Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más férje is munka után...

Más férje is munka után bemegy a kocsmába egy sörre?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy házisárkány, de piszkálja a csőrömet, hogy munka után az az első, hogy a kocsmába vagy bárba beüljenek, és megigyanak egy sört. Azok a férfiak akiknek nincs családjuk zárásig a kocsmában ülnek. Félek, hogy a férjem is csatlakozik ehhez a brigádhoz. Szeretném érvekkel meggyőzni, hogy nem ez a normális, de úgy, hogy megértsen, és ne gondolja azt, hogy házisárkánnyá váltam.

24L


2010. márc. 3. 15:25
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
79%

De tényleg, miért nem kéred meg, hogy menjetek el valahová?

Egyébként hidd el, ha babátok lesz más lesz. Azért apai ösztön is létezik :):) Garantálom neked, hogy ebből nem lesz gondod :)

2010. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
80%
Hát sajnos nálunk is így kezdődött. Aztán egyre többször betért naponta a kocsmákba én meg hiába jártattam a számat,hogy ez így nem normális. Együtt meg szinte alig mentünk valahova. Meg is lett az eredménye. Szétváltunk. Pedig ő volt az igazi nagy szerelem az életemben. De a sör tönkretette a kapcsolatunkat.
2010. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:

Már többször kértem. Mikor én szeretnék valahova menni, akkor mindig fáradt, mikor a haverok hívják, akkor meg rohan.


Még soha nem jött haza részegen a kocsmából.

2010. márc. 3. 15:40
 14/53 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem ment haza részegen, akkor nincs gond. Hát akkor amit tudok tanácsolni, hogy menj el te is a barátnőiddel, vagy előre beszéld meg a pároddal, hogy menjetek valahová. Nincs itt baj szerintem, sőt biztos vagyok benne, csak félsz, hogy lesz, de nem lesz, ebben biztos vagyok. És tényleg sárkány leszel ha szóvá teszed :):) Azt viszont szóvá teheted, hogy sosem megy veled sehová, én is szóvá tenném.
2010. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:

A barátnőim többségének gyereke van, azok nem akarnak menni, és van olyan, akit a férje nem enged el.

Egy-két munkatársammal el szoktunk menni sütizni vagy ilyesmi, de én a párommal szeretnék.


Amikor összeházasodtunk, nem gondoltam, hogy az lesz a feladatom, hogy munka után mosok-főzök-takarítok, ő meg a kocsmában ül és kipiheni az ülőmunkát.

2010. márc. 3. 15:47
 16/53 anonim ***** válasza:
80%
De ha friss házasok vagytok, előtte miért nem szúrta ez a szemedet? Miért mentél hozzá ha ez - egyébként teljesen jogosan - ellenedre van? Szerintem sokat lehet egy férfin változtatni, de egy kapcsolat elején, mert akkor eszerint ismer meg, és eltudja ő is dönteni, akar-e egy olyan nővel élni, aki nem tűri a napi sörözgetését. Tudom ezzel nem segítettem, de azt gondolom, ezen már csak veszekedés lesz, pozitív változás nem-igen. Hogy mégis tanácsoljak valamit, semmiképpen ne veszekedj vele, hanem próbáljátok megbeszélni. Ill. a másik dolog is amit írtál, hogy soha nem megy veled sehova, a haverok hívják akkor rohan. Ez is így volt régen is?
2010. márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:
Kb 10 hónapja dolgozik ezen a munkahelyen. Mikor hozzámentem, és összeköltöztünk, még nem járt kocsmázni. Hazajött, beszélgettünk, sétáltunk, néztünk egy filmet stb.
2010. márc. 3. 15:51
 18/53 anonim ***** válasza:
66%
Akkor fenyítsd be, hogy amég nem mentek el együtt szórakozni nincs vacsora :) Észbe fog kapni :) Vagy próbáljátok ki, hogy vasárnaponként együtt főztök :) Sokkal nagyobb kedvvel fog nekiindulni a hétnek :) Kinéztek valamit a szakácskönyvből, elmentek együtt bevásárolni és megfőztök :):) Pénteken meglátod lesz kedve veled menni :)
2010. márc. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
83%

nah én ezt nem türném el,nemérdekel,hogy házisákány lennék ettől vagy sem

mondjuk párom kocsival jár,nem iszik szinte soha,ha van itthon sör,az általában kikerül apukájához,nálunk megromlana,max nyáron iszik haa nagyonmeleg van

vagy ha elmegyünk barátokkal,és 1-2 sör vagy koktél,tömény soha

melo után egyből jön hozzám vagy a szüleihez,nincs beülögetés sehova,nekem gyakrabban van mehetnékem,ő örül ha azokat kibirja:D nélkülem sose megy sehova,csak ha muszáj

ezt a "napi 1-2 sört megérdemel melo után" szöveget én nem tudom megérteni,családban van pár alkoholista,mind igy kezdte...

22/L

2010. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
80%

sajnos ebbol veszekedes lesz es nagyon drasztikus kell legyel hogy leszoktasd errol, annak ellenere hogy meg nem nagy a baj :((


a hazisarkanyos hisztit semmikepp nem ajanlom, azzal csak olajat ontesz a tuzre. az egyik modszer az lenne hogy ha valamelyik nap nem megy a kocsmaba, jutalmazd meg valami szexi, vad dologgal. vagy ilyesmi :) a masik, hogy beveted a szomoru bociszemeket, es a diszkret fenyegetest ami nem dacot valt ki belole hanem egyutterzest es kis mertekben a felelmet hogy elveszit.


meg nem nagy a baj, es ezert sok valaszado legyint ra, hogy ennyi belefer. es igazuk van-valamennyire, bar szerintem a minden nap tulzas. viszont igy konnyen el fog fajulni a helyzet, apukammal is ez volt.

sokszor jott haza kicsit ittasan 3-5 sor utan, de mindig az volt a kifogasa, hogy a tarsasag a lenyeg, hogy a kocsma egy kultur hely es hogy ott alakulnak ki az igazan fontos barati es foleg uzleti kapcsolatok, amik kesobb valoban sok penzt illetve szivesseget hoznak. es ez igaz is. de a tarsasag az alkohol orokos mentsvara volt itthon, a kocsmaban meg forditva. es ha ezt most toleralod, kesobb lehetetlen lesz lekuzdeni, mivel o nem fogja akarni, te hutheted a szadat amennyit akarod :(

anyu ha hisztizett hogy menne valahova delutan, apu neha szerzett egy "setaltatot" vagyis keritett olyan baratokat akik unatkoztak, szivesen toltottek az idot anyuval, igy anyu nem unatkozott, o meg nyugodtan kocsmazhatott.

ugyhogy mindenkepp most probalj meg tenni rola, amig meg nem fajult el a dolog es amig friss hazasok vagytok.

2010. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!