Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék is meg nem is...

Szeretnék is meg nem is gyereket. Más is van így rajtam kívül?

Figyelt kérdés
10 éve boldog kapcsolatban élek a férjemmel. Az elején mindketten akartunk gyerekeket. A szívem még most is vágyna rá. Az eszem viszont nem. Világ életemben rettegtem a terhességtő, a szüléstől...bár úgy gondolom le tudnám küzdeni a félelmeimet, ha nagyon akarnám. 30 múltam. Sajnos anyagilag sem állunk jól, bár egy babát azért el tudnánk látni. Ha felsorolok érveket ellenérveket a baba mellett és ellen..sajnos több az ellene szóló. Félek felelősséget vállalni. 20 évre le kell magad kötelezni. Néha úgy érzem, bőven elég magamért felelni ebben a mai világban, nemhogy egy gyerekért.. Aztán ott vannak a félelmeim. Bírom majd a terhességet? A szülést? Egészséges lesz? A férjem nem szeretne babát. Persze ha én akarnék, akkor rábólintana...de mivel én sem erőltetem a dolgot, így nincs miről beszélnünk. Azt hittem 10 évvel ezelőtt, hogy majd idővel beindulnak a hormonok, az ösztönök vagy mik és nem lesz semmi ami felülírhatná őket. De nem így lett. Más is van, aki hasonlóan érez, vagy csak én vagyok ennyire defekt? Nálam nem az van, hogy utálom a gyerekeket...mert szeretem őket. Vágynék az anyaságra. Tudom, hogy jó szülő lennék. ÉS mégis az van bennem, hogy nem, nem, és nem! Ez az ami frusztrál. Mi van, ha soha nem adunk esélyt neki? És ha majd 60 évesen ezen fogok filózni, hogy "mi lett volna HA..."?? De ha adunk...mi van ha megbánom?? Teljes a bizonytalanság. De időm az már nincs sok ezen filózni.....
2015. ápr. 9. 16:21
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
49%
Az az erzes amire vársz, lehet hogy sose jon el. Nagyon sok nőnél nem jon el. Nalam sem jött a "megőrulok egy gyerekért" erzes, csak azt tudtam hogy szeretem a férjem es egyszer majd jo lenne egy család. Na meg azt éreztem hogy telik múlik az idő. Terhes lettem (amitől en is rettegtem) de ez annyira természetes dolog, hogy észre se veszed. Es mar most imádom a babám. Ott van 9 hónap hogy felkészülj, nem kell ragorcsolni. Szeretni fogod a babad, ez ösztönös.
2015. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
52%
Hat nekem az Istenert, nem kene egy kolyok. Remelem ez nalam igy is marad.
2015. ápr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
49%
Mi nem terveztük,becsúszott és megtartottuk mert nem volt nagy akadálya ,de őszintén szólva irtoztam a gondolattól .egyáltalán nem olyan volt az életvitelünk és hideg zuhanyként ért a dolog.ma már el sem tudnám képzelni az életem nélküle:-) imádom ő az életem értelme semmi és senki nem lehet fontosabb.felelmeim persze vannak ,de attól ne félj hogy terhes leszel es nem fogod szeretni.
2015. ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!