Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kevesebbnek érzem magam...

Kevesebbnek érzem magam emiatt. Mit gondolsz?

Figyelt kérdés

26 éves, fiatal lány vagyok. A külsőmmel azt kell mondjam, kb. 90%-ban elégedett vagyok. Szerencsésnek mondhatom magam alkatilag és az arcomat illetően is. Viszont hosszú hónapok óta van bennem egy nyomasztó érzés. Közösségi oldalon én is fennt vagyok, nekem is vannak ismerőseim, akik persze folyton posztolnak. Plusz ott a youtube, amin annyira elterjedt a videózás. És amit én látok: rengeteg lánynak csaknem tökéletes élete van. Gyönyörű házban élnek(vagy még a szülőkkel, vagy a szülők megtehetik és vesznek nekik lakást, ami gyönyörű és új). Közeli ismerőseim között is nem egy olyan van, aki már saját lakásban éli a mindennapokat, mert csak úgy kapott egyet. Szóval most nem csak az amerikai, szerencsés gazdag lányokról beszélek. Emellett rengeteget utazgatnak, hol kisebb kirándulás, hol tengerparti nyaralás, vagy csak hosszú hétvége van, leugrunk a Balatonra. Én még életemben nem voltam a Balatonon, nemhogy csak úgy hétvégén leruccanjunk.Mi a hosszú hétvégét itthon töltjük és fekszünk. Pedig a pénz nem lenne gond. Minden nap más ruha, rendszeres vásárlás, jó kaják (bár étkezés terén egy szavam nincs, imádok főzni). Aztán ott az eljegyzési gyűrű a kezén, vagy már meg is volt a hatalmas lagzi. Nászút Mallorcán, vagy több hetes utazások keretében fél európát bejárják nászút címen. (ilyet is ismerek!!) Gyerekvállalás, tökéletes család 30 alatt, mostmár hárman mennek mindenfelé. Teljesen kivagyok, mert én sehol sem tartok, míg másoknál zajlik az élet, és sokan annyi segítséget kapnak. Nah nem vagyok emiatt napi szintű depresszióban, csak rossz érzés, hogy amíg mások esküvőt terveznek és ÉLNEK, addig én és a párom...:/ Háát, még csak szóba sem jön. Nem akarok gyereket és esküvőt még,nem (csak) erről szeretnék beszélgetni, de a párommal még egy új függöny vásárlás sem jön össze, mert "jóvanazúgy", miközben tiszta kopott.

Leginkább emiatt érzem rosszul magam, hogy a cuccaink régiek. És nem a pénzről van szó, hogy szerintem az a jó, ha minden új és drága, csak engem lehúz egy kicsit, ha a lakás 3/4-e ütött-kopott, míg másoknál olyan modern. Főleg, hogy akár minden hónapban tudnánk venni 1-1 új dolgot, mert bár nincs havi 800ezrünk,de nem is 80ezerből élünk. Szóval ezek a dolgok "gyötörnek" engem és csak ki akartam írni magamból, de kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban véleményekre.

KÖszönöm!


2015. jún. 1. 10:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kirakat. Bele nem látsz. Ne irigykedj, mert a háttérinfód nincs meg hozzá. Nézd meg a celebeket... minden csilli-villi, aztán kiderül a csinos nőkről, hogy kétharmaduk a háttérben miből is él meg ilyen színvonalon... Örülj annak, amid van, és ne akard megtudni, milyen áron lehet eljutni máshová. Abból az életből hozd ki a maximumot, ami jutott!
2015. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor sajnáljunk hogy nem olyan életed van mint a TV-ben, vagy az emberek csekély %-nak?

Van akinek ennyije sincs, nem elégedett magával vagy még csak párja sincs 30 évesen.


Az a legnagyobb bajod hogy nem mentek külföldre meg nyaralni. Hát menj külföldre, vagy nyaralni. Spórolj ha meg a párod nem akar akkor menj egyedül.

2015. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Most mi kérdésed konkrétan? Ha megteheted, hogy felújítod a ruhatáradat, akkor tedd meg. Ha pedig a pároddal van a problémád, akkor gondolkodj el azon, hogy érdemes-e ebben a kapcsolatban maradnotok.
2015. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Az emberek rettentoen igyekeznek kifele tokeletesnek mutatni az eletuket. Hidd el hogy attol meg hogy nem posztoljak ki, meg tele vannak felelmekkel, frusztraciokkal, kudarcokkal. Egyaltalan nem biztos hogy attol meg hogy van nekik sajat lakasuk boldogabbak mint te.


2. A sajat eletedet te alakitod. Ha van penzed ra akkor siman kirandulhatsz, utazhatsz, megsimerheted az orszagot, a vilagot. Nyilvan ehhez olyan partnert kell keresned aki ugyanigy gondolkodik. Itt el is jutottunk a kovetkezo ponthoz, miszerint


3. keress masik baratot. Fiatalon ilyen fasultan elni eleg xar. Es nem kell hogy igy legyen.

2015. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én 22 éves fiú vagyok és én is sokszor "kevesebbnek" érzem magam azok miatt, amiket leírtál. Igaz én voltam a Balatonon már többször, meg Spanyolországban egyszer, de ezeket mind én fizettem diákmunkából úgy, hogy olcsón kijöjjön, különben én se nagyon láttam volna még a világból semmit. Nem tudom, hogy hol laktok az országon belül, de a barátodat nem tudod rávenni, hogy menjetek le a Balcsira? Nem olyan nagy pénz, hogy ne lehessen kifizetni 1-2 napot ésnagy élmény lenne! :) Ha a barátoddal tervezel hosszabb távon, akkor mindenképp beszélj neki ezekről (bár már gondolom megtetted, ha ő nem vevő rá, kezdj hozzá egyedül! :/
2015. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Én is voltam a balatonon,csak sose úsztam benne..... lol


kit érdekel mi van a másikkal,ilyenm olyan házat kap a szüleiktől....mit foglalkozol velük.fejleszd saját magad,és építsd saját magad jövőjét.ennyike.....

2015. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

it gondolok? Eloszor ez a kep jutott eszembe a sziturol: [link]

Eloszor amin fenn akadt a szemem, az az utazas kerdes - azt irod, nem a penz a gond. Ez esetben megis mi a fene tart vissza attol, hogy leruccanj barhova? Akar egyedul, akar haverokkal, ha senki nem szervez semmit, akkor ess neki es szervezd le te. De akar kulfoldre is ki lehet jutni tok olcson, ha okosan csinalja az ember. Veled egykoru vagyok, sose vetett fel a penz (most kulfoldon elek, azota sokkal jobb a helyzet, de ez csak egy eve van igy), de a kalandvagy annal inkabb, be lehet am jarni akar egesz Europat is keves penzbol, tapasztalat. Mi tart vissza??

Ha passziv maradsz es nem teszel semmit az ugy erdekeben, megis mit varsz?

Facebookra egyebkent mindenki a leheto legjobb dolgait pakolja fel, csillognak-villognak az emberek mindennel, amivel tudnak, ez meg nem jelenti azt, hogy tenyleg boldogok - szvsz ha azok lennenek, nem kene nekik kulso megerosites like-ok formajaban ;) Nem kell tul sok jelentoseget tulajdonitani annak, amit ott latsz, ahogy a mondas is tartja: nem mind arany, ami fenylik. Facebookra ez kulonosen igaz :)

2015. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Tök átlag életem van, albérletben lakom a párommal és a kutyámmal, nem jarok minden nyáron nyaralni, van melóm, ami nem fizet annyira jól, de megelek.

És boldog vagyok.

Tudod miért?

1. Imádom a páromat.

2. Imádom a munkámat.

3. Szabad vagyok, teszem ami jólesik.

4. Olyan emberekkel vagyok körülvéve, akikkel jól érzem magam.


A pénz csak eszköz. Ne légy felszínes.

2015. jún. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Ha ez vigasztal, nekem 25 évesen még párom sincs. Neked legalább az van, örüljél :D
2015. jún. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az tényleg nem normális, hogy nem nagyon jártok sehova.

Ha csak fele annyit is keresel, mint a barátod, már akkor jogosan kiállhatsz magadért, viszont ha nem, akkor örülj annak, ahol most tartasz.

2015. jún. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!