Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek sok szülő miért...

Szerintetek sok szülő miért cseszik ki a gyerekkel a névválasztásnál?

Figyelt kérdés
Az egyik kérdés ihlette a kérdésem, mert én is tapasztalom, hogy igen megnőtt a Zselykék, Bodzák, Málnák, Eperkék száma Magyarországon, és fiú nevekből is van elég sok cifra, pl. Zoárd, Keve... Nem érzik a szülők, hogy kicsesznek a gyerekkel? Málna néni 80 évesen....?
2015. máj. 30. 14:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem ismerte a Keve nevet:

Keve vezér jelentős hun vezér volt a III. században, Attila kapitánya. Kézai Simon krónikája is említi nevét, miszerint vitézségével vált ki társai közül, s lett vezérré. Az 1909-ben kiadott Történelmi arcképcsarnok a legvitézebb hun kapitánynak titulálja.

2015. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Én egyik névre se írtam, hogy csúnya! Nekem egyik név se tetszik, mert komolytalan és míg egy 0-5 évig még cuki, aranyos, addig 70 évesen rohadt gáz lesz. ha neked nem tetszik a véleményem, akkor X-eld ki az oldalt, és menj foglalkozz a gyerekeddel! Szerintem akkor is kicseszés, ugyan is rohadtul senki nem fogja komolyan venni Dr. Tóth Eperkét, amikor éppen az ügyeit intézné. (pl. ügyvédként).
2015. máj. 30. 15:57
 13/26 anonim ***** válasza:
66%

Ezeket, amiket felsoroltál, én még nem is tartom annyira vészesnek... sztem a Málna néni sem olyan gáz. Igen, nem a megszokott tucatnevek, de attól még teljesen vállalhatóak.

Viszont van az a névadás, amiért tényleg ütném lapáttal tarkón a szülőt, aki a gyereket csak a saját önmegvalósításának látja, és meg akarja mutatni, milyen rohadt különleges és vicces, aztán a gyerek szívja meg a suliban. Pl. Végh /Patkó Béla, Kasza Blanka, Miklós Miklós meg aztán manapság Petőfi Sándornak, Kádár Jánosnak, Háry Jánosnak, Kádár Katának, Rákóczi Ferencnek nevezni a gyereket.

Hogy a Gandalfról ne is beszéljünk meg az ilyen üngyüribüngyüri Felhőcske, Eperke, Üdvöskékről meg Dzsesszika és társairól.


Azért a Kevét modernnek meg cifrának nevezni amúgy :D. Tudás megvan :D.

2015. máj. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kerdezo!

Valoban nem allitottad, hogy csunya a nev, csak azt allitottad, hogy "kicseszunk szegeny gyerekkel".

Nem szoktam az ilyen tipusu kerdesekhez hozzaszolni, de most nagyon szurta a szemem. En sem nezem hulyenek azt a szulot, aki Benettnek vagy Jazminnak nevezi a gyereket, de elhiszem, hogy teged most duhit, hogy nem bologatott mindenki a kerdesedre, es nem mindenki nevezi el Belanak a fiat.

2015. máj. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
az általad felsorolt nevekkel még nem csesznek ki a gyerekkel, ellenben mondjuk a Kecses, Orália, Leokádia, Móka, Színes, Bonaventúra, Odisszeusz,Szixtusz, Titán, Ciklámen, Őzike, Életke, Galamb... na ezekkel nagyobb kicseszés lehet felnőni. :D
2015. máj. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

13: modernet nem mondtam, csak cifrát!:)

14: nem, nem idegesít, hogy nem bólogatnak az emberek, én kérdeztem valamit, ők meg leírták a véleményüket, ami ahogy nézem nem sokban különbözik az enyémtől, max más nevekkel, de - bár nem írtam, hogy stb. - tudtam volna sorolni még, és bizony elég sok név, amit a többiek írtak benne lett volna még. ;)

15: igazad van, az nagyobb kicseszés.

2015. máj. 30. 16:28
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

oké hogy van akinek a Keve szép név, de az akkor volt, most már inkább csak fura és tudat alatt a teve jut kapásból eszembe róla:D Amúgy a szülők nem azért adják, mert szép név, hanem azért mert"különleges" név és ezért a gyerek is az lesz:S csak azt felejtik ki, hogy mire felnő egy tucat lesz belőle és már rég nem lesz különleges. Ma is a Virágnál már nem lepődünk meg, bezzeg gyerekkoromban...

egyik ismerősömnek az a neve hogy Manó és egy majdnem 2 méteres srác XD

2015. máj. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
77%
Mitől rosszabb a Bodza, Málna, mint a Virág, Barna, Ibolya, Rózsa, stb. nevek, amik pedig teljesen elfogadottak? Miért cikibb a Málna néni, mint a Rózsika néni?
2015. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is volt Keve osztálytársam ezelőtt 7 évvel, semmi furcsát nem láttunk benne, pedig neki a második neve volt mert István Keve volt és mindig aláhúzta a Kevét, mert ő azt használta, nem hiszem, hogy kicseszés lenne a gyerekkel bármilyen név is.

A név arra való, hogy megkülönböztessenek az emberek, olyan mint egy rendszám, ezeket legalább megjegyzik, nem lesznek tucatemberek.

Inkább arra kell figyelni, hogy ne legyen a gyerekből ilyen szűk látókörű, megkeseredett ember, mint az itt válaszadók többsége, de legalább annyi pozitívum van benne, hogy nincs nagyobb problémátok.

70 évesen meg pont leszarja az ember , hogy ki mit gondol a nevéről , hisz a sír szélén áll.

De valószínű ezt úgysem fogja itt fel a többség, ahhoz, hogy tényleg felnőtt legyen valaki, nem elég betölteni a 18-at meg diplomát szerezni...

2015. máj. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek pedig igaza van. Egy név ugyanúgy meghatározza az ember megítélését, mint az öltözéke, vagy hogy milyen nemű, milyen rasszhoz tartozik. És ha már a gyerekedről van szó, és normális ember vagy, akkor nem csak rendezett öltözéket adsz rá, meg normális felszerelést a suliba, hanem még a születésénél egy olyan nevet, amivel nem fogják halálra szivatni, vagy később kiröhögni egy állásinterjún. Nem érdekel, hogy milyen divatosak most a különleges nevek, igenis megitéljük egymást a nevek alapján, mint ahogy a külső is számít. És igenis gonosz dolog két hosszú kerszetnevet adni egy hosszú vezetéknévhez, nehogy már szerencsétlen le tudja írni hivatalos helyeken a nevét (ahol hagynak három cm vonalat a névnek).

Hogy miért adnak ilyen neveket? Mert önzőek. Kérdezhetnéd azt is, hogy minek szül, aki utána nem képes normálisan nevelni/szeretni a gyerekét. Mert önzőek vagyunk, azt csináljuk, ami tetszik és nem gondolunk a másikra.

Amúgy a Málna néni szerintem tök normális :D

Ettől függetlenül a gyerekemnek igyekszem olyan nevet adni, ami hivatalos helyzetben komolyan cseng, könnyen le tudja írni, és nem kérdeznek vissza rá, hogy akkor most fiam van vagy lányom...

2015. máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!