Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek meghalt az anyósa, az...

Akinek meghalt az anyósa, az utána fellélegzett, nyugodtabbak lettek a hétköznapjai, vagy mit érzett utána?

Figyelt kérdés

1. NEM PROVOKÁCIÓNAK SZÁNT KÉRDÉS!

2. Természetesen NEM KÍVÁNOM SENKI HALÁLÁT!

3. Abból indult ki a kérdésem, hogy anyósom anyósa kb. 1 éve meghalt. Addig szidta mindenkinek, valós érvekkel és valótlan dolgokat kitalálva is. (Egy fedél alatt élt a 3 generáció, tudom, miről beszélek. 4 év után szerencsére sikerült valamennyire elválasztani tőlük férjem által épített lakrészt, de ez is csak ideiglenes megoldás nekem.) Vagy olyanokat híresztelt anyósáról, ami őrá még jobban igaz! Pl. egy rokonuk, amikor jöttek, látva az "idősebb anyóst" az ablakban, vigyorogva megjegyezte, hogy kint volt az ablakban, mert ő tudja ám, ő milyen, az anyósomtól. Én meg vigyorogtam magamban, ugyanis míg az "idősebb anyós" valóban nem csinált titkot belőle, még a függönyt is elhúzta, az anyósom ugyanezt csinálja, csak ő a függöny mögött, sőt nem egyszer rajtakaptuk hallgatózáson (a férjem is), és pont ő híresztel róla ilyeneket...

Szóval azt gondoltam, most megnyugszik az anyósom lelke. Hogy a temetésen még sírt is, azon nem voltam meglepődve, mert színészkedésben amúgy is nagy tehetségű, de még az a (talán naiv?) gondolat is felmerült bennem, hogy lehet, most látja csak a rossz mellett a jó tulajdonságait is(?). De sem közvetlenül a halála után, sem az eltellt egy év alatt nem látok változást az anyósom személyiségében, viselkedésében, az egész életében!!!

(Akik rossz szándékúnak gondolják a kérdést: NEM VÁRTAM, HOGY HOZZÁM lesz más, de ha a mérgének az okozója meghalt, akkor ez bárhol az életében szerintem meg kellene, hogy mutatkozzon, vagy?)

A viszonyunk anyósommal egy más téma, ezt nem szántam a kérdésbe, ezért erről csak röviden: bár "jó viszonyban" vagyunk, ami azt jelenti, hogy 7 év alatt egyetlen hangos szó, semmi vita sem hangzott el (köszönhetően annak, hogy már kb az elejétől járok pont emiatt terápiára), nem szokott pl. nekem köszönteni, amikor bejön hozzánk az ajtón, beszélgetni meg főleg nem lehet vele, valószínűleg nagyon megviselték az élet viharai szegényt, hogy ilyen lett.

Szóval, érdekelne, hogy akiknek már meghalt az anyósa, az milyen változást észlel magán utána?

Már réges-régen számot vetettem minden jóval is, amit tőle kaptam, de szerintem nekem nagy megkönnyebbülés lenne, ha abbamarad a furakodása, ezért nem értem a dolgot.

Kérem, ne olyanok írjanak, akiknek még él az anyósuk, hanem akik valóban átélték ezt a helyzetet. Akik ismerték, sok bosszúságot okozott, és meghalt.


2010. márc. 1. 12:39
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

A pontozókat nem értem. Aki azt írta, hogy tökéletesen ugyanaz a véleménye, mint a másiknak, annak a kommentjére miért nem lehet összehozni ugyanannyi százalékot? :))) Ja, és még "szerencsére" a kérdezőt nem lehet pontozni... mert jaj... legkésőbb most lepontoznának :))...


Komolyra fordítva a szót: felmerült bennem, hogy csak nem ez is egy manőver, és anyósom engem akar ijesztegetni még ezzel is??? (Azt a látszatot keltve, hogy még az anyós halála után sem könnyebül meg az ember?) Vagy ezzel akar elüldözni? (Vagy anyós tényleg még a halála után is kísért? Bocsi, ha most ízléstelen voltam...)

Vagy szerintetek anyósomnak nem is annyira az anyósával volt problémája, csak rajta verte el a port, és a sok problémája még most is megvan neki?

2010. márc. 1. 22:24
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!