Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a családomról?

Mit gondolsz a családomról?

Figyelt kérdés

A szüleimmel lakom, testvérem nincs. Mindannyian dolgozunk, a havi bevétel nettó 6-700e ft.


Ehez képest SOHA SEHOVA nem megyünk. Se egy mozi, se egy színház, se egy pizzéria, se egy kávézó.. SEMMI, mondván: se kedvük, se pénzük rá.


Egy régi, iszonyúan lelakott panellakásban lakunk és egy 20+ éves kocsink van, amivel nagy ritkán elmegyünk a Tescoba. Se új bútor, se egy jobb autó, se semmi, mert NINCS PÉNZÜNK.


A kedvenc pizzériámba se jutottam el kb. 3-4 hónapja, mivel az alkalmi fogyasztás fejenként úgy 1500-1800 ft, ami szerintük szintén k*rva drága...


2013. jún. 15. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj de ha te is dolgozol, akkor addig oké hogy beszállsz valamennyivel a rezsibe, ha elvárják, de te minden pénzed nekik adod????? Ne csináld már!Állapodjatok meg hogy kifizetsz havi x összeget, és akkor kajálhatsz, van víz, villany stb, és a többi a tiéd, azt csinálsz vele amit akarsz!Abból eljárhatsz bulizni, vagy akár meghívhatod őket is, és megmutatod hogy így is lehet élni.Hacsak nem félre teszik ezt a sok pénzt, el sem tudom képzelni mit kezdenek vele....
2013. jún. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezted már, hogy mégis hova megy el havi 6-700 ezer forint? Engem nagyon érdekelne. És tényleg minden pénzed csak úgy haza adod úgy, hogy utána egy forintot se látsz viszont vagy hogy van ez?
2013. jún. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 intrepid ***** válasza:
2013. jún. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha te is dolgozol akkor beszéld meg hogy nem adod le az egész pénzt amit megkeresel mert legalább egy pár ezresre szükséged van szórakozásra. Ha még nem dolgozol hanem suliba jársz és nem kapsz zsebpénzt, akkor keress magadnak valami diákmelót így lesz veled egykorú társaságod, meg egy kis pénzed is. Úgy nem lehet élni hogy csak munka/tanulás van, persze azon kell lenni hogy a kötelező dolgokat kifizessétek, de szerintem ekkora bevételnél megengedhettek magatoknak néha egy pizzát, vagy egy új ruhadarabot.
2013. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha te is dolgozol, menj el a saját pénzedből. Mindannyian felnőttek vagytok, nem kényszerítheted őket olyanra amire ők nem vágynak.
2013. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem vásároltok, nem mentek sehová és felújításra se költetek, akkor hová tűnik el ennyi pénz? Bankszámlán gyűjtitek? Bár semmi közöm hozzá :)


Ha Téged zavar ez a helyzet, akkor miért nem teszel ellene? Azt írtad, hogy dolgozol, tehát lenne miből elmenned moziba, színházba vagy megenni-meginni valamit. Keress valakit, ha szórakozni akarsz, ne a szüleidre várj. Nekiállhatsz gyűjteni is egy-egy új bútorra vagy felújításra is, ne hagyd hogy rád erőltessék az életstílusukat.

2013. jún. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha te is dolgozol, akkor miért adod le minden pénzed?

Felnőtt vagy, nem? Jó dolog, hogy kijössz a szüleiddel, de az étterembe, moziba, stb. járást ebben a korban inkább baráttal, barátnőkkel kéne bonyolítani, nem szülőkkel. Persze néha az is belefér.

2013. jún. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A fizetésem megy egy közös bankszámlára, amiből lekötés lesz.

A lakás rezsi viszonylag sok, havi 7-80e. Nagyon szeretnek enni, felvágottakra, szalonnára, húsokra stb. elmegy minimum havi 100e.

A többit gyűjtik öregkorukra, orvosra, ápolásra stb.

2013. jún. 15. 17:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
De így abszolútt nem fogsz megtanulni bánni a pénzzel!Ha nem tudsz költeni, nem fogod tudni az értékeket..! Épp ez a lényeg hogy felnőtt korodra megtanulj bánni a pénzzel, és ha kijössz belőle akkor oké, ha nem akkor köv hónapban tudod min kell változtatni...!Lekötés, oké monjduk havi 20ezret kössenek le, vagy előtakarékosság neked a te pénzedből, ha 80 a rezsi akkor abba beszállsz 25ezerrel, plussz a kajába 40ezerrel ebből nem igaz hogy nem tudnák fedezni a dolgokat... 90ezer a lekötéssel együtt, a maradékot simán elrakhatnád te.Ne hagyd magad mert későbbiekben rosszul fogsz járni.Lehet lesz egy csomó pénzed, de nem fogod érezni az értékét.... stb stb
2013. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt az ideje, hogy elsétálj egy számodra szimpatikus bankfiókba és nyiss egy saját számlát magadnak, majd a munkahelyeden add meg ezt a számlaszámot, hogy ezentúl oda tudják utalni a fizetésedet. Azt nem mondom, hogy ne szállj bele az otthoni költségekbe, de a teljes fizetésedet ne add már a szüleidnek. Így semmire sem fogsz tudni gyűjteni. Nem is értem az ilyen szülőket, hogy lehet ilyent elvárni, főleg, ha nekik is elég jó fizetésük lehet.


Mikor még otthon laktam, minden hónapban adnom kellett a szüleimnek 30 ezer forintot. Nem zavart, mert mindenképpen bele szerettem volna szállni a fizetnivalókba. Én lepődtem meg a legjobban, hogy amikor összeköltöztem a barátnőmmel (már a feleségemmel), akkor egy összegben visszaadták az összegyűlt összeget az élet elindulásához, mert soha nem költötték el, hanem félretették nekem.

2013. jún. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!