Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért úgy tanítják a kisgyerek...

Miért úgy tanítják a kisgyerekeket köszönni a szülők, hogy mindenkit letegezünk bele értve az idősebb korosztályt is?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsállom azt, ahogy ma tanítják a kisgyerekes szülők köszönésre a gyereket. Vagy azt látom, hogy a gyerek egyáltalán nem köszön ha belépnek valahova, sem az utcán, sehol, vagy mindenkit "lesziáz". Egyre sűrűbben látom, hogy az anyuka még mondja is, hogy köszönj, hogy szia. Még a gyereknél 30-40-50 évvel idősebb embernek is (hozzáteszem, nem rokonnak). Orvosi rendelőben így köszönnek a gyerekek az asszisztensnek pl. aki már olyan 50 év körüli, vagy vidéken a buszsofőrnek pl. aki már szintén 55 év körüli. Nem divat már a csókolom, jó napot?
2015. okt. 5. 17:17
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
79%

Mert a gyerek (egy 7-8 éves sem!) nem tud különbséget tenni korosztály szerint.

Náluk azt is elég elérni, hogy eszükbe jusson köszönni. Magázni meg eleve nem tudnak még, azt is az iskolában tanulnak meg, idővel.

Nem tudom, mennyire betegnek kell lenni ahhoz, hogy valaki kiakadjon, hogy egy kisgyerek letegezi...

2015. okt. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
68%

"Mivel angoloknál nincs magázás."


Mondjuk az angoloknál konkrétan CSAK magázás van, és tegezés nincs... Kizárólag imában, meg archaikus nyelvben tegeznek: thou, thy...

2015. okt. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
47%

ma 17:34

Hálistennek kezd kimenni a divatból a magázódás, munkahelyen pl a 20 éves simán tegezi a 60 évest. Ahogy ismerem a kollégáimat, fel is háborodnának, ha valaki magázódni kezdene. Ettől függetlenül mindenki tisztel mindenkit, és tök jól tudunk együtt dolgozni.

2015. okt. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
31%

Azért, mert úgy van vele, hogy majd megtanulja és ebből az lesz, hogy már iskolás és még mindig lesziáz mindenkit, csak már kezd átmenni a "cuki"kategóriából "illetlenbe".

Én már 3 évesen tudtam, hogy a felnőtteknek csókolomot kell köszönni, a fiataloknak, gyerekeknek meg sziát. Nem olyan bonyolult ez, csak meg kell mondani a gyereknek. Nem hülyék, csak gyerekek! ;)

2015. okt. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
72%

24.

na ne mond? nekem 3 évesen egy 16 éves már felnőtt volt...

2015. okt. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
66%
A szia a legegyszerűbb.Nekem csókolomot tanítottak és annyira nem jött a számra hogy nem köszöntem iskolás koromig (emlékszem nagyon szorongtam már ha beléptünk valahova) A legilledelmesebb a szia x.y néni. 35/N aki engem letegez visszategezem,legutóbb egy matróna.De ha egy kisgyerek sziával köszön az nem zavar.
2015. okt. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
73%

Ennyi erővel azon is kiakadhatnánk, hogy miért csak a "baba" és "néni" kategória van.


Emlékszem, mikor tinédzserként jártam gyerekorvoshoz, mindig jöttek a kicsik, megszólítottak, hogy "baba". Anyuka meg mondta, hogy igen, baba. Most meg huszonévesen néni lettem.


Követelem, hogy tanítsák meg a gyermekeiknek a tinédzser, fiatal felnőtt, ifjú hölgy, kisasszony megnevezéseket, és így címezzenek.

2015. okt. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
75%

És mi van akkor ha egy 50-60-as tegez le simán egy 25-30-as nőt/férfit? Akkor neki sem lett megtanítva az illem? Legutóbb az egyik "kedves" szomszéd hölgy tegezett le folyamatosan, miközben én magáztam. Harmadnapra én is simán letegeztem, nem foglalkoztam vele. Ő felnőtt ember, mégsem tudja az illemet és az etikettet. Akkor most tényleg boruljunk ki minden bölcsis és óvodás gyereken aki akár véletlenül is "helytelenül" köszön? Engem nem zavar ha letegeznek, csak akkor visszafele ne várják el, hogy én magázódjak. (Idősebb korosztályra értendő.)

Ugyanúgy a gyerekeknél sem zavar, mert nem vagyok az a begyöpösödött nő, hogy ezen hisztizzek, hogy a szomszéd 5 éves gyereke letegezett..ennél nagyobb problémád ne legyen kérdező!

2015. okt. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
75%
Na szóval. Az én lányom nagyon visszahúzódó, sokáig nem mert köszönni. És nem azért, mert nem tanítottuk vagy bunkó, egyszerűen visszahúzódó és nem mert. Aztán mivel csak mondtam, hogy illik köszönni, elkezdte, de mindenkinek sziát köszön. Hiába mondom, hogy csókolomot köszönjön inkább, azt nem, csak a sziát. Szerinted mit kéne tennem vele? Várom a véleményed kérdező. Én örülök, hogy a sziát már meri mondani.
2015. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Teljes káosz van már ebben a "hogy illik köszönni" témában. Vagyis inkább a többséget nem érdekli, hogy hogy is kne köszönni.

A férjemet rendszeresen lecsókolomozzák(!)a szomszéd huszonéves egyetemisták..

Én 35 éves vagyok és tanár, megszoktam, hogy csókolommal köszönnek a diákok (középsuli).

A gyerek pedig utánzással tanul - többek közt köszönni is. Tudják, hogy kinek köszönnek sziával (ovi, szomszédok, a boltban, ahol a nénik anyával egyidősek kb). Ha orvoshoz megyünk csókolomot köszönnek ( a kicsi 3 éves, nagy hangja van a köszönéshez :) a nagy már félénkebb). Az ismeretlen helyeken mondom nekik, mit illik köszönni, vagy ha bizonytalan vagyok - mondjuk egy új szomszéddal, akkor egyenesen megkérdezem tőle, hogy szeretné.

Nálunk így megy ez a köszönősdi. :)

2015. okt. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!