Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomék megfojtanak túlzott...

Anyósomék megfojtanak túlzott aggódásukkal, törődésükkel. Más is van így?

Figyelt kérdés

valahogy nem fogják fel, hogy a fiuk felnőtt, vagy nem is tudom, miért csinálják ezt... anyagi támogatás, amire nincs szükségünk. bármilyen egyéb támogatás, amire szintén nincs szükségünk. nekem egyszerűen túl sok. próbálom az értésükre adni, de annak meg sértődés a vége. a "te még gyerek vagy" mondat is elhangzik a szájukból viccesen, de félek, hogy közben meg komolyan gondolják.

szeretnénk babát is, de attól félek, hogy akkor is még gyerekként kezelnek majd...


2010. márc. 1. 15:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

De nálunk is hasonló a helyzet.

ÉS engem is zavar. Annál is inkább, mert ha az anyós előttem babusgatja, nyuszikázza a 36 éves fiát akkor én nem látom benne a férfit. Elhiszem, hogy ő az édesanyja de én meg a felesége vagyok.

Én meg tudtam beszélni a férjemmel, ügyesen és taktikusan.

Pl. Hogy mond meg édesanyádéknak, hogy ne költsenek ránk.

Inkább maguknak vegyenek valamit.

Vagy költsék a húgodra ő rosszabbul áll.

Lehet, hogy most be fognak szólni az anyósok, de igenis zavaró.

2010. márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

ha valaki tud okosat mondani, hogy, hogy lehet ezt jól lereagálni, akkor megköszönném.

konfliktus nem szeretnék, ugyanakkor nem bírom ezt a feszültséget, ami bennem van emiatt.

de lehet, hogy kénytelen leszek elviselni. idősebb embereket nem nagyon lehet megváltoztatni

2010. márc. 1. 16:02
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem szemtől-szembe meg kell mondani nekik. Ha megsértődnek, hát megsértődnek, előbb-utóbb úgyis kisértődnek. Még mindig jobb, mint évekig, évtizedekig elhallgatni, meg sunnyogni. Amúgy lehet, hogy meg sem sértődnek, lehet, hogy ők észre sem veszik, hogy ez a viselkedésük zavar titeket. Én a helyedben még a gyerekvállalás előtt tisztáznám velük a dolgot. Mert ha megszületik a gyerek, utána ezerszer jobban érezni fogjátok majd ennek a helyzetnek a hátrányát.
2010. márc. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
igen, ettől félek én is, hogy akkor fölnagyobbodnak a problémák, nem pedig elcsitulnak.
2010. márc. 1. 16:06
 5/14 anonim ***** válasza:
A konfliktuskerülésnek nem sok értelme van. A belső feszültség előbb-utóbb úgyis kirobban - és lehet, hogy rosszabb vége lesz, mintha még az elején, nyugodtan szólnál nekik. A terhesség amúgy is hormonváltozásokkal jár, nem tudhatod, hogy mire hogy fogsz reagálni. Lehet, hogy egyszer beszólnak valamit, hogy ti még gyerekek vagytok, vagy hasonló, amitől elborul az agyad, és üvöltve vágod ki őket a lakásból, vagy mittudomén. Az emberi kapcsolatokat különben is a konfliktusok viszik előbbre, probléma-megbeszélés és közös megoldás-keresés nélkül egy helyben topogás az egész élet. Idősebb embereknek is meg lehet mondani, ha valami zavar a viselkedésükben (nem a személyiségüknek kell megváltozni, csak a hozzáállásuknak). Ők is tudnak változtatni, ha akarnak, nemcsak a fiatalok.
2010. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak feleslegesnek érzik magukat, most, hogy kirepült a gyerek.
2010. márc. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

18.18 okosat mondott.

Taláj ki valamit amivel ők is hasznosnak érzik magukat és a te lelki békéd is megmarad.Nyugodtan válaljatok kisbabát. Utána már te családanya leszel. És akkor úgymond "kikérheted" magadnak. De jó értelemben.

Értem én a problémádat, csak nincs erre igazán jó tanácsom. Anyósod ilyen tyúkanyó típus. Van ilyen. Mondom ln sem szeretem, de ez legyen a legnagyobb proléma. Az én anyósom ugyan ilyen, de ugyanakkor jó lelkű asszony. Cannak dolgok az életben, amit le kell nyelni. Koncentrálj inkább a párodra a saját boldogságtokra és aztán a gyereketekre.

2010. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

megnehezíti az egészet, hogy:


a férjem egyetlen szem, nehezen jött gyerek


nem jó Anyósomék kapcsolata


ha ezt a kettőt nézzük, kicsit érthető, hogy mivel foglalkozzanak, ha nem a fiúkkal. de akkor is túlzásba viszik. (pl. mindig akarnak hozni kaját, hogy biztos nem volt időm főzni. ruhákat vesznek nekünk. gyakran kérdezgetik, hogy mikor megyünk legközelebb. és ha jövünk, akkor meg azt akarják, hogy maradjunk minél tovább, ha pl. szombaton megyünk, akkor maradjuk vasárnapra is) tulajdonképpen szoktuk is mondani nekik, hogy "miért vetted ezeket a pólókat, van már elég", "tudunk magunknak főzni" de ezekre általában valami elhesegetés a válasz, hogy "nem baj, akkor is odaadom"


szóval elég nehéz. úgy érzem, nem is törekszenek arra, hogy elengedjék a fiukat.

2010. márc. 3. 08:43
 9/14 anonim válasza:
Az biztos,hogy nagyon megtudják keseríteni egy pár életét!Én 20 éve dettó ebben élek.Rengeteg kisem bontott ruhát adtunk már egy segélyszolgálatnak.Csak annyit sikerült elérnem,hogy már nem rendezi át a konyhámat és igyekszik vendégként viselkedni amíg itt van nálunk.A gyerekeknek pedig pénzt ad,nem ruhát vesz.Kölcsönösen tiszteljük egymást és megtanúltam lenyelni a beszólásait.Csak ezt tudom neked is javasolni!Arra is próbálj felkészülni ha babát vállaltok egy időre még zavaróbb lesz ez az állapot...sajnos.
2010. márc. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

nagyon ismerős, amit írsz :)


van, hogy jobban viselem, azt mondom magamban: "jó, nem nekem szól, ők ilyenek". de van, hogy felidegesítem magam, pedig tudom, hogy nem kéne.


hány meny szokott itt panaszkodni az oldalon, akinek kifejezetten rosszindulatú az anyósa.

nálunk tudom, hogy csak jót akarnak. nem kéne panaszkodnom.

2010. márc. 3. 09:15
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!