Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék is meg nem is...

Szeretnék is meg nem is gyereket. Más is van így rajtam kívül?

Figyelt kérdés
10 éve boldog kapcsolatban élek a férjemmel. Az elején mindketten akartunk gyerekeket. A szívem még most is vágyna rá. Az eszem viszont nem. Világ életemben rettegtem a terhességtő, a szüléstől...bár úgy gondolom le tudnám küzdeni a félelmeimet, ha nagyon akarnám. 30 múltam. Sajnos anyagilag sem állunk jól, bár egy babát azért el tudnánk látni. Ha felsorolok érveket ellenérveket a baba mellett és ellen..sajnos több az ellene szóló. Félek felelősséget vállalni. 20 évre le kell magad kötelezni. Néha úgy érzem, bőven elég magamért felelni ebben a mai világban, nemhogy egy gyerekért.. Aztán ott vannak a félelmeim. Bírom majd a terhességet? A szülést? Egészséges lesz? A férjem nem szeretne babát. Persze ha én akarnék, akkor rábólintana...de mivel én sem erőltetem a dolgot, így nincs miről beszélnünk. Azt hittem 10 évvel ezelőtt, hogy majd idővel beindulnak a hormonok, az ösztönök vagy mik és nem lesz semmi ami felülírhatná őket. De nem így lett. Más is van, aki hasonlóan érez, vagy csak én vagyok ennyire defekt? Nálam nem az van, hogy utálom a gyerekeket...mert szeretem őket. Vágynék az anyaságra. Tudom, hogy jó szülő lennék. ÉS mégis az van bennem, hogy nem, nem, és nem! Ez az ami frusztrál. Mi van, ha soha nem adunk esélyt neki? És ha majd 60 évesen ezen fogok filózni, hogy "mi lett volna HA..."?? De ha adunk...mi van ha megbánom?? Teljes a bizonytalanság. De időm az már nincs sok ezen filózni.....
2015. ápr. 9. 16:21
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
48%
Ne hagyd ki kérdező. Ezt ugyanis előre nem tudod, milyen lesz utána. Utána viszont már hiába bánkódik az ember.
2015. ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
56%
A párom 39 évesen esett teherbe, csodás kisfiúnk van, sosem gondoltam volna, hogy ilyen angyali gyerekünk lesz és milyen jó dolog szülőnek lenni. Még nem késtél el semmiről. Épp a napokban találkoztam egy most 47 éves ismerősömmel, világ életében a pénzt, üzletet hajtotta. Most 5 gyereke van, kettő 3 év alatti és azt mondja nincs szebb annál mint megölel a gyereked vagy puszit ad, azt mondja sokáig tévhitben élt, hogy a pénz és a tárgyak boldogítanak. Remélem tudtam segíteni.
2015. ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
62%

"hanem azért, mert igazából akkor tudja/érti/érzi meg, mi az igazi nagybetűs szeretet"


Nincs gyerekem, megmagyaráztok valamit? Az idézet mondathoz hasonlókat miért csak pici babákkal vagy 7-8 éves korig mondanak? Soha nem hallottam még olyat, hogy "és amikor a 14 éves gyereked rád néz, elönt a szeretet".

2015. ápr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
86%
Bocsika, 3 abortusz? Konkrétan nem is az abortusszal van a bajom, hanem azzal hogy 3? Tényleg? Védekezésről hallottál már ember???????? Az abortusz nem az!!! Azt csak akkor ha az a kisebbik rossz, ha mondjuk a terhességet sem tudod vállalni (hogy örökbe adhasd a babádat) Azt pedig nem veszem be, hogy háromszor is védekezés mellett estél teherbe mert kamu. Ha egy nő nagyon nem akar gyereket, akkor védekezik, akár többféle eszközzel is egy időben.
2015. ápr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
82%

"Nincs gyerekem, megmagyaráztok valamit? Az idézet mondathoz hasonlókat miért csak pici babákkal vagy 7-8 éves korig mondanak? Soha nem hallottam még olyat, hogy "és amikor a 14 éves gyereked rád néz, elönt a szeretet"."



Bocs,ezt cáfolnám. 21 éves gyerekem van, és elönt a szeretet, ha ránézek. :) Azt hiszem jól neveltük, normális, helyes fiatal lett belőle.. ez valószínűleg amíg élek, így marad nálam..

2015. ápr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ez ez egész. Azt, hogy milyen ha van gyereked, nem lehet elmagyarázni olyan valakinek, akinek nincs.


Kb. olyan, mintha nekem valaki azt magyarázná, milyen lottómilliomosnak lenni, vagy Ausztráliában élni... :D

Meddő próbálkozás meggyőzni egymást erről vagy arról, hogy mi a jó.


Mindenki felnőtt ember, eldöntheti mi fontos az életében. A pénz, vagy a család... SZerencséseknek mindekttő összejöhet.

2015. ápr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
52%

"Nincs gyerekem, megmagyaráztok valamit? Az idézet mondathoz hasonlókat miért csak pici babákkal vagy 7-8 éves korig mondanak? Soha nem hallottam még olyat, hogy "és amikor a 14 éves gyereked rád néz, elönt a szeretet"."


Elmesélem az én példámat.Engem anyukám 20éves fejjel szült, mindenki mondta neki, hogy vetessen el, mégis úgy döntött, hogy megtart.Apukámmal nem voltak sokáig együtt, nem is ismerem apámat.Mostanra ugyan rendbejött az életem, de kamaszkoromban rengeteg probléma volt velem, rendőrségi ügyek, kirúgás az iskolából, stb. Viszont Anya mégis mindig azt mondja, hogy élete legjobb döntése volt, hogy megszült engem :-)

2015. ápr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, szerintem te csak szimplán pánikolsz amin mindenki átesik a gyerekvállalás előtt. Még várjatok egy kicsit hátha kibújik az anyai ösztön, de az tényleg igaz hogy más gyerekénél nem fogod soha azt érezni amit majd a sajátodnál fogsz. Én ugyanígy voltam mint te, sőt már terhes voltam amikor még mindig rengeteg kételyem volt, jó anya leszek-e, szeretni fogom-e, fogok e kötődni hozzá, rettenetesen féltem, hogy nem leszek jó anya. És megszületett az imádott lányom, azóta azon gondolkodom hogyan tudtam élni nélküle. :) És már igazán nem baba lassan kamasz lesz, nos kijelentem a mai napig elolvadok ha ránézek és szerintem így lesz 100 éves koromig. Sok olyan emberrel beszélgettem már aki nagyon megbánta, hogy nem vállalt gyereket, megkockáztatom hogy gyakorlatilag mindenki legfeljebb nem vallják be. Olyannal viszont sosem találkoztam aki szült és nem szerette volna. Ne szalaszd el.


Aki meg azt irta hogy a gyerek teher, valószínűleg nem sok szeretetet kapott a szüleitől, remélem a tizennyolcadik abortusz után majd elgondolkodik a felelősségteljes fogamzásgátlásról, ha egyáltalán tudja mi az.

2015. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
33%
Az egyik barátnőm 54 éves, és nem született gyereke. Sokszor bánkódik is miatta... Öregedő arccal néz maga elé, és azt suttogja, hogy: De jó volna...
2015. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat, kommenteket! Sokat segítettek! :)

Még van pár év, amíg nyugodtan meggondolhatom magam. Remélem így lesz... ;)

2015. ápr. 9. 19:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!