Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnál egy házat a párodtól?

Elfogadnál egy házat a párodtól?

Figyelt kérdés
Én még nem dolgozom, párom viszont elég jómodú. Össze akar költözni, de nem albérletbe, hanem egy saját házba, ami inkább az enyém lenne. Mit tennél a helyembe? Én nem tudnék beszállni anyagilag a házba. Normális válaszokat kérek.
2015. júl. 9. 13:58
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
72%

én mondanám neki, hogy a saját nevére vegye fel a házat. 2 év után még nem tudhatjátok mi lesz később. majd ha összeházasodtok vagy valami akkor lehet ráiratni a te nevedre is.

de én nem fogadnám el, ha házat akar venni vegyen, ha szeretné, hogy odaköltözzek odaköltözök, de ne az én nevemre vegye.

2015. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Nekem jelenleg nincs mit beletennem, a ház pedig epítettve lenne. Igen, én is úgy gondolom, hogy akkor inkább közös legyen. Nem csak az anyukájához tudna menni, konkrétan milliomos a párom, de eddig neki így kényelmesebb volt.
2015. júl. 9. 14:11
 13/35 anonim ***** válasza:
52%

Nekem ez gyanús.

Ha semmi sincs a nevén, de milliomos, az nem véletlen!

2015. júl. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
De van a nevén 3 autó, csak eddig (mint írtam már), kényelmesebb volt neki otthon lakni. Rendesen dolgozik az egyetem óta, adózik, minden rendben vele. Amúgy mielőtt valaki szóvá tenné, nem vagyok pénzvadász, amikor megismerkedtünk akkor nem tudtam, hogy pénzes. Mármint, azt gondoltam, hogy van, de nem annyira gondoltam, mint amennyi ténylegesen van neki.
2015. júl. 9. 14:17
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
És most miért akar anyutól eljönni és miért akar rögtön veled összeköltözni? Nekem ez a része fura, nem az anyagi része. Az én párom is tehetős volt, és a szüleivel lakott, mikor megismertem, de volt benne annyi elvárás saját magával szemben, hogy egyedül is akart élni, mielőtt egyik fajta kapcsolatból belemegy egy másikba. Nagyon kényelmes anyucit lecserélni egy nőre, aki folytatja a főzést-mosást-takarítást, csak épp nem túl praktikus. Nekem is voltak elvárásaim, és szerencsére ő is így gondolta, ezért nálunk nem volt ebből feszültség. De ha ő úgy gondolja, azért költözz oda, hogy kiszolgáld, mert kényelmesebb neki, mint egyedül élni, akkor gondold meg! Sok férfi lehet anyagilag stabil, lelkileg pedig instabil és éretlen. A pénz nem minden!
2015. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Utolsó: én a régi családmodellt tanultam a szüleimtől, a nő dolga legyen a mosás-főzés-takarítás, a férfié pedig a kinti munka, és a több pénz hazahozása. Nekem ebből nincs problémám, nem cselédnek mennék, ezt ő is tudja, és kivenné a részét a dolgokból, de akkor is szeretném az alapfelállást, ha nem ő lenne , akkor is ezt szeretném. :)
2015. júl. 9. 14:23
 17/35 anonim ***** válasza:
86%
Szupi, akkor nálatok sem lesz ebből vita. Attól, hog ynem értünk egyet, még lehet jó döntés. Nektek kettőtöknek kell megfelelnie. Ha neked ez jó élet, ezt akarod és belefér, akkor élj így! Én nem tenném, de nem is én megyek hozzá, hanem te :) Mindenkinek meg van valahol a párja. Ha mindketten ilyen életre vágytok, akkor ez ideálisnak tűnik. Azért annyi saját pénzecskéd maradjon, hogy legyen egy visszalépésre lehetőséged, ha az álom mégsem válik valóra, és nem leszel boldog. Legyen lehetőséged változtatni, ha akarsz.
2015. júl. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
95%
igazi puhap.cs ha "milliomos" az elmondásod szerint de az anyjával él :D nem kiábrándító?
2015. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Én továbbra sem értem, hogy miért a te neveden lenne a lakás.

Szép és jó, hogy eddig anyucinál volt kényelmes, meg milliomos, meg törvénytisztelő. Oké elhiszem.

De most akkor miért nem a saját nevére vesz lakást?

2015. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Nem kiábrándító. Azért puhap*cs valaki, mert nem az az első neki, hogy saját házba költözik? :) engem ez nem érdekel, titeket se érdekeljen. Amúgy azért akarja nekemem,mert szeret. "Csak" szerelemből. Ti is vesztek gondolom a barátnőtöknek "csak" szerelemből valamit, ha épp nem is házat. Vagy ez csak ezen a környéken szokás?
2015. júl. 9. 14:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!