha valami teljesen mást kezdtem volna el, aminek semmi köze a lehetőséghez, akkor lehet, hogy már az elején feladom, de ha akkor is megkaptam volna a lehetőséget függetlenül a szakiránytól, és csak azt tennék feltétellé, hogy diploma, akkor a lehetőség miatt megcsinálnám (na, ezt nem tudom, mert én azért írtam tanulmányi részleteket is érdeklődéskor, és lehet, hogy azért kaptam ilyen könnyen az esélyt, mert kapcsolódik a tanulmány).
2010. márc. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
14%

Mit álmodozol már? a Diploma csak belépő a nagybetűs életbe majd ha eljutsz a PhD ig akkor ábrándozz a régi álmaid megvalósításáról...


Addig tökfelesleges, mert csak hülyének fognak nézni...

2010. márc. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
20%
Viszont ha még diplomád sincs akkor gyakorlatilag nem számítasz embernek a munkaerőbiacon, csak vmi igavonó marhának...
2010. márc. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
100%
23:14 - Van még olyan idén (vagy a közeljövőben) diplomázó, aki még a régi rendszerben kezdte a felsőoktatást, és ez az új felosztás még sehol se volt, én is ebbe a kifutó körbe tartozom, az én diplomám még nem félértékű.
2010. márc. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
73%

Ha már csak 1 éved van hátra, akkor mindenképpen fejezd meg, még akkor is, ha nem szereted a szakot. Szerintem.

Akármennyire is fals dolog, a mai világban kérik a diplomát, legalábbis kedvezőbb elbírálásban részesülsz, ha van - például álláskeresésnél.

Én is amiatt hagytam abba, mert rájöttem, hogy nem érdekel, (viszont nekem még sokkal több lett volna hátra) és pár év múlva még így is megbántam egy kicsit.

Nem baj, ha most vagy az útkeresés időszakában, eltelik pár év és jobb lesz az önismereted, akkor még mindig lesz időd mást tanulni. Nem lehetséges, hogy ez éppen azért jött most az életedbe, mert nem vagy kitartó eléggé? Mennyi idős vagy amúgy?

35/L

2010. márc. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
100%
23:15 - Van még olyan munkakör, ahol értékes az is, akinek szakirányú tanfolyama van, ha kell a diploma, akkor a cég küldi el és fizeti a tanulást, de nem kérik feltétlenül (jellemzően műszaki szakemberek).
2010. márc. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
20%

Ki beszélt itt a régi rendszerről meg a félértékről?


A te diplomád is csak annyit ér mint másé, és ha vkinek már másoddiplomája van vagy doktorija, akkor te parkolópályára kerülsz.


Vagy szerinted az adjunktusoknak ki főzia kávét? :D

2010. márc. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
31%

Értékes? És kifejeznéd ezt forintban is?


Tudtad hogy egy Dékán milliókat kap egy hónapban?


Csak az alapfizetésük másfél milla..

2010. márc. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!