Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Àllatot eladni a gyerek...

Àllatot eladni a gyerek miatt? Milyen szülő lesz ebből?

Figyelt kérdés
Több helyen is tapasztaltam, hogy babaváràs miatt, vagy pici baba miatt eladjàk a nők a kisàllatot. Pedig az állatot is ő vállalta. Mi a garancia, hogy a gyerekkel jól bánik, nem unja meg, passzolja le másnak nevelni? Mert szerintem jól tükrözodik, hogy milyen felelosegteljes az ilyen. Foleg ha nem egy hatalmas farkaskutyarol beszelunk ami veszélyes lehet a gyerekre, hanem mondjuk egy teknosrol. Amikor megvette akkor tudta, hogy évtizedekig él azaz addigra már gyereket szeretne. Mégis inkább eladja. Pedig ha egyszer befogadjuk, vallaljuk akkor szerintem nagyon csúnya dolog 1-2 év után odaadni másnak. Mit gondoltok? Mindegy milyen allatrol van szó, akár lehet csincsilla is, azt is 20 évre vállalja az ember. A lényeg, hogy nem veszélyes a gyerekre.
2015. aug. 3. 17:08
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
30%
Úristen...jó,hogy nem a gyekereket adja el a háziállat miatt..-.- vagy valaki azért ne szüljön gyereket,mert a háziállatot nem akarja eladni?! Jobb,hogy eladja/elajándékozza, m
2015. aug. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
37%
* minthogy kitegye az utcára..
2015. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem pont a macska az, amit én már gyerekvállalás, terhesség előtt elajándékoznék (pedig nagyon szeretem a cicákat), mert terhesség idején ez veszélyes. Persze, azt nem értem, hogy udvaron lévő kutyát, vagy benti halat, teknőst minek kell eladni, de a macskától én megválnék.
2015. aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem nem lesz szar szülő az, aki eladja az állatát, mert terhes lesz. Volt olyan ismerősünk, aki azért ajándékozta el a macskáit, mert nem álltak valami jól anyagilag, más pedig azért, mert nem lett volna ideje gyerek mellet a kutyára. Meg azért egy gyerek más, mint egy háziállat. Sokkal jobban kötődik hozzá az anya és én teljesen megértem, ha fél, hogy beteg lesz tőle, megtámadja, stb.

A teknősöshöz meg annyit, hogy hallottam egy sztorit, hogy az 5 éves gyerek nekivágta valaminek és szegény teki meghalt. :C

2015. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó, hogy azért ne szüljön gyereket, de egy felelősségteljes ember nem pöcköl ki élőlényeket maga körül a helyzetnek megfelelően, hanem megpróbál olyan megoldást találni, hogy senkit ne kelljen lehetőleg kipaterolni.

Ez egy felelősségi mintázat. Pont amit írt a kérdező, ha nem tudatosítja magában az illető, hogy mondjuk jó tíz évig élni fog a macska, csak olyan éljünk a mának stílusban nyomja, akkor az baj.

Biztos nem az a szituáció volt, mert írták volna, hogy macskaszőrallergiája van a gyereknek.

2015. aug. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:
én inkabb oda adnám addig rokonnak és ha biztonságos visszahoznàm. amúgy a 10. esete érthető. de az olyan allaton aminek nincs is szőre? vagy be leget zárni másik szobába? (csincsilla ketrec pl)
2015. aug. 3. 17:38
 17/53 anonim ***** válasza:
79%
Hát igen, a kutya aztán olyan időrabló, hogy gyerek meg kutya az kizárt, na megyek is innen mielőtt a sok sületlenségtől kiég az agyam.
2015. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:

15. valasszal egyet ertek

. amúgy annal az 5 evesnel valamit elronthattak a nevelesben. már bocsánat. #14

2015. aug. 3. 17:41
 19/53 anonim ***** válasza:
24%

Addig ne ítélj, amíg nem tudod a körülményeket. Unokatesó macskája rendesen ráfeküdt a pár hetes kisbabára, mert féltékeny volt. Kirakták, akkor meg éjjel-nappal ott nyivákolt hangosan.


Barátnőm meg olyan betegséget kapott a macskától, ami miatt pár évig nem vállalhatott gyereket, mert a terhesség alatt veszélyes a babára.

2015. aug. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
16%
Két babám ment el. Bizony a kutyától is megváltunk /elajándékoztuk /, hogy kiiktassunk minden negatív tényezőt!Mi a gyereket vállaltuk,és jő szülő lett belőlünk.Gyerekek óvodáskorúak lettek akkor lett megint kutyánt.Csecsemő mellett semmiképp nem tartanék állatot.A kérdező is ha már az anyaság környékén lesz , biztos másképp látja ! Igen első a gyerek !!!!!
2015. aug. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!