Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Àllatot eladni a gyerek...

Àllatot eladni a gyerek miatt? Milyen szülő lesz ebből?

Figyelt kérdés
Több helyen is tapasztaltam, hogy babaváràs miatt, vagy pici baba miatt eladjàk a nők a kisàllatot. Pedig az állatot is ő vállalta. Mi a garancia, hogy a gyerekkel jól bánik, nem unja meg, passzolja le másnak nevelni? Mert szerintem jól tükrözodik, hogy milyen felelosegteljes az ilyen. Foleg ha nem egy hatalmas farkaskutyarol beszelunk ami veszélyes lehet a gyerekre, hanem mondjuk egy teknosrol. Amikor megvette akkor tudta, hogy évtizedekig él azaz addigra már gyereket szeretne. Mégis inkább eladja. Pedig ha egyszer befogadjuk, vallaljuk akkor szerintem nagyon csúnya dolog 1-2 év után odaadni másnak. Mit gondoltok? Mindegy milyen allatrol van szó, akár lehet csincsilla is, azt is 20 évre vállalja az ember. A lényeg, hogy nem veszélyes a gyerekre.
2015. aug. 3. 17:08
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:
és szerintem az allatok meghalaljak a gondskodast a maguk módján.
2015. aug. 3. 20:08
 42/53 A kérdező kommentje:
és még annyi, akik szerint a teknosnek mindegy ki gondozza. ő is ugyanúgy felismeri a gazdát, van amelyik hallgat a nevere es erzi ha a panceljat simogatjuk. de a kutyak macskak pedig bizonyitottan több éves gyerek szintjén vannak. de mondom minden meglatszik azon, hogy hogyan viszonyul valaki az allatokhoz. és most nem azt mondom, hogy aki nem tart allatot az rossz ember, csak azt, amit a 40. válaszban kifejtettem.
2015. aug. 3. 20:13
 43/53 anonim ***** válasza:
35%

Totál nem ugyanarról beszélünk, szerinted azért ne hasonlítsuk össze mert a te kis tündérbabócád akinek még a sz/ra is szent, magasabbrendű mint egy állat. Én nem erről beszéltem, csupán a képességeikről.

Amúgy meg ha nincs állatod, akkor minek okoskodsz bele? Ezek szerint nem értesz hozzájuk és fogalmad sincs róla, hogy milyen.


Szerintem nem ismersz, ezért téves következtetéseket vonsz le velem kapcsoltban.

De az is lehet, hogy aki nem tart állatot, az mind szerelmes a gyerekébe.

Én nem tartok állatokat, tehát akkor ezek szerint, lehet hogy sz@r ember vagyok és gyereket nevelni sem tudok. Sőt idős otthonban fogom végezni.

Viszont, ha tudni akarod a természet kellős közepén élek és csendben figyelem az állatokat, többel találkozom nap, mint nap, mint amit te elképzelsz. Ha kell segítek nekik, télen élelmet hordok az őzeknek, etetem a madarakat és még a sok kedves állattartó által kidobott macska is sokszor az én gondom, mert ugye a macska olyan cuki-muki, amíg kedvük tartja gondozzák is őket, de én nem háborgatom az állatokat, nem akarok állattartó lenni és nem álltatom magam olyasmivel, hogy egy dobermannak huh, de jó a 32 négyzetméteres panelban, és a macska arra vágyik, hogy kiheréljék és otthon ücsörögjön.

2015. aug. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
84%

Ez engem is nagyon elszomorít.


FŐleg, amikor előre bebeszélik, hogy a gyerek a kutyustól vagy a cicától vagy a hörcsögtől majd allergiás lesz, holott bizonyítottan jóval alacsonyabb ennek az esélye, ha van állat a háznál.


Az ilyen szülők szerintem érzelmi 0-ák és a felelősségvállalásról sincs sok fogalmuk. Elég szomorú, hogy a kisállatok szívják meg mindezt, akik nem tehetnek semmiről.

2015. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
16%
Nem csak az az állat lehet veszélyes a gyerekre, amelyik le tudja harapni a lábát. És nem mellesleg, állatokról beszélünk, akiknek hótmindegy, hogy ki adja a kaját, ha jól vannak tartva. Felelőtlen akkor lenne az anyuka, ha szemeteszsákba csomózva az autópályán dobná ki a háziállatát.
2015. aug. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek veled kérdező, ha ez ember felelősséget vállal egy élőlényért, akkor azt élete végéig vállalja, ahogy a gyerekedet se dobod el magadtól, ahogy betölti a 18. életévét. Nekem egy nagyon jól nevelt szobacicám van, sosem szabadulnék meg tőle. Egyik barátnőm kisgyerekként súlyosan allergiás volt a macskaszőrre, aztán egy hónapot vidéken intenzíven macskák és más állatok közelében töltött és teljesen elmúlt neki. Mindenféle allergia sokkal gyakoribb szmogos nagyvárosokban, először ezen kellene elgondolkodni, változtatni.
2015. aug. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
58%

'És nem mellesleg, állatokról beszélünk, akiknek hótmindegy, hogy ki adja a kaját, ha jól vannak tartva'


Aha, ezt magyarázd meg a kutyámnak aki 3 napig ki sem jött a helyéről amíg kötelező iskolai kiránduláson voltam hiába adtak neki enni a szüleim akik szeretik. :) Vagy annak a rengeteg dokumentált esetnek ahol a kutyák életük végéig várják a gazdájuk, hazatalálnak több 100 vagy ezer kilométerről, vagy kijárnak a gazdájuk sírjához. Különben meg azt hiszed a csecsemődnek olyan fontos vagy? Bárki jó neki amíg kielégítik a szükségleteit.


'egy dobermannak huh, de jó a 32 négyzetméteres panelban, és a macska arra vágyik, hogy kiheréljék és otthon ücsörögjön.'

Attól, hogy eteted a madarakat meg az őzeket még nem biztos, hogy értesz hozzájuk. De legalábbis a kutyákhoz meg a macskákhoz hót ziher hogy nem. Ezt mutatja tökéletesen a fenti részlet is. A dobermann rövid, egyrétegű szőre miatt nem alkalmas télen kinti tartásra. Akik meg bent tartják azok naponta legalább 3x elviszik sétálni mert muszáj, míg a sok csodálatos életű láncos, hordós kutya ezt nem mondhatja el. Persze vannak szr gazdák, de annak a panelhoz nem sok köze van. Emellett a dobermann személyvédelemre lett kitenyésztve, aminek nem sok értelme lenne, ha a hatalmas kert másik végében gubbasztana. Az ivartalanított macskák pedig bizonyítottan sokáig élnek boldogan és játékosságuk sem vesztik el, ellentétben társaikkal akik csak gyártják sorra a kiscicákat, kizsigereltek, girhesek, soványak, idegesek, verekednek és érdekes mód eltűnedeznek 3-4 évesen...

2015. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:

Tenyleg kotodik a gazdihoz az allat, sok peldan tudom igazolni. itt is volt kommentben olyan aki mem tudott teherbe esni és gyorsan lepasszolta a macskajat. hát félelmetes. inkabb kivizsgálásra kellett volna menni es tovább próbálkozni. de biztos a macska volt az oka.

egyetertek, hogy ez manapság lett divat, hogy ilyen mertekben steril legyen minden a kis lurkó miatt. csak nem tudom akkor az ilyen felfogasu anya miert vallal allatot 1-2evvel a gyerekvallalas előtt?

2015. aug. 4. 07:44
 49/53 anonim ***** válasza:
81%
Én sem passzolnám le a háziállatomat egy gyerek miatt, ez teljesen kizárt. Ismerek olyan párokat, akiknek volt egy kutyája, de odaadták az egyik ismerősüknek, nem a gyerek miatt. Csak jóval később született meg a fiuk, egyszerűen megunták az állatot. Eddig még jó szülők, legalábbis ahogy én látom, de a gyerek még csak 6 hónapos.:D Azért nem hiszem, hogy megszabadulnak majd tőle, de én úgy vettem észre, mostanában azért vállalnak gyereket az emberek, mert facebook-on látják, hogy a többi ismerősnek is van. Én mondjuk inkább a cicámról raknék ki képeket, de mindegy...:P
2015. aug. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez szimplán egy rossz indok , a gyerek biztonságával magyarázzák, hogy megunták az állatot. Szeretnének egyet, megveszik kölyökállatként, nagyon cuki, édes... aztán az állat felnő, már nem olyan kis édes,valamint megunják a vele járó gondokat. A gyerek jó alibi,mert mennyivel jobban hangzik,hogy csak a gyerek biztonsága miatt válnak meg tőle,mert jó szülők és fájó szívvel teszik, azért,hogy mindenkinek jó legyen... máris nincs olyan bűntudatuk. Az meg a másik,hogy sokan gyerekpótlónak tartják az állatot, aztán onnantól,hogy már gyerek van fölöslegessé válik.

Nekünk is cicánk van, amikor pár éve a barátom felvetette,hogy legyen leültettem, hogy gondoljuk át, mert ez nagy felelősség 10-20 évre, ha bármi jön (később gyerekek, esélyes a külföldre költözés is) a cica hozzánk tartozik ha vállaljuk mindent úgy kell megoldanunk,hogy ő ott van velünk és csak ennek tudatában hozhatunk el egyet. Szerintem ez alap, hogy ezt értelmes emberek tudatosítsák magukba mielőtt beszereznek egy állatot. De látod sok ember érzelmi intelligenciája idáig sajnos nem terjed ki. Vagy tényleg ennyire nem gondolnak a tetteik következményeikre de akkor meg kérdem az ilyen emberek a gyerekük nevelésében mennyire lesznek következetesek,előre látóak mennyire tanítják majd a gyereküket felelősségvállalásra? :S

2015. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!