Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Àllatot eladni a gyerek...

Àllatot eladni a gyerek miatt? Milyen szülő lesz ebből?

Figyelt kérdés
Több helyen is tapasztaltam, hogy babaváràs miatt, vagy pici baba miatt eladjàk a nők a kisàllatot. Pedig az állatot is ő vállalta. Mi a garancia, hogy a gyerekkel jól bánik, nem unja meg, passzolja le másnak nevelni? Mert szerintem jól tükrözodik, hogy milyen felelosegteljes az ilyen. Foleg ha nem egy hatalmas farkaskutyarol beszelunk ami veszélyes lehet a gyerekre, hanem mondjuk egy teknosrol. Amikor megvette akkor tudta, hogy évtizedekig él azaz addigra már gyereket szeretne. Mégis inkább eladja. Pedig ha egyszer befogadjuk, vallaljuk akkor szerintem nagyon csúnya dolog 1-2 év után odaadni másnak. Mit gondoltok? Mindegy milyen allatrol van szó, akár lehet csincsilla is, azt is 20 évre vállalja az ember. A lényeg, hogy nem veszélyes a gyerekre.
2015. aug. 3. 17:08
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
87%
hat en imadom a kutyamat es eszem agaban se lett volna tuladni rajta.bar ha megkerdeznek, lehet szivesebben wlne vmi nyugisabb helyen :-). csak vicc volt persze
2015. aug. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
31%

Ködösítve találgatsz.

Hány olyan konkrét esetről tudsz, ahol a teknőst a születendő gyerek miatt adták el?

Tudod, minden hasonlat sántít, de a kitaláció egyenesen mankózik.

2015. aug. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
89%
Én a macskámtól sem váltam meg, el sem tudom képzelni. És csak akkor veszélyes, ha nem figyelünk a higiéniára. A mi cicánk akkor is velünk aludt, amikor terhes voltam, és köszi jól vagyunk azóta is!
2015. aug. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
30%

Millió oka lehet annak, hogy az ember megválik az állattól. Nem látok ebben semmi tragédiát.


Az sokkal nagyobb baj, hogy egyes emberek már annyira elveszítették az emberségüket, hogy előbbrevalónak tartanak egy állatot egy másik embernél. Ráadásul egyre több ilyen van.


A kérdésre visszatérve: különösen a hosszú életű állatok esetében nem hinném, hogy kövezést érdemel, aki megválik tőle. Ha valakinek 15 évesen minden vágya volt egy csincsilla, 25 évesen viszont odaadná másnak, mert jön a gyerek, akkor már rögtön felelőtlen és miért nem gondolkozott előre?

Mindezt ráadásul abban a gazdasági helyzetben előadni, amikor egy kisállat tartása komoly tétel lehet egy átlag család költségvetésében, elég fura.


Ha választani kell, én is a gyerekem választanám. És eszembe nem jutna egy lapon említeni egy kisállattal.

2015. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem egy ékszerteknősnek teljesen mindegy, hogy ki gondozza, nem esik depresszióba, ha új gazdához kerül. Akvárium halai dettó. Szóval aki ilyen állatot passzol el terhesség okozta kapacitáshiány miatt, az szerintem teljesen oké.


Kutyával, macskával más a helyzet, ott elég erős a kötődés. Ezért szerintem egy kutyától vagy macskától csak végszükség (pl. súlyos allergia) esetén szabad megválni.

2015. aug. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:
22. irtam is, hogy elég szetnezni jofogason vagy facebookos csoportokban, oda is írjak sok helyen, hogy kisbaba érkezése miatt eladó stb. nem egy konkrét esetről beszéltem!!!!!!
2015. aug. 3. 18:02
 27/53 anonim ***** válasza:
17%

Jézusom, nem is értem, hogy lehet a kettőt összehasonlítani és párhozamot vonni.

Szerintem az már beteges, ha valaki egy szintre emeli az állat tartást a gyerek neveléssel.

Ne haragudj, de az állat, az állat, a gyereked, meg a gyereked.

Az állatod nem fog öreg korodban ápolni, míg a gyerekedre, ha jól neveled számíthatsz majd.

2015. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
88%
Hurrá. Van aki azért nevel gyereket, hogy legyen aki ápolgassa öregen...
2015. aug. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos nekem is tovább kellett adni a cicát. A szívem szakadt meg érte. :(

Nagyon picike volt, amikor megmentettük. Olyan 3-4 hetes.

Három óránként etettük, gondoztuk. De sajnos volt egy stikkje: heti egyszer rájött az öt perc, támadt, véresre harapott bárkit.

Hiába ivartalanítottuk, nem segített a bolondulásán.

Az tette be nálam a kaput, mikor barátnőm nyolc hónapos fiát megtámadta. Sikerült a picit felkapnom erre üvöltve ugrott rám.

Ekkor hat hónapos terhes voltam, és rá kellett jönnöm, hogy ez így nem működik.

Úgy volt, hogy édesanyámékhoz kerül falura, de átszokott a szomszédba ahol egy idős özvegyasszony él.

Azóta Mircike a neve és kisimult. Tud vadászni, megdominálta a néni kakasát, nem tűr meg más macskát maga körül, és mivel ivartalanított, a néni sem csinál falusi macskaabortuszt. (szerintem pár ember tudja mit jelent, a többiek meg örüljenek hogy tudatlanok a témában).

Amúgy tekintve, hogy hányszor van az, hogy egyszerűen kirakják a megunt állatokat egyszerűen csak kiraknak, szerintem ezerszer korrektebb ha új gazdit keresnek nekik.

2015. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
7%

Látom megértetted a lényeget, drága. nyilván semmit sem tudsz arról, hogy a családok össze szoktak tartani, segítik egymást és lehet a családtagokra számítani baj esetén, meg persze akkor is, ha jó dolog ér.

A macskáddal is így van ez?

2015. aug. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!