Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgoznátok fel?

Hogy dolgoznátok fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyukámnál (37) epilepsziát diagnosztizáltak.Elvesztette az állását,ami koránt sem a legrosszabb. Nyolc gyógyszert szed,és napi rohamai vannak.Nem tudunk nyaralni sem elmenni (nem hibáztatom,természetesen nem),sehova. Kicsit úgy érzem,hogy ele együt tén is elvesztettem a fél életem,mert sajnos nem nagyon tudunk már elmenni sehova. régen szoktunk együtt menni kozmetikába,vagy csak sétálni és beszélgetni,de ennek már vége. A faluban is mindig Ő a téma,hogy mikor,hol jöttrá a roham. A boltunkból szószerint kitiltották,holott a pszichológus azt mondta,hogy engedjük kimozdulni,mert depressziós lesz.Azzal a kifogással nem enegdik be,hogy "elijeszti a vevőket"... Nagyon nehéz nekem,de eddig soha senkinek nem mondtam,tartom magam. Ti hogy viselnétek ezt? Előre is köszönöm!

16l


2011. aug. 4. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyilván rájöttél, hogy ezek után megváltozik sok minden körülöttetek. Az, hogy nem tudtok elmenni nyaralni és a kozmetikába, stb. ezentúl, ez legyen a legkisebb bajod szerintem. Segíts inkább anyukádnak, hogy ő is feltudja dolgozni teljesen ami történik vele. Nem muszáj neki boltba mennie, elmehet sétálni is csak úgy. Ha vannak anyukádnak barátnői, próbáld rábeszélni anyukádat hogy próbáljon minél többet társaságban lenni, mivel faluban éltek, gondolom kertes házatok van, így a kertben is tud kertészkedni, sok hasznos dolgot tud csinálni :)
2011. aug. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
keressetek másik dokit,mert ha gyógyszert szed,nem lenne szabad h rohamai legyenek.
2011. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezek a boltosok a középkorban élnek?Amúgy tényleg új orvos, nővérem epilepsziás, de mióta gyógyszert szed, nincs rohama, ráadásul csak az epilepsziára 8 gyógyszer, kicsit sok.
2011. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, én is egyetértek az utolsó 2 hozzászólóval. 8 gyógyszer, és mégis napi szinten rohamok? Itt valami nem stimmel. Másik doki gyorsan!
2011. aug. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A boltosotok elég tahó, de az ilyeneken ne is húzd fel magad, mindenki megkapja az élettől a maga keresztjét, ő sem lesz kivétel.

Neked és a családodnak pedig nagyon sok kitartást kívánok!

2011. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rengeteg orvosnál jártunk már. Az ország másik felében 2 hétig volt kórházban,hogy valamire jussanak,de semmi.Nagyon sok gyógyszert írtak már fel neki,de általában 1-2 hétig oké volt,rohammentes,aztán újból kezdődött minden.
2011. aug. 4. 14:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2011. aug. 4. 14:43
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam,hogy 1,5 éve megy már ez az egész.
2011. aug. 4. 14:44
 9/11 anonim ***** válasza:
akkor lehet h pszichiáter is kéne,lelki okok előhozhatják,erősíthetik. én nme nyugodnék bele a helyedben,16 éves vagy,most neked kell segíteni. és ha sikerül,újra "normális" életetek lehet,mert ez anyukádnak még rosszabb hidd el
2011. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a legjobb barátnőmnél diagnosztizálták úgy 2 éve az epilepsziát. 4 gyógyszert kell szednie (bár valamelyikből naponta 3-at), de kb. 5 nap után teljesen elmúltak a rohamai. Azóta talán kétszer (egyszer velem) volt.

Őt jobban megviselte mint a családját. Nem mert sehova se menni, mindig lehúzta a redőnyét a szobában és egész nap csak bent volt, ha hívtam nem vette fel a telefont. Mindig a szüleivel kellett beszélnem, hogy tudjak róla valamit. Hónapokig csinálta ezt.

Aztán megelégeltem. Elmentem hozzá, bementem a szobájába és elkezdtem vele üvöltözni. Egy ideig hallgatott, majd a nyakamba ugrott, és azt mondta: köszöni szépen, végre leordította valaki a fejét, hogy végre valaki nem csak sajnálni ment oda és nézni a nyomorát.


Azóta nagyon jól kezeljük. Egyszer, amikor velem volt akkor lett rohama. Nagyon megijedtem, de megtanítottak arra, hogy hogyan kezeljem, így semmi baj sem történt.

:)

2011. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!