Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megaláznak mit tennétek?...

Ha megaláznak mit tennétek? Hogyan dolgoznátok fel?

Figyelt kérdés

Tegnap bementem a munkahelyemre, és egy kedves levél várt az asztalomon, hogy nagyobb gondot fordítsak a szájhigiéniámra. Köszönjük. Persze azonnal fel is mondtam. Én nem érzem magamon, hogy ápolatlan lennék, napi 4-szer mosok fogat, szájspray-t is mindig használok. Arra ment ki, hogy felmondjak. Hát sikerült is. Persze névtelenül volt, sőt még kaptam hozzá egy szájvizet is. Ennyire primitív emberek még léteznek ma ezek szerint. Nem csináltam balhét, eszükhöz mértem. Csendben eljöttem, de utána közöltem a főnökömmel, e-mailben, hogy mi volt és hogy kikre gyanakszom, ez azért jól esett. Ő már értesült róla, és mondta, hogy sajnos futótűzként terjedt a hír a cégnél. Ennyire még életemben nem aláztak meg, sőt még ha azt mondanám, hogy 1 hete vagyok ott, már 1 éve ott dolgoztam, valóban volt pár ember akikkel nem jöttem ki, de ezt egyszerűen még most sem tudom feldolgozni.

Nem tartozom az ápolatlan emberekhez, dolgoztam ott együtt olyannal, akinek a szagát már 10 centiről is éreztemm,mégsem szóltam egy rossz szót sem, de én tudom hogy ez nem igaz. Persze az ismerőseim is felháborodta, a főnököm nagyon sajnálta a dolgot, remélem megteszi a megfelelő lépéseket (igaz nekem már mindegy, de megérdemlik).

Mit csinálnátok a helyemben? Mindenki azt mondja, hogy nem kell velük foglalkozni, szemetek nem kell a múltban élni és a jövőre koncentráljak, de ez nagyon nehéz. Már lesz másik munkahelyem, attól nem félek, de hogyan lehet egy embert így megalázni?


2010. márc. 11. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:

én maradtam volna ha a többi napon nem zavar, és megvertem volna akire gyanakszom..

ha máskor is kellemetlenül érzem magam közöttük akkor így, és aláztak már meg engem jobban is..túl lehet rajta lépni.

2010. márc. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én maradtam volna,a mostani helyzetbe nem nyerő dolog felmondani.A levelet meg összetéptem volna aszájvízet meg eldobtam volna. és hangosan kijelentettem volna h ha vkinek vmi gondja van,az mondja a pofámba!
2010. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha semmi alapja nincs akkor humorral,emiatt kár volt felmondani ha jó hely volt egyébként.Én biztos addig nem jöttem volna el amíg hasonló stílusban nem viszonzom valamivel :).A volt főnököd semmi retorziót nem fog alkalmazni mert már te döntöttél így felesleges.
2010. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet csak én veszem lazán, de szerintem 2 dolog lehetséges.


1 valóban probléma van a szájszaggal (ezt sokszor az ember magán nem érzi, lehet gyomorral is gond nem csak a foggal stb.) Akkor pedig ugye jogos... Nem tudom az jobban esett volna-e, ha odamennek és szóvá teszik. Nyilván nem egyedül ment volna oda valaki csendben, hanem vagy 10en és rádnyomultak volna, szerintem az még megalázóbb.


2 Semmi probléma nincs a száddal, egyszerűen csak vetélytársnak tekintettek és ki akartak túrni onnan. Akkor pedig légy büszke magadra, hiszen gerinctelen és végtelenül aljas dolgot műveltek. Mondjuk az is igaz, hogy elérték a céljukat... Persze érthető, hogy ezek után nem szívesen dolgoztál volna ott tovább.


Mindenesetre szerintem annyira nem megalázó ez a dolog inkább gyerekes. Én nem foglalkoznék ilyen baromsággal, (akkor se ha a helyedben lennék) tovább lépnék és kész. Aláztak már meg ennél jobban is, néha előfordul ilyesmi az élet már csak ilyen.

2010. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Tudod, van a mondás, kinek nem inge...

Mondjuk, hogy te vagy igazmondó benedek. Kapsz egy névtelen levelet arról, mennyire hazug vagy. Hogy lehet egy embert így megalázni?

Felfogtad? Az, hogy valótlant állítanak, még ha névvel is teszik, akkor sem eredményez mást, mint emelt főt. Az, hogy te behúzott farokkal leléceltél, nem mutat mást, mint azt, hogy sem önbecsülésed nincs, se az igazadért nem állsz ki. Helyette itt fröcsögsz, ez pedig akkor sem változtat a helyzeteden, ha mindenki azt írja, ami téged igazol.


Én egyfelől megvizsgálnám, van-e az állításnak alapja, ismerőst megkérve, még 8 fogmosás mellett is, még az igazam biztos tudatában is, majd amikor tényszerűen igazolt a meggyőződésem, akkor némi iróniával vegyített humor alkalmazásával megmutatom, hogy engem jobb kihagyni az ilyen tréfákból.

2010. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Már megvizsgáltam a kérdést, és nem az. Ismerőseimtől is megkérdeztem, akiktől tudom, hogy az igazat mondják.

És attól nem félek, hogy odaálltak volna elém, mert anniyra egyik sem őszinte, semmi más nem volt. A munkám miatt nem tudtak "szivatni" mivel jól végeztem, minden minőség ellenőrzésem, 95 %-od lett.


Köszönöm a válaszokat

2010. márc. 11. 11:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor rosszul döntöttél, ha ennyivel el tud egy-két ember zavarni téged egy mukahelyről!

A helyedben kidobtam volna a levelet és a szájvizet és ennyi. Nem reagáltam volna. Hadd pukkadjanak meg!

2010. márc. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én bisztos kieszeltem volna valami szivatást az illető ellen, amivel saját magát hozza kellemetlen helyzetbe.

A szájvizet meg megitattam volna vele, vagy beáztattam volna vele a ruháját, hogy hadd higyjék azt hogy nem tud a vécén vigyázni.

2010. márc. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azóta már kiderült, hogy a drága jó főnököm volt, ha 3 szót beszéltem vele, akkor már sokat mondtam. Azt nem bántam meg már utólag sem, hogy felmondtam. Annyit viszont még megtettem, hogy felhívtam a az igazgatót, aki persze semmit nem hallott a dologról és felvilágosítottam. Kivizsgálás fog ellene indulni.

Ez nagyon megnyugtatja a lelkemet, értesítenek, hogy milyen "szankciót" kap, valószínű, hogy lefokozzák. Tiszta szívől kívánok neki kellemes szép napokat és hosszú boldog életet.

2010. márc. 12. 14:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!