Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Àllatot eladni a gyerek...

Àllatot eladni a gyerek miatt? Milyen szülő lesz ebből?

Figyelt kérdés
Több helyen is tapasztaltam, hogy babaváràs miatt, vagy pici baba miatt eladjàk a nők a kisàllatot. Pedig az állatot is ő vállalta. Mi a garancia, hogy a gyerekkel jól bánik, nem unja meg, passzolja le másnak nevelni? Mert szerintem jól tükrözodik, hogy milyen felelosegteljes az ilyen. Foleg ha nem egy hatalmas farkaskutyarol beszelunk ami veszélyes lehet a gyerekre, hanem mondjuk egy teknosrol. Amikor megvette akkor tudta, hogy évtizedekig él azaz addigra már gyereket szeretne. Mégis inkább eladja. Pedig ha egyszer befogadjuk, vallaljuk akkor szerintem nagyon csúnya dolog 1-2 év után odaadni másnak. Mit gondoltok? Mindegy milyen allatrol van szó, akár lehet csincsilla is, azt is 20 évre vállalja az ember. A lényeg, hogy nem veszélyes a gyerekre.
2015. aug. 3. 17:08
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
64%

Nalam az allat pont olyan csaladtag mint a gyerek es nem kevesbe fontosabb semmifele szempontbol. eszembe nem jutna hogy eladjam elajandekozzam stb.

es nyugodtan lehet szornyulkodni semmivel sem szeretem kevesbe a macskamat mint a gyerekemet.

Mondjuk en alapbol nem vagyok gyerekszereto nekem az allat tobb szeretetet adott mint a gyerek.

2016. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:

51-ES

Remélem még nincs gyereked, azért nyilatkozol így! Ha van,akkor nem szeretnék a helyében lenni!

2016. ápr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
44%

Szócséplés, megszólás, leszólás.

Van helye az állatnak a gyerek mellett.

Persze, nem mindegy, milyen korú a gyerek.

.

Ha csúszó-mászó korában a gyerek úgy fogja meg az állatot, hogy az támadásnak veszi és VÉDEKEZÉSÜL bántja a kicsit, az itt negatívan vélekedők kinek a pártján állnak?

Büntethető-e az a kicsi, aki nem tudja még, hogyan kell bánni egy állattal (nehogy azt mondja bárki is, hogy "el kell magyarázni", mert ő is olyan tudatlan volt kiskölök korában, mint bármelyik, bárkié!), vagy pedig a gondolkodásra képtelen állat odament a gazdi által körülrajongott kicsihez?

2016. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!