Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért úgy tanítják a kisgyerek...

Miért úgy tanítják a kisgyerekeket köszönni a szülők, hogy mindenkit letegezünk bele értve az idősebb korosztályt is?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsállom azt, ahogy ma tanítják a kisgyerekes szülők köszönésre a gyereket. Vagy azt látom, hogy a gyerek egyáltalán nem köszön ha belépnek valahova, sem az utcán, sehol, vagy mindenkit "lesziáz". Egyre sűrűbben látom, hogy az anyuka még mondja is, hogy köszönj, hogy szia. Még a gyereknél 30-40-50 évvel idősebb embernek is (hozzáteszem, nem rokonnak). Orvosi rendelőben így köszönnek a gyerekek az asszisztensnek pl. aki már olyan 50 év körüli, vagy vidéken a buszsofőrnek pl. aki már szintén 55 év körüli. Nem divat már a csókolom, jó napot?
2015. okt. 5. 17:17
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
67%

Nem olvastam végig a válaszokat, de engem úgy neveltek, hogy már óvodába úgy mentem, hogy tisztában voltam vele, hogy kit kell magázni: minden nem családtag felnőttet. Tudtam, hogy kinek lehet sziával köszönni, és kinek csókolommal (na jó, a "Jó napot kívánok"-ot tényleg csak iskolában kezdtem el használni; egyébként mai napig kimondom így teljesen, nem csak úgy, hogy jó napot vagy 'napot). Sőt, emlékszem, óvodában ki is nevettük azt, aki még ezt nem tudta.

Ezt minden ép elméjű, óvodás korú gyerekkel meg lehet értetni -- más kérdés, hogy ma már a szülők nagy része sincs tisztában ezekkel a dolgokkal, hogyan taníthatná meg akkor a gyerekének? Meg milyen példát mutat? Egy mai 7-8 éves gyerek szülője olyan 30-as lehet, ebben a korosztályban meg már mindenki tegeződik mindenkivel, persze, hogy nem tanítja meg.

Igaz, hogy én falun nőttem fel, ahol még az eggyel korábbi generációban is alap volt, hogy a szülőket, nagyszülőket, egyéb felnőtt rokonokat (pl. nagynéni, nagybácsi), sőt még az idősebb testvéreket, unokatestvéreket is magázták. Szóval engem már elég szabadosan neveltek ilyen tekintetben.:-)))


Egyébként a tegeződésnél én látok egy -- szerintem -- nagyobb problémát. Nem tudják az emberek egymást normálisan MEGSZÓLÍTANI, illetve nem tudnak KÉRNI.

30/N

2015. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
36%

Na, én a csókolomtól falra mászok. Engem a férjemen kívül senki ne csókolgasson.És ezért én azt tanítottam a gyerekemnek, amíg kicsi volt, hogy akinek én sziát köszönök, annak ő is, ha én Jó napotot, akkor ő is.

Most bekerült az iskolába. A tanító nénije megköveteli tőlük, hogy mindenkinek mindenhol Kezit csókolomot kell köszönni. Gyönyörű, amikor felszállnak a buszra, és azt mondják a busz sofőr bácsinak, hogy kezit csókolom. Nem tud a kislányom napszak szerint köszönni, vagyis inkább nem mer, mert a tanító néni azt mondta. Már észrevettem, hogy azóta kevésbé köszön, ő aki mindenkinek már messziről köszönt. Inkább köszönjön sziát, mint a kezit csókolom.

2015. okt. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

26-os: mit szólt a matróna, hogy visszategezted?

Igen, szerintem nagy gáz, mikor 50-60-asok fiatalabb felnőtteket letegeznek, és fordítva nem ajánlják föl. A szüleim ebben követendő példák: 18 fölött azokat is magázni kezdték, akiket addig tegeztek, vagy fölajánlották a kölcsönös tegeződést - ehhez azóta is tartják magukat.

Én is vissza szoktam tegezni azokat, akik letegeznek. Egyébként valószínűleg kicsit merevebb típus vagyok, mert nem szoktam azonnal tegeződni, és tök jól elvagyok a magázódással is.

A helótól mondjuk kibújok a bőrömből. Azt csak a macskámnak szoktam mondani. :-)

40/N

2015. okt. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
81%

Imádtam csókolomot köszönni. Mindent helyettesített, nem kellett nézni a nemet, hogy jössz vagy mész, mindenkinek lehetett csókolomot mondani.


Gyerekként velem is volt olyan, hogy inkább néma maradtam, ha nem tudtam eldönteni, hogy aki rám köszönt, az már öreg a sziához vagy fiatal a jó napothoz. Így a gyerekeken nem akadok ki, én is visszahúzódó, lámpalázas kölyök voltam, nem felejtettem el, milyen rossz, és tudom, hogy nem bunkóság.


No, de a felnőttek... a fogorvosom egy velem egyidős lány volt, és alapból magáztuk egymást, aztán felajánlotta, hogy tegeződhetünk. Mondtam, oké. Elment szülni, új fogorvosnő, szintén egyidős velem, az asszisztense anyukám korú nő. Szívbaj nélkül letegeztek. Ami ha megkérdezik, nem is zavart volna, de azért egy orvos-beteg viszony más.

2015. okt. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
33-as, hát meglepődött, talán még pofàkat is vágott, de nem hatott meg.:-) amúgy is egy bunkó, és attól mert fiatalabb vagyok mint ő, a tisztelet nekem is kijár. Valamint én ismerem az illemet, és ha az idősebb letegez, akkor automatikus felajánlása az a tegeződésnek a fiatalabb felé. Csak sajnos sokan nincsenek tisztában vele...:) és nyilván itt nem a 12-45 éves felállásra kell gondolni, hanem mondjuk a 25-50 -re.
2015. okt. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Ez kicsit más, de vicces, és ma történt: egy társaságban beszélgettünk. Elmondtam a véleményemet, mire a következő hozzászóló úgy kezdte, hogy nehéz neki utánam beszélni, mert a 65 év az mégiscsak 65. (Én 40 vagyok.) Majd mondta tovább, és én semmit nem találtam a mondandójában, aminek köze lett volna az enyémhez. Már harmadszor sütötte el pl., hogy mi túl fiatalok vagyunk (a férjem 45), és ez látszik is a hozzászólásainkból, úgyhogy gondoltam, ha elérjük az 5. alkalmat, megkérdezem, miért olyan fontos neki ez a dolog. Ti. volt jelen 80 fölötti is, de ő nem tartotta ezt fontosnak.

Amúgy bírom az illetőt, csak ezt csinálja (nem tudom, miért) kényszeresen.

2015. okt. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
A tesóm mondta mindig az egyik barátnőjére, hogy "meglátszik, hogy fiatal". A húgom 24 volt, ez a barátnő meg 21. Én csak néztem, hogy ez komoly?
2015. okt. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Velem is így beszél az egyik ismerősöm régóta. 4 évvel idősebb nálam, de neki van 4 gyereke, nekem egy sem. "Te még fiatal vagy", "a mi időnkben", stb. Szórakoztató.
2015. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
érdekes, ki hogy áll a korához. én nem foglalkozom vele, csak egy esetben. amikor megkérdezik, mikor jön a második gyerek és kijelentem, hogy nem lesz, mire jön a miért, én szimplán azt válaszolom, h "mert nem bánom, ha vki az én koromban v afelett vállal gyereket, de én öreg vagyok hozzá". ezen mindig elkerekedik az emberek szeme :)
2015. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!