Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért úgy tanítják a kisgyerek...

Miért úgy tanítják a kisgyerekeket köszönni a szülők, hogy mindenkit letegezünk bele értve az idősebb korosztályt is?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsállom azt, ahogy ma tanítják a kisgyerekes szülők köszönésre a gyereket. Vagy azt látom, hogy a gyerek egyáltalán nem köszön ha belépnek valahova, sem az utcán, sehol, vagy mindenkit "lesziáz". Egyre sűrűbben látom, hogy az anyuka még mondja is, hogy köszönj, hogy szia. Még a gyereknél 30-40-50 évvel idősebb embernek is (hozzáteszem, nem rokonnak). Orvosi rendelőben így köszönnek a gyerekek az asszisztensnek pl. aki már olyan 50 év körüli, vagy vidéken a buszsofőrnek pl. aki már szintén 55 év körüli. Nem divat már a csókolom, jó napot?
2015. okt. 5. 17:17
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
43%

az én gyerekem nem 7 éves, nem 10, de még csak nem is 5. 2 éves, 2 hós és a kérdés megfogalmazása alapján én ilyesmi korosztályra gondoltam a kérdezőnél, ezért válaszoltam a saját példámmal. csak a félreértések tisztázása végett...


3.

2015. okt. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
92%

Tisztán emlékszem, hogy gyerekkoromban tegeztünk minden óvónénit. Most 28 vagyok, egyéntől függ, ez mennyire volt régen.


"Szia, Zsuzsi néni! Zsuzsi néni, nézd mit rajzoltam!", stb.


Hát istenem, majd megtanulja. Remélem, lesz annyira izgalmas életem idősen is, hogy nem akadok fenn azon, ha egy tökmag lesziáz.

2015. okt. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
88%

Fura, mert én azt vettem észre, hogy nem sziára tanítják a gyerekeket. És nekem az a fura, hogy egy pici gyerek magáz, vagy egy kis általános iskolás jó napottal köszön.

Szóval engem az nem zavar, ha sziáznak. De általában nem szoktak. És nem azért, mert öreg vagyok :)

2015. okt. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim válasza:
0%
16 l
2015. okt. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim válasza:
41%

Elozo vagyok

Én kiskoromban majdnem Mindenkit tegeztem

Aztán pár nő beszólt miatta

Utána majdnem Mindenkit csokolomoztam mostanaban meg egyre többen mondják hogy legyen szia

Még akár egy 20-30-40 évvel idősebb nő is

2015. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
6%
Nem tudom, baromságnak tartom, de ma már ott tart a probléma hogy egy felsős ált sulis sem tudja hogy pl a tanároknak nem helóval kell köszönni.
2015. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
70%
Engem a szüleim/nagyszüleim egész kiskorom ráneveltek arra, hogy akinek a mama vagy a papa köszön, annak nekem is kell. Néniknek csókolom, bácsiknak jónapot. Persze volt olyan, hogy elmulasztottam a köszönést, de akkor mindíg megszorították a kezem. :D De így már majdnem felnőtt fejjel azt mondom, hogy helyesen tették, ha egyszer lesz gyerekem én is így fogom nevelni.
2015. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
82%

a gyerekek ovijába alap a tegeződés és nincs nénizés sem volt !

41 évesen utálnám ha csókolómmal köszönnének nekem

a gyerekeim mindig köszönnek : a nagyobbak csókolóm vagy jó napot a kicsi sziával - majd megtanulja kinek hogy kell

am meg a dokinéni a sziát szereti mert az közvetlenebb :-) egyszerűbb a gyerekkel ha vizsgálat van


am meg nagyn sokan elvárják h sziázzák őket és nem csókolómozzák

2015. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
95%
Ezt én is tapasztaltam, mármint hogy anyukámat letegezik. És itt nem az ovis vagy bölcsis gyerekekről beszélünk, hanem az iskolásokról. Ha nincs megtanítva mit köszönjön akkor 14 évesen is sziát köszön.l A szülő hibája. Én is tudtam hogy kell köszönni már általános első osztályban, hisz ott tanítják is, és a tanárnőt sem tegezhetik le.
2015. okt. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
38%
Mert a multi cégeknél is tegezés van, még a főnöködet is tegezni kell. Mivel angoloknál nincs magázás. Így a felnőtt is ezt szokja meg és adja át a gyereknek.
2015. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!