Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki tudna rajtam segíteni?...

Ki tudna rajtam segíteni? Kérlek olvassátok végig.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már írtam ide ki pár kérdést, de sosem kapok segítséget senkitől sem. Én vagyok az a 20 éves fiú, akinek az édesanyja 6 éves korában elhunyt autóbalesetben. Elmesélem még egyszer a történetet. Amikor megtörtént a baleset, amiért apa volt a hibás, mert ő aludt el vezetés közben, utána megromlott a kapcsolatom vele és az apai nagyszüleimmel is. Azt, hogy mik történtek vele 6-7 éves koromtól 18 éves koromig nem nagyon tudom, de arra emlékszem hogy ide oda cibáltak, egyszer itt laktunk egyszer ott, egyszer ilyen nővel jött össze egyszer olyannal. 18 éves voltam, amikor összeismerkedett egy nővel, akivel össze is házasodtak. Amikor bejelentette a nő, hogy terhes, akkor még jobban a háttérbe szorultam. Aztán amikor megszületett a gyerek, akkor rá pár hónapra apa közölte hogy menjek el otthonról, mert ő ezt nem bírja tovább, hogy én nem úgy szeretem a mostohámat mint az igazi anyukámat, de ennek nem én voltam az oka, hanem ő, mert ő utált engem, apa mindig azt csinálta amit ő mondott, gonosz volt az a nő nagyon. Isten a tanúm hogy ha normális lett volna akkor szerettem volna mert én nem vagyok rosszindulatú senkivel sem. Aztán 2 éves lassan hogy itt vagyok az anyai nagyszülőknél, de...az nem is baj, hogy szeretnek engem, én is őket nagyon csak mivel kiskoromban nem voltam sokat velük pár évig ezért még mindig úgy kezelnek mint egy 10 évest, ami gondolom tudjátok milyen. A másik pedig hogy nagyon nagyon hiányzik az édesanyukám. És ezt még az is tetézi hogy a szobámban kint vannak a képei, a polc ahol sminkelt mindig, nagyon sok holmija, amitől esténként mindig elsírom magamat, mert hiányzik. Nekem nincsen igazi családom, és ettől nagyon befordult lettem. Nyári munkán vagyok most, és megismertem két fiút, akik pár évvel fiatalabbak csak tőlem. Nagyon jóban lettünk és én mindig meglátogatom munka után a szüleiket és...annyira jól esik ahogy bánnak velem, enni adnak, megkérdezik hogy milyen a munka, élvezem e, mit tanulok, mi szeretnék lenni stb. És utána kijön hozzá a nővérkéje, meg az apukája, és látom hogy milyen boldognak együtt. Én tényleg örülök hogy ilyennek látom őket és hogy így bánnak velem mert nagyon jól esik csak este, amikor lefekszem egyedül a szobámban...és visszagondolok az anyukájukra akkor megint percekig sírok. Nekem ilyen sosem lesz már, pedig én mindent megtennék, nem azért hogy visszakaphass anyukámat mert tudom hogy azt már nem lehet de hogy találhassak egy olyan családot aki befogadna engem vagy csak egy pót anyát vagy apát. Több egyesületnek is írtam már, de mindegyik csak azt válaszolta hogy őszintén sajnálja a helyzetemet, de nagykorúakkal nem foglalkoznak. Amit persze szintén megértek, mert kinek kellene már egy 20 éves kamasz, de én tényleg szeretnék valakit, mert ebbe bele fogok őrülni. Mindenki azt mondja hogy beszéljem meg apával, de nem nem nem, soha nem akarom látni már, mert én tudom hogy miket tett anyával. Nincsen senkin sem, nem tudok kivel őszintén beszélni, megölelni hogy de jó hogy vagy nekem, nem tudom kivel megbeszélni hogy mi volt az iskolában sem semmit. Nagyon szépen kérem aki ezt elolvasta, az segítsen nekem ha csak elindulni is hogy mit csináljak. És azt is tudom hogy nem csak én vagyok így, Isten őriz, tudom hogy valakinek nem csak az édesanyukája hunyt el, de ezt mindenki máshogyan viseli el, valaki beletörődik, én nem tudok sajnos és szenvedek tőle minden egyes nap. Én esküszöm, hogy ha találnék egy pót szülőt, annak mindent megtennék, mindent elmondanék neki, úgy szeretném mint az igazi anyukámat, ha apa lenne akkor mint egy apát. Könyörgöm, segítsetek nekem, el nem tudjátok képzelni hogy nap mint nap mennyit sírok, szenvedek ez miatt. Esküszöm, hogy aki segít nekem azt meghálálom bárhogyan.

2015. júl. 22. 17:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell elmenned, nem kell olyanokra hallgatnod.
2015. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy valaki pszichológushoz jár, nem egyenlő azzal hogy bolond...
2015. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy bolond, ezt senki sem gondolja, viszont nem tudtad feldolgozni ennyi idő után sem anyukád halálát. Nekem apukám halt meg gyerekkoromban, és nagyon hiányzik, de már feldolgoztam.

Ebben valóban szakember tud neked segíteni. Nem az a megoldás, hogy 20 évesen pótmamát keresel, az semmit nem old meg, csak a szemét szőnyeg alá söprése.


Ebben a korban inkább egy párt kéne keresned, akivel mindent meg tudsz beszélni.

2015. júl. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
40%

" ha egy szülőre vágyom és családra, semmi mást nem szeretnék."


Beleragadtál a gyermekkorba. Lassan saját családot kéne alapítanod.

2015. júl. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy pszichológushoz jársz nem vagy bolond, se hülye. De egy szakember segíteni tud ilyen helyzetben.

Ne a múltra koncentrálj csakis a jövőre!

2015. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%

Elsírtam magam amikor végigolvastam....:(

Hihetetlenül sajnálom ami anyukáddal történt, azt hogy igy kellett felnőnőd. Én a helyedben apámra nem nyitnám az ajtót, teljesen megszakítanék minden kapcsolatot vele. Nem is értem hogy halálos autóbaleset okozása miatt miért nem ítélték el?..

Nem vagy bolond csak lelkileg sérülékenyebb vagy mint a többi korodbeli, nem kaptál megfelelő szeretet és gondoskodást és hiányzik az anyukád az életedből ami teljesen érthető.

Senki soha nem fog tudni az anyukád helyébe lépni ezt ne feled, hiába keressel pótmamát soha nem lesz az anyukád. Ezt nagyon nehéz elfogadni .. 20 éves vagy még, tanulj és képezd magad hogy vidd valamire! Ez lefogja kötni a gondolataidat is. Gondolj arra hogy ha látna az anyukád biztosan büszke lenne rád. Hihetetlen űr van a lelkivilágodban amit csak idővel és nagyon erős akarattal fogsz tudni csak kitölteni. Egy idősebb nő támogatására lenne szükséged (akár nagynéni/pótnővér formájában is) aki tudna segíteni, melléd állna a nehéz helyzetekben. Lehet mellédsodor egy ilyen személyt az élet.

Ne ad fel, tanulj és törekedj! Lehet hogy évek múlva megismersz egy rendes lányt és boldog családod lesz vele.

Én is ajánlom hogy keres fel egy terapeutát vagy pszhiólogust, lehet tudna picit segíteni hogy magadban feldolgozd ezt a borzalmas tragédiát.

2015. júl. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nagyon megrázott a történeted, gondolkodom majd és ha valami jót tudok írok ide.

Hidd el az élet kárpótolni fog mindazért a rosszért ami veled történt, amennyit szenvedtél, az anyukád hiányáért. Tiszta szívemből kívánom hogy sodorjon valakit melléd az élet aki melléd fog állni!

2015. júl. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%
probalj meg egy kedves lanyt keresni magad melle ,fogjatok ossze es lehettek egy kis csalad ,ha szorgalmasan dolgoztok nemsoka gyermekeitek is lehetnek.bocs de 20 evesen nem varhatod el ,hogy befogadjanak.felnott ferfi vagy ,es az emberek egyebkent is bizonytalanok.tedd tul magad ,koltozz el jo messzire.sajnalom ,nekem is rossz volt a csaladi hatterem ,mikor gyerek voltam ,most mar sajat csaladom van es teljesen fel tudtam dolgozni.fel a fejjel.
2015. júl. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeség, de nem vagy vallásos? Nem segítene, ha beszélnél mondjuk egy pappal? Biztos megpróbálna segíteni, tanácsot adni, akár még úgy is, ha nem vagy tagja a felekezetének, hiszen ez a dolga... és hidd el, látnak ők is annyi bánatot, mint egy pszichológus. Nem orvos, de mégis "szakember".


Szerintem is az lenne a jó megoldás, ha a nagyszüleiddel való viszonyodat próbálnád tisztázni. Ha neked úgy könnyebb, egy nagy leülős beszélgetés keretében, vagy akár apránként, fokonként változtass a viselkedéseden, pici lépésenként próbálj önállósodni a szemükben.

Közeledj feléjük. Kezdeményezz beszélgetést, előbb hétköznapi, könnyebb témákról, aztán az élet komolyabb dolgairól - hadd lássák, hogy felnőtt ember vagy és van véleményed a világról. És mikor már meg tudtok nyílni egymásnak, akkor szóba hozhatod, mennyire vágysz a kötődésre, és mennyire hiányzik anyukád. Biztos nekik is.

2015. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

DE, neked KELL az orvosi segítség, mert a problémáid akadályoznak az egszéséges, teljes élet élésében. Gondolj bele, ha mondjuk annyira fájna a hátad, hogy nem tudnál normálisan élni. Arra is ez lenne a válasz, hogy "de nekem nem kell kezelés"? 20 évesen kamasznak nevezted magad, pedig nem vagy kamasz. Felnőtt férfi vagy. Ha egy kicsi gyereknek lemarad mondjuk a mozgás vagy beszédfejlődése, akkor mit csinálnak? Elviszik szakemberhez, aki segít beindítani a fejlődést. Ezek a gyerekek nel lesznek fogyatékosok, egyszerűen valami miatt írányított, szaktudással való segítség kell nekik. Ugyan erre van szükséged lelkileg.

Csak úgy valakihez odaragni, hogy majd ő segít nagyon nem jó ötlet. Egyszerűen nem adhatsz egy ekkora felelősséget oda senkinek, aki találomra vagy megoldja, vagy nem. Ilyet nem kérhetsz sem egy "pót szülőtől", sem egy barátnőtől. Egyszerűen túl nagy felelősség ráaggatni valakira a tudatot, hogy nélkülük vége a világnak. Az a válaszoló, aki szerint keress barátnőt is csináljatok gyereket, jó nagy marhaságot beszél. Először magadat tedd rendbe, utána vegyél a nyakadba olyan embereket, akiknek szükségük lesz rád, mert támaszkodniuk kell valakire.

Az orvosi segítség nem azt jelenti, hogy bolond vagy, de ő legalább tudja mit vállalt és van valami fogalma, hogy mit lehet ezzel tenni.

2015. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!