Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Àllatot eladni a gyerek...

Àllatot eladni a gyerek miatt? Milyen szülő lesz ebből?

Figyelt kérdés
Több helyen is tapasztaltam, hogy babaváràs miatt, vagy pici baba miatt eladjàk a nők a kisàllatot. Pedig az állatot is ő vállalta. Mi a garancia, hogy a gyerekkel jól bánik, nem unja meg, passzolja le másnak nevelni? Mert szerintem jól tükrözodik, hogy milyen felelosegteljes az ilyen. Foleg ha nem egy hatalmas farkaskutyarol beszelunk ami veszélyes lehet a gyerekre, hanem mondjuk egy teknosrol. Amikor megvette akkor tudta, hogy évtizedekig él azaz addigra már gyereket szeretne. Mégis inkább eladja. Pedig ha egyszer befogadjuk, vallaljuk akkor szerintem nagyon csúnya dolog 1-2 év után odaadni másnak. Mit gondoltok? Mindegy milyen allatrol van szó, akár lehet csincsilla is, azt is 20 évre vállalja az ember. A lényeg, hogy nem veszélyes a gyerekre.
2015. aug. 3. 17:08
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
85%

Aki szerint oké lepasszolni az állatot abban az esetben is ha semmi nem indokolja (pl hirtelen allergia), az azt mondja már meg, hogy MINEK VESZ EGYÁLTALÁN? Ja mert hogy egy önző b*rom akinek most azonnal kell a kis cukiság és képtelen lemondani róla illetve előre gondolkozni? Aki gyereket akar az igenis vállaljon felelősséget ilyen módon is. Ha nem bírja a gyereket és az állatot együtt tartani, akkor eleve ne vegyen! Nem gondoljátok, hogy undorító, hogy valaki minden jót kihasznál amit az állat képes adni, amikor meg jön valami még jobb és fontosabb, akkor gyorsan kidobja mint a használt ruhát? Azzal a szöveggel meg ne jöjjön nekem senki, hogy '15 évesen nem tudta'. Én 10 évesen kaptam az első kutyám és pontosan tudtam, hogy úgy kell terveznem az életem, hogy a kutyám ott van. Hogy nem húzhatok el azonnal ahogy 18 lettem, hogy nem mehetek kollégiumba, mert ott a kutyám akiért felelősséget vállaltam, és nem passzolom le másoknak.

A rettentően okos "csecsemő mellett semmilyen állatot nem tartanék" anyukától meg kérdezném, hogy szerinte hogy lehet, hogy eddig még nem halt ki az emberiség? Ugyanis pár évtizeddel ezelőttig elég erősen mindenki tartott állatokat. Igaz, hogy akkor a többség nem engedte be, na de nem is tartották a kölyköt 18 éves koráig elzárva a szobába, és sokkal veszélyesebb állatok közelében volt, mint egy kutya vagy egy macska... Engem a boci hátára rátettek amikor még járni sem tudtam, mai napig emlékszem, ahogy a mezelen lábamhoz hozzáért a szőre, és láss csodát még élek!

2015. aug. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
71%

Látom megértetted a lényeget, drága. nyilván semmit sem tudsz arról, hogy a családok össze szoktak tartani, segítik egymást és lehet a családtagokra számítani baj esetén, meg persze akkor is, ha jó dolog ér.

A macskáddal is így van ez?



Tök felesleges ilyen szempontból összehasonlítani az embereket az állatokkal. A kutya meg a macska nem azért nem segít mert nem akar, hanem mert nem tud. Ilyen alapon ha mondjuk van egy fogyatékos rokonod aki semmire sem képes ("csak" szeretetet adni) csak úgy ott van, akkor azt is lepasszolod ha gondot okoz mert nem elég hasznos? Amúgy meg azért megnézném a képed amikor téged vagy egy családtagod megment egy állat aki ugyebár nem tud segíteni. Kérdeznéd, hogy mitől vagy hogyan. Nos elkezdeném sorolni, hogy mire képesek az állatok de akkor még jövőre is itt ülnénk.

2015. aug. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a gond az, hogy sokan nem értik meg, hogy egy kutya, macska akár 10-20 évig is él és ha valaki befogad egy állatot, akkor erre gondolni kellene.

Ha valaki nem tudja ezt vállani, akkor miért tart állatot? Persze, hogy a gyerekemet milliószor fontosabbnak tartom, de ha egyszer felelőséget vállatam egy állatért, akkor mégsem dobhatom ki az utcára.

Ez ami engem bosszant, hogy a sok agyatlan képtelen gondolkodni. Pedig szinte minden kutyás, macskás stb. oldalon, könyvben ez benne van :(

2015. aug. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
64%
Kedves 32-es, légyszves te ne tarts állatot. Az ő érdekében.
2015. aug. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
27%
19:07 azt azért megnézném, amikor ülsz az idősek otthonában, és az lesz a napod fénypontja, amikor jön hozzátok a terápiás kutya! xD Azt hiszed veled nem eshet meg? A többi is ezt hitte gondolom, hisz a legtöbbnek van családja.
2015. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
11%

Tök felesleges ilyen szempontból összehasonlítani az embereket az állatokkal.


Bingo, pont ez volt az én mondanivalóm lényege is, hogy felesleges összehasonlítani az állattartást, a gyerekneveléssel.

Egyébként nem tartok állatot, valaki felvetette, így megnyugtatásként közlöm csak.

2015. aug. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
93%

Rajtam segített és megmentett a kutyám.

Mikor mostohaapám megakart verni közénk ugrott és belekapott nemegyszer. Minden. Egyes. Alkalommal.

Éveken keresztül, akár napi többször is, bicegve, nyüszítve, de közénk állt, hogy engem ne bántson.

Többször próbáltam a saját testemmel védni én is, de Ő állandóan kiszabadult és elterelte a figyelmét. A szememben Ő egy Hős. Sokáig nagyon közel álltam az öngyilkossághoz, de Őt nem voltam hajlandó ennek a szörnyetegnek a kezében hagyni egyedül.

Amikor költöztem Őt is vittem magammal, nálam családtag mai napig és nem lennék hajlandó megválni tőle semmilyen módon.

2015. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:

irtam is, hogy aki gond nélkül lepasszolja az allatot ha jön a gyerek, az lehet a gyereket passzolja le pár év után a nagyszulokhoz, mert neki ott lesz egy pasi vagy barmi ami erdekesebb es ujabb. szerintem igenis meglatszik az ember jelleme azon, hogy hogyan bánik az allatokkal. lehet valaki nyàjas és hízelgő az emberekkel, de ha belerug az ártatlan allatba, csak mert o a nagyobb az mindent elarul.

szerintem ha egy kisgyerek jól van nevelve, akkor kifejezetten jót tesz neki ha van kisallat a háznál, akihez beszelhet es gyakorolja a felelossegtudatot, hogy enni kell nekik adni stb... de nyilván az olyan állat kölyköknek akik kinozzak a macskat, vagy megolik az allatokat(amit az egyik válaszoló irt) , ott jobb ha nincs állat. de ez nevelesen múlik szerintem. en is szuletesem ota allatokkal vagyok korulveve, van kepem amikor pár hetesen a macska ül a mozeskosaram mellett. nincsen allergiam a mai napig se.

szerintem nagyon jó ha van állat a gyerek mellett, szóval ha nem allergiás és nem dühöngő őrültnek nevelik akkor én mindenkinek ajanlanam..

nem akartam hasonlitani a macskat vagy a teknost az emberhez, mivel nem is lehet. de szerintem ugyanúgy tekinthetjuk csaladtagnak az allatainkat. en például nem eszek reggel amíg ők nem kaptak. adok nekik vizet, tisztítom a helyüket stb. ezt vallaltam amikor elhoztam őket. tudom, hogy nem fognak gondoskodni rolam ha oreg leszek stb... de ilyen eszembe se jutna, nem haszonbol tartom őket, épp hogy én gondoskodok róluk.. na mindegy van aki ezt nem érti meg és mindennek csak a hasznat keresik.

2015. aug. 3. 20:01
 39/53 anonim ***** válasza:
92%

apámnak konkrétan az életét mentette meg a kutyájuk csecsemőkorában.

simán lehet gyereket és állatot egyszerre tartani (leszámítva az extrém eseteket, mint az említettek közt a támadós agresszív macska meg az allergia), régen senki nem csinált ebből ekkora faksznit, csak most, amióta ez a babócapocaklakó-kultusz megy. szerintem aki terhesség miatt lepasszol egy állatot, annak addig is csak gyerekpótlék volt az az állat.

2015. aug. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
81%

'Bingo, pont ez volt az én mondanivalóm lényege is, hogy felesleges összehasonlítani az állattartást, a gyerekneveléssel.

Egyébként nem tartok állatot, valaki felvetette, így megnyugtatásként közlöm csak.'


Totál nem ugyanarról beszélünk, szerinted azért ne hasonlítsuk össze mert a te kis tündérbabócád akinek még a sz/ra is szent, magasabbrendű mint egy állat. Én nem erről beszéltem, csupán a képességeikről.

Amúgy meg ha nincs állatod, akkor minek okoskodsz bele? Ezek szerint nem értesz hozzájuk és fogalmad sincs róla, hogy milyen.

2015. aug. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!