Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék is meg nem is...

Szeretnék is meg nem is gyereket. Más is van így rajtam kívül?

Figyelt kérdés
10 éve boldog kapcsolatban élek a férjemmel. Az elején mindketten akartunk gyerekeket. A szívem még most is vágyna rá. Az eszem viszont nem. Világ életemben rettegtem a terhességtő, a szüléstől...bár úgy gondolom le tudnám küzdeni a félelmeimet, ha nagyon akarnám. 30 múltam. Sajnos anyagilag sem állunk jól, bár egy babát azért el tudnánk látni. Ha felsorolok érveket ellenérveket a baba mellett és ellen..sajnos több az ellene szóló. Félek felelősséget vállalni. 20 évre le kell magad kötelezni. Néha úgy érzem, bőven elég magamért felelni ebben a mai világban, nemhogy egy gyerekért.. Aztán ott vannak a félelmeim. Bírom majd a terhességet? A szülést? Egészséges lesz? A férjem nem szeretne babát. Persze ha én akarnék, akkor rábólintana...de mivel én sem erőltetem a dolgot, így nincs miről beszélnünk. Azt hittem 10 évvel ezelőtt, hogy majd idővel beindulnak a hormonok, az ösztönök vagy mik és nem lesz semmi ami felülírhatná őket. De nem így lett. Más is van, aki hasonlóan érez, vagy csak én vagyok ennyire defekt? Nálam nem az van, hogy utálom a gyerekeket...mert szeretem őket. Vágynék az anyaságra. Tudom, hogy jó szülő lennék. ÉS mégis az van bennem, hogy nem, nem, és nem! Ez az ami frusztrál. Mi van, ha soha nem adunk esélyt neki? És ha majd 60 évesen ezen fogok filózni, hogy "mi lett volna HA..."?? De ha adunk...mi van ha megbánom?? Teljes a bizonytalanság. De időm az már nincs sok ezen filózni.....
2015. ápr. 9. 16:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%
Nekem 28 évesen egyik pillanatról a másikra jött. Megláttam az egyik barátnőm babáját és azonnal beindultak az anyai ösztönök, pedig mindaddig ha megláttam egy kisbabát, azon imátkoztam, nehogy a kezembe akarják adni és hasonlók.
2015. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
74%
Ne idegeskedj emiatt.Az természetes,hogy félsz a szüléstől hiszen még nem voltál.Azt mondtad 30 múltál,tehát még nem késtél le semmiről. Most gondolj a fontosabb dolgokra(munka stb)Lehet,hogy most még nem álltok készen egy kisbabára de lehet,hogy később viszont annál inkább.
2015. ápr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%
Én is így vagyok vele. Pár éve még görcsösen akartam gyereket, gyerekszakmában is végeztem emiatt, hogy addig míg nem jön össze gyerekek közt lehessek. Aztán jöttek az anyagiak, át is lettünk verve pár millió Ft-tal ami az egész alapját adta volna és most úgy vagyok vele, hogy kiábrándultam. Az egész életemet, 16 éves koromtól arra tettem fel, hogy gyerekem lehessen és most teljesen kilátástalan a dolog. Majdnem egy évig napi szinten sírtam miatta, hogy most mi lesz, gyakorlatilag minden napomat beárnyékolta a dolog. Aztán úgy döntöttem, hogy nem érdekel. Ha nem hát nem. Nem hagyom, hogy az egész gondolat tönkretegye az életemet. Átforgattam a gondolkodásmódomat arra, hogy nem akarok gyereket. Könnyebb volt úgy, hogy az elmúlt pár évemet tönkretette a tervezés, hisz a gondolatát is meggyűlöltem az egésznek, és azóta sokkal jobb. Nem kell rágörcsölni semmire, tudom élvezi az életemet anélkül, hogy a holnaptól tartanék, aztán ha véletlenül mégis úgy alakul, akkor tök jó, de ha nem jön össze akkor már nem leszek csalódott, hisz arra készültem, hogy nem akarok gyereket.
2015. ápr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
45%

Én ezért akarok apa lenni.


Nő vagyok, tehát viccelek, de sokkal jobb lenne, mehetnék dolgozni, szinte csak játszani kellene vele, anya intézné a többit.

2015. ápr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
47%
A szülés 1 nap. A gyermek pedig életed végéig örömöt ad. Ismertem olyan idős házaspárt, akinek nem volt gyereke. A férfi a közeli nagy bevásárló helyre járt, ült a padon és nézte az embereket. Vele beszélgettem egyszer, dícsérte a kisfiam, és szomorúan mondta, hogy nekik nem lett, és már bánja. Na, ez biztosan nagyobb fájdalom, mint egy fél nap vajúdás, de rosszabb is lehet, mint 2-3 év álmatlanság, gyereknevelési stressz. Őszintén? Szerintem gyerek nélkül a lényeg veszik el. Elképzelni sem tudod még, mekkora öröm, és milyen sok, őszinte és feltétlen szeretetet tud adni egy csöppség. Ölel, puszil, imád, akárki is vagy, akármilyen is vagy. Fantasztikus érzés! Arról nem beszélve, ahogy fejlődik, okosodik, és érzed, hogy nyílik az értelme... elmondhatatlan csoda. N31
2015. ápr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
17%

Nem tudom mi lett volna, ha anyád is így gondolkozott volna, te most nem élnél...

Várj 40 éves korodig, amikor már nem tudsz szülni és majd bánkodsz hogy miért nem! Te tudod...

2015. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%

"Nem tudom mi lett volna, ha anyád is így gondolkozott volna, te most nem élnél..."


Ez így igaz, ha valaki nem születik meg, az nem létezik.

Tovább is van?

2015. ápr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
50%
Döntsétek el, ha valaki nem akar gyereket, akkor véletlenül se csináljon szerintem. Én most vagyok 34 éves és gyakorlatilag bármit megtennék érte, hogy lehessen, csak nekem nagyon nehéz lenne kihordani egy gyereket, így mérlegelni kell, de akár az örökbefogadást is vállalnám, csak legyen gyerek.
2015. ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
72%

Jaj hát millióan vannak így manapság, nem kell kétségbeesni.


A gyerek egy természetes dolog, nem úgy mint ez a munka, karrier, anyagi státusz, felelősség bla bla ami mostanra roppantul természet ellenessé tette a gyermekvállalás gondolatát.


Oké a gyerekhez kell valami alap, mármint nem kell az utcára szülni, de nem kell több millió forint, kőtáblára vésett felelősségtudat, meg tökömtudja mi. Ezt csak belénk sulykolják.


Tuti biztos jövő nincs ebben az életeben, csak a halál. Mégsem arra készülünk ugyebár, pedig aztán arra lehetne.


Úgyis érzed, hogy mi a helyes!

2015. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
80%

"Nem tudom mi lett volna, ha anyád is így gondolkozott volna, te most nem élnél..."


Jah, bezzeg Hitler anyja milyen jófej volt, nem? Ez elég vacak duma szerintem.

Úgy gondolom, hogyha valaki nem akar gyereket az ne vállaljon. Lehet később megbánja, igen. De általában mikor valaki akkor vállal gyereket amikor nem akar, annak nem szokott jó vége lenni. Egyenes út az elhanyagolt, bántalmazott, lelki sérült gyerekekig. Inkább bánja meg később, mint hogy egy gyerek is sérüljön amiatt, mert társadalmilag úgy helyes ha szül, akkor is ha nem akar...

2015. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!