Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kevesebbnek érzem magam...

Kevesebbnek érzem magam emiatt. Mit gondolsz?

Figyelt kérdés

26 éves, fiatal lány vagyok. A külsőmmel azt kell mondjam, kb. 90%-ban elégedett vagyok. Szerencsésnek mondhatom magam alkatilag és az arcomat illetően is. Viszont hosszú hónapok óta van bennem egy nyomasztó érzés. Közösségi oldalon én is fennt vagyok, nekem is vannak ismerőseim, akik persze folyton posztolnak. Plusz ott a youtube, amin annyira elterjedt a videózás. És amit én látok: rengeteg lánynak csaknem tökéletes élete van. Gyönyörű házban élnek(vagy még a szülőkkel, vagy a szülők megtehetik és vesznek nekik lakást, ami gyönyörű és új). Közeli ismerőseim között is nem egy olyan van, aki már saját lakásban éli a mindennapokat, mert csak úgy kapott egyet. Szóval most nem csak az amerikai, szerencsés gazdag lányokról beszélek. Emellett rengeteget utazgatnak, hol kisebb kirándulás, hol tengerparti nyaralás, vagy csak hosszú hétvége van, leugrunk a Balatonra. Én még életemben nem voltam a Balatonon, nemhogy csak úgy hétvégén leruccanjunk.Mi a hosszú hétvégét itthon töltjük és fekszünk. Pedig a pénz nem lenne gond. Minden nap más ruha, rendszeres vásárlás, jó kaják (bár étkezés terén egy szavam nincs, imádok főzni). Aztán ott az eljegyzési gyűrű a kezén, vagy már meg is volt a hatalmas lagzi. Nászút Mallorcán, vagy több hetes utazások keretében fél európát bejárják nászút címen. (ilyet is ismerek!!) Gyerekvállalás, tökéletes család 30 alatt, mostmár hárman mennek mindenfelé. Teljesen kivagyok, mert én sehol sem tartok, míg másoknál zajlik az élet, és sokan annyi segítséget kapnak. Nah nem vagyok emiatt napi szintű depresszióban, csak rossz érzés, hogy amíg mások esküvőt terveznek és ÉLNEK, addig én és a párom...:/ Háát, még csak szóba sem jön. Nem akarok gyereket és esküvőt még,nem (csak) erről szeretnék beszélgetni, de a párommal még egy új függöny vásárlás sem jön össze, mert "jóvanazúgy", miközben tiszta kopott.

Leginkább emiatt érzem rosszul magam, hogy a cuccaink régiek. És nem a pénzről van szó, hogy szerintem az a jó, ha minden új és drága, csak engem lehúz egy kicsit, ha a lakás 3/4-e ütött-kopott, míg másoknál olyan modern. Főleg, hogy akár minden hónapban tudnánk venni 1-1 új dolgot, mert bár nincs havi 800ezrünk,de nem is 80ezerből élünk. Szóval ezek a dolgok "gyötörnek" engem és csak ki akartam írni magamból, de kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban véleményekre.

KÖszönöm!


2015. jún. 1. 10:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én minden félévben elmegyek egyszer nyaralni külföldre, van barátom, akivel már az eljegyzés is szóba jött, egy év múlva diplomázom, mindig vannak új ruháim a legjobb kozmetikumaim. DE OLYAN RONDA ARCOM ÉS OLYAN ARÁNYTALAN A TESTEM, hogy hányok magamtól.

Én emiatt érzem kevesebbnek magam.

2015. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez inkább irígység, amit érzel. Ha kevesebbnek érzi magát valaki, az nem anyagiakban mutatkozik, hanem tehetség, ész, szorgalom terén. Nem bántani szeretnélek ezzel, csak előbb nézz a lelkedbe, figyelj belülre. Ha szorgalmasabb, odaadóbb, tettre készebb, okosabb vagy, mint azok akik ingyen megkapnak mindent, akkor máris te vagy a több és ők a kevesebb. Nem értem, ha az a vágyad pl. hogy lemenj a Balatonra, miért nem mész? Mi az ami visszatart? Van saját kereseted?
2015. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A válaszokat nem olvastam végig, de a te történetedben a fő gond szerintem a párod hozzáállása. Nekem apám ilyen, hogy évekig kell könyörögni neki, hogy vegyünk már új szőnyeget, mert a régi már felnevelt három gyereket meg egy csomó kölyökkutyát, vagy hogy szerelje meg a szúnyoghálót. "Jó az úgy."

Sokáig azt hittem, ez a patópál életritmus a normális. Aztán lett egy párom, aki nem restelli megfogni a munka végét, vagy kifizetni valakit, hogy csinálja meg. És ami a legjobb: engem is kicincált ebből a langyos iszapból, visz magával, lendületet ad.

Nem vagyunk mi sem milliomosok, hitelből sikerült lakást vennünk, de a párom szorgalmas, aktív ember, akivel lehet csinálni dolgokat, legyen az egy új karnis felszerelése vagy egy hosszúhétvége valami kulcsosházban.


Szóval nem a pénzhiány a baj, hanem a lelki tespedtség, ha az emberből hiányzik a kíváncsiság, az újdonságra való fogékonyság, a tenni akarás. Ha jól értem, benned ez megvan, de a párodban nincs... Nem akarok goromba lenni, de így nem hiszem, hogy hosszas közös jövőtök lenne. Minden hétvégén tévézni akarsz még 60 évig?


De megpróbálhatod "felrázni". Szervezz meg egy-két kirándulást. Ha csak elvonatoztok a Balatonra (a benzin drága) és pancsoltok egyet meg esztek egy fagyit, vagy megmásszátok a Bakonyt, vagy foglaltok egy apartmant valahol, és körbebiciklizitek a Balatont, már az valami. Menjetek el a Tátrába, az se olyan drága, ha nem is egy Mallorca. Vidd el lovagolni, vagy élményfürdőbe, vagy vegyél színházbérletet. Akármi!! Vedd a kezedbe a dolgokat, ha rá hiába vársz. Aztán meglátod, hogy vevő-e rá, vagy totálisan passzív. Akkor megint lehet gondolkodni a továbbiakon.

2015. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

Szeretettel ajanlom ezt a videot, nezd meg:


https://www.youtube.com/watch?t=141&v=QxVZYiJKl1Y


Komolyan, nem ertem miert stresszeled magad masok elete miatt. Amit a kozossegi oldalakon latsz, az a valosag toredeke, nem lathatsz egy kep moge, amit valaki eppen egy balatoni nyaralasrol osztott meg. Lehet, hogy az illeto vegigveszekedte az egeszet a parjaval, vagy az is lehet, hogy ez egy tavalyi kep, nem voltal ott szal nem tudhatod. Baba-mama-apa kep: 5 masodpercre mindenki tud mosolyogni, kozben meg lehet hogy apa megcsalta anyat, az anyuka a szoptatassal/kilokkal/ebrenlettel kuszkod. De ilyeneket SENKI sem akar megosztani, hacsak nem az onsajnaltatas a cel. A tanacsom: hagyd a francba a facebookot es eld a magad eletet es alakitsd ugy, hogy legyel boldog.

2015. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A többiek már leírták előttem,amit nagyjából én is leakartam. A facebook képek ne tévesszenek meg,azok csak "pillanat" képek, nem tudni,hogy valójában mi áll a háttérben. Most csak egy kitalált példát írok, céges buli: A kollégák, kolléganők egymást átkarolva, piával a kezükben teli szájjal vigyorognak, az látszik, hogy mindenki milyen jóban van mindenkivel, a valóságban meg biztos van köztük egy kettő, aki az első adandó alkalommal elvágná a másik torkát, de egy facebook kép kedvéréért csináljunk már úgy mintha... A másik dolog, ha a pénz nem akadály, akkor vedd meg egyedül a dolgokat a lakásba, amit úgy érzel, hogy le kell cserélni, aztán hátha belátja a párod is,hogy valóban jobb-szebb, ha új függöny, bútor van. Saját tapasztalat, nem rég kb. 6 hónapja költöztem egy lakásba egyedül, amibe csak egy gáztűzhely volt, meg konyhabútor, a nagyon szükséges dolgokat megvettem, vagy kaptam. Szőnyegem sokáig nem volt a szobában, "minek az" felfogással jó a csupasz parketta, könnyebb takarítani is. Na, nem olyan rég rászántam magam többek között mások unszolására, és vettem egy szőnyeget, most hogy megvan belátom,hogy otthonosabb így a lakás. Arra akarok kilyukadni,hogy lehet,hogy a párodnak is megváltozna a véleménye, ha a saját szemével látná a változást a lakásban.
2015. jún. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!