Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Àllatot eladni a gyerek...

Àllatot eladni a gyerek miatt? Milyen szülő lesz ebből?

Figyelt kérdés
Több helyen is tapasztaltam, hogy babaváràs miatt, vagy pici baba miatt eladjàk a nők a kisàllatot. Pedig az állatot is ő vállalta. Mi a garancia, hogy a gyerekkel jól bánik, nem unja meg, passzolja le másnak nevelni? Mert szerintem jól tükrözodik, hogy milyen felelosegteljes az ilyen. Foleg ha nem egy hatalmas farkaskutyarol beszelunk ami veszélyes lehet a gyerekre, hanem mondjuk egy teknosrol. Amikor megvette akkor tudta, hogy évtizedekig él azaz addigra már gyereket szeretne. Mégis inkább eladja. Pedig ha egyszer befogadjuk, vallaljuk akkor szerintem nagyon csúnya dolog 1-2 év után odaadni másnak. Mit gondoltok? Mindegy milyen allatrol van szó, akár lehet csincsilla is, azt is 20 évre vállalja az ember. A lényeg, hogy nem veszélyes a gyerekre.
2015. aug. 3. 17:08
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:
Ráadásul pár év múlva ha akar a gyerek állatot akkor megint vesz egyet? Miért nem lehet egyáltalán pici baba mellett még állat is? annyi ilyet látni a neten, jofogas pl
2015. aug. 3. 17:10
 2/53 anonim ***** válasza:
50%
Ezek a tipikusan azok a szülők akik aztán pár év után a gyereküket is inkább eladnák miután jól félre nevelték.
2015. aug. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
53%

Őszintén szólva erre nem tudok mit felelni. De az a vélemé

nyem hogy az állattartási képességei nem tükrözik a gyerekkel való bánásmódot:D

A babát nem szokás csak úgy megunni, lepasszolni. Nyílván

100-szor jobban kötődnek hozzá. Ne vegyük egy kalap alá a

kettőt. De igazad van, a kis állatok nem veszélyesek rá

nézve. Max. a szülő parázza túl a dolgot.

2015. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom félti a gyerekét, nehogy megtámadja stb..

Ha valaki ettől fél, nem kell 1 szobában tartani őket :)

Én nem válnék meg semelyik állatomtól a gyerekem miatt, csak akkor engedném őket össze, ha ott vagyok, és tudom, hogy megbízható a kutyám és a gyerekem sem csapkodja.

Mellesleg azok a gyerekek, akik állatokkal nőnek fel, szinte 0 az esélye, hogy allergiások lesznek, és sokkal szocializáltabbak lesznek, csak ilyenkor figyelni kell, nehogy az állat úgy érezze, hogy a gyerek miatt hátrányba került, ugyanúgy kell vele foglalkozni, valakinek ez nem megy.

Pl terhes nők azért passzolják el a macskát, mert van egy betegség, most nem jut az eszembe, és az károsíthatja a magzatot stbstb...

Nagyon nagyon nagyon de nagyon nyomos ok kell arra, hogy megváljak tőle, de tényleg nagyon nyomós ok, mert ha allergiás, akkor külön teszem őket, de tényleg olyan ok kell rá... :)

2015. aug. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
40%
Azért egy állat nem ugyanaz, mint egy gyerek. Egy állatnak nem is olyan érzései vannak, mint egy gyereknek. Gondolom félnek, nehogy valami betegséget kapjon el a baba az állattól. Bár azért teknőst nem adnék el a baba miatt, na mindegy.
2015. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
igen pl van egy 8 eves macskam. nem adnam el csak azert mert gyereket varok. szerintem az allatot es a gyereket is mi vállaljuk, hosszú évekre. ezért érzem azt, hogy aki az egyikrol konnyen lemond az lehet a másikat is hatterbe helyezi majd ha lesz más. (új pasi,jó munkahely stb) nem feltétlenül arra gondoltam, hogy 2ev mulva beadja a gyereket. hanem arra, hogy ott is elmulik a kezdeti varazs, es inkább más lesz fontosabb és jól hatterbe kerül a gyerek
2015. aug. 3. 17:20
 7/53 anonim ***** válasza:
77%

Igazad van, felelősségvállalás az nulla. De még érzelmileg sem tiszta.

Sz@r szülő lesz az biztos.

2015. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
nem ismerek szemelyesen ilyet, csak a neten apróhirdetések között találok ilyet nagy számban. nekem olyan furcsa érzésem lesz ettől, de persze nem itelkezni akartam, hogy biztos rossz szülő lesz
2015. aug. 3. 17:26
 9/53 anonim ***** válasza:
93%
Én is ki vagyok rajta akadva nagyon. Rengeteg imserősöm van ilyen, és bizony én is látom hírdetésekben, hogy babavárás, meg gyerekszületés miatt eladó, vagy megválnak az addig imádott háziállattól! Nekem van olyan ismerősöm is, aki az udvaron élő közepes méretű kutyusukat árulta hónapokig, és még azt is odaírta, hogy kisgyermek miatt? De miért??? Miért nem maradhat a kutyus az udvaron, ahol eddig is élt, mert gyerek fog születni? A cicákat rendszeresen elpaterolják a háztól mert gyerek lesz, sőt még a 6 éves törpenyuszijukat is eladták a szomszédék mikor jött a gyerek náluk, csak álltam, és nem jutottam szóhoz...
2015. aug. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
72%

Nővéremnek is volt 3 éves cicája, mégis amikor megszületett a fia fájó szívvel el kellett távolítani a cicát a házból. Szerencséjére anyu magára vállalta a cica gondozását. Az ok meg azért ,mert kiderült, hogy a kisfia súlyosan allergiás a macskára. Nem csak befulladt tőle, hanem sebes, bárányhimlős kiütése lettek. Hiába nem érintkezett vele a macska, de mégis ott volt a lakásban.

Szóval vannak helyzetek amikor rákényszerül a szülő, hogy az állatát eltávolítsa. Bár ritka az amikor betegség miatt.

2015. aug. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!