Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért úgy tanítják a kisgyerek...

Miért úgy tanítják a kisgyerekeket köszönni a szülők, hogy mindenkit letegezünk bele értve az idősebb korosztályt is?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsállom azt, ahogy ma tanítják a kisgyerekes szülők köszönésre a gyereket. Vagy azt látom, hogy a gyerek egyáltalán nem köszön ha belépnek valahova, sem az utcán, sehol, vagy mindenkit "lesziáz". Egyre sűrűbben látom, hogy az anyuka még mondja is, hogy köszönj, hogy szia. Még a gyereknél 30-40-50 évvel idősebb embernek is (hozzáteszem, nem rokonnak). Orvosi rendelőben így köszönnek a gyerekek az asszisztensnek pl. aki már olyan 50 év körüli, vagy vidéken a buszsofőrnek pl. aki már szintén 55 év körüli. Nem divat már a csókolom, jó napot?
2015. okt. 5. 17:17
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
74%

Ez nekem is fura. A szomszédom 7 éves kislánya soha nem köszön, de vissza se, pedig mondtam neki, hogy már a sziával is beérném.

Általában fiatalabbnak néznek, de huszonévesnek ritkán, szóval az is zavar, ha tizenévesek hellóznak, a boltokról, hivatalokról nem is beszélve.

Mondjuk a csókolomot nem szeretem, mert arról nagyon nehéz volt kamaszkoromban átváltani pl. a 40-es krapekok felé.

40/N

2015. okt. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
75%
Fúúú letegez egy 5 éves? Javítóba vele! Inkább mint, hogy olyan legyen mint én. Én például iszony nehezen tegezem le az embereket és ez sokszor kellemetlen (nekem is meg másoknak is).
2015. okt. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
82%
talán mert kisgyerek és nem értené... régen is így volt. én örülök, h a kisfiam már köszön, neki is sikerélmény, nem fogom azonnal összezavarni azzal, h na fiam, tegnap elkezdtél köszönni, akkor mától volna itt még egy kis tennivaló: van a szia, a csókolom, a jó napot, a viszontlátásra. nagy dolog, hogy már nem csak integet, hanem szóban is köszön. senki se sértődött meg még ezen
2015. okt. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
De azért szerintem annyit el lehet mondani a gyereknek, mikor köszönünk sziát és mikor csókolomot. Tudom hogy erről nem a gyerek tehet, de szerintem iszonyú bunkóság mindenkit letegezni egy kisgyereknek. Vagyis bunkóság erre tanítani.
2015. okt. 5. 17:30
 5/39 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen egyetértek.. Ráér még később magázni. Életemben nem hallottam még olyanról, hogy valaki megsértődött mert egy bölcsis vagy ovis letegezte.... Majd elsőben úgyis megtanulják magázni a tanárokat (ovikban nem tudom már, mi a szokás)

Azt írod, tanítják köszönni, szóval gondolom kicsi gyerekről van szó, hagyd már őket... Nem is értem mi a problémád :D

A tisztelet egyébként se a magázáson múlik, de ez már más kérdés.

2015. okt. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
89%
szerintem meg egy bizonyos kor alatt nem. az én fiam most tanulja, hogy vannak "lányok", meg "fiúk". de azon a szinten még nem tart pl, h kor szerint is különbséget tegyen a nemek között. egyszerű dolgokkal kell kezdeni és ha azok berögzülnek és már megérett rá, akkor lehet egy szinttel feljebb lépni, különben elkeseredik, kudarcélménnyé alakul a sikerélmény: "bátor vagyok, köszönök", "nem tudok jól köszönni, inkább nem is merek"
2015. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Iskolás, 7-10 éves gyerekeknél is ezt csinálják, nekem nagyon furcsa. Igen, nem a magázódáson múlik a tisztelet, de egy nálunk jóval idősebb embert csak akkor tegezünk le, ha ő kéri.
2015. okt. 5. 17:34
 8/39 anonim ***** válasza:
19%
Én azt is bunkóságnak tartom, ha valaki csak annyit tud mondani, hogy jó napot. Ezer és egy szituációt tudnék mondani, ahol bizony az illem szerint kell oda az a kívánok. De hát kinek mi... Én nem sértődök meg, ha egy pár éves letegez, de azon igen, ha leülök egy étterembe és a kedves pincér, akinek ez a foglalkozása épp csak annyit tud odaböfögni, hogy jónapot, hacsak le nem tegez egyből.
2015. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
33%
Tök bírom, hogy manapság már mindenki hülyének nézi a saját gyerekét, csak mert ő maga is az. Tudom, hogy már nem divat a gyereket nevelni, az illem és az udvariasság pedig kihalt a kétezres évekre, de bármennyire is fáj hallani, a gyerek igenis értené a különbséget tegezés és magázás között. A csókolom és a szia közötti különbséget is simán felfogja egy 5 éves. Csak manapság már a 20-30 évesek VÁRJÁK EL, hogy ők tök nyugodtan letegezhessenek bárkit, akármennyire is idős. Lehet, hogy azért, mert már lusták magázni, vagy egyszerűen nem bírják megadni a tiszteletet más embereknek, vagy csak az angol nyelvet akarják majmolni, ki tudja. De ma már amúgy is annyiból áll a gyereknevelés, hogy a gyerek minden lépését kiposztolják fészbukra, miközben a gyerek kezében is már ott az okostelefon meg a tablet, ha hisztizik lenyugtatják egy csokival, pár év múlva meg kiírja gyakorira, hogy gyűlöli a szüleit, mert iPhone 8 helyett csak iPhone 7-est kapott.
2015. okt. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
83%
7-10 évesnél már más a helyzet, ott tényleg fura, ha a szülő el se magyarázza, hanem hagyja, h ugyanúgy sziázzon mindenkit, mint kicsiként. de ebben meg honnan vagy biztos? lehet, h elmondták otthon, csak ő nem v nem mindig alkalmazza. a gyerekeket általában nagyon feszélyezi a "helyes" köszönés. emlékszem, gyerekkoromban én is szorongtam az olyan felnőttek miatt, mint te, akik ügyet csináltak belőle, h szerintük jól köszönök-e :). van egy kb 8 éves kislány, minden másnap összefutunk, eddig csókolommal köszönt (39 vagyok, van egy kétéves gyermekem). múlt héten találkoztunk és sziával köszönt, de mindkettőnknek, tehát kétszer is. nagyon édes, illemtudó gyerek, látszik rajta, h otthon elmondták neki, h hogyan kell, de ő készült rá és most kipróbálta, mi lesz ha lesziáz. ne bumm, semmi nem lett. ugyanúgy mosolyogtam rá, mint a csókolomoknál...
2015. okt. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!