Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnál egy házat a párodtól?

Elfogadnál egy házat a párodtól?

Figyelt kérdés
Én még nem dolgozom, párom viszont elég jómodú. Össze akar költözni, de nem albérletbe, hanem egy saját házba, ami inkább az enyém lenne. Mit tennél a helyembe? Én nem tudnék beszállni anyagilag a házba. Normális válaszokat kérek.
2015. júl. 9. 13:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent, hogy inkább a tiéd lenne? Vagy az ő nevén van, vagy a tiéden, vagy közös. (?)

Egyébként ha annyira jómódú, hogy van 20 háza, akkor el.

2015. júl. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

mit jelent hogy inkább a tiéd lenne? a nevedre iratja, vagy azt mondja a tiéd? mert nem mindegy

de ha igazán szeret akkor biztos eltart úgyhogy egyezz bele :D

2015. júl. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kapcsolattól függ. Neked kell érezned, hogy miért teszi. Elvár érte valamit, a fejedhez fogja-e majd vágni egy-egy vita alkalmával, hogy bezzeg ezt is én vettem neked ...

Egyébként nem értem, hogy miért nem tudtok az ő házába összeköltözni? :) Miért kell, hogy a tiéd legyen a ház? Valami olyannal foglalkozik, amiért nem jó, ha van saját tulajdona? Börtönbe kerülhet, lefoglalhatja valamilyen hatóság?

2015. júl. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%

Mit takar az, hogy a "párod"? Mióta, milyen státuszban?

Mit jelent az, hogy a tiéd lenne? Közös vagy egyenesen rád íratja?

Miért akarja ezt tenni? Kényelmesebb eltartani így a szeretőt, mint lakást bérelni, vagy egy közös élet megalapozásáról van szó?


Szóval nem mindegy... mesélj még!

2015. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
A nevemre iratná. Nincs 20 háza, az anyjával él még. Nem akarom,hogy eltartson, jövő héten megyek dolgozni, de kb 100.000 forint lesz a netto kezdőfizetésem, míg ő vezető beosztású, tehát sokkal többet keres, mint én.
2015. júl. 9. 14:03
 6/35 A kérdező kommentje:
Nincs semmi "hátsó szándék", nem üldözi a NAV meg semmi :). nem hándigálná fel, nagyon sok nindent kaptam tőle, semmit se hándigált fel. Közös életet kezdenénk :)
2015. júl. 9. 14:05
 7/35 A kérdező kommentje:
És 2 éve vagyunk együtt.
2015. júl. 9. 14:05
 8/35 anonim ***** válasza:
71%

Ha ennyire jómódú, akkor hogy-hogy nincs háza? Miért él az anyjával egy ilyen szuper pasi? :D

És miért nem a saját nevére veszi a házat?

2015. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
18%
Ebben az esetben igen, el. A közös élet alapozásának része a közös ház is, de nem úgy, hogy neki sincs hol laknia a szülein kívül és az egyetlen ház, amit venni tud, azt rám irajta. 50% lenne a max. amibe belemennék. És természetesen én is adnék bele, amennyit tudok, később a felújítási munkákba, beltéri dolgokba, eszközökbe és egyebekbe. Közös alapozásról van szó, mindneki annyit tesz bele, amennyit csak tud, hogy jó legyen. Ha komolyan gondoljátok, akkor ennek ez a módja.
2015. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
83%
Tök fura, minek íratná az egészet a nevedre...? "Csak" szerelemből? Teljesen korrekt lenne ha a kettőtök nevére kerülne.
2015. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!