Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyereküknek apakomplexusu...

Ha a gyereküknek apakomplexusuk van azt a szülő hogy fogadja?

Figyelt kérdés

Igazábol anyák válaszaira lennék kíváncsi. Sokat hallottam már arrol, hogy rengeteg szülő nehezen fogadja el ha a gyereke például homoszexuális. Sokan megértik a gyereküket,de vannak olyan szülők akik nem és vannak akik inkább el is távolodnak a gyereküktől ezért. Ezt sosem fogom megérteni. miért reagálnak igy az emberek arra,ha valaki egy kicsit más mint a megszokott? én sosem utálnék senkit azért mert ő más. Ez nem az ő hibája.

Én 23 éves leszek, nő vagyok, de nem érdekel a saját korosztályom. Apám terrorizálta a családot, alkoholista volt, el akartunk költözni anyuval és apám hirtelen meghalt. Folyamatosan érzem egy apa kedvességének a hiányát,ezért csak 40 év feletti férfiak felé érdeklődök. Egy 40 feletti férfi számomra egyrészt szerető, másrészt apa. Ezt a komplexust csak néhány barátom tudja, de eleinte ők is egy kissé furcsán fogadták. Anyu elött igyekszem titokban tartani, eddig sikerült, szerintem nem sejti hogy nem érdekel a saját korosztályom. De mi lesz ha megtudja? Néha picit rosszul érzem magam amiért titkolózok. A pasi ügyekről nem kérdezősködik. de akkor sem jo érzés titkolózni, néha kicsit nyomasztó. Nem akarom hogy megtudja...A legtöbb ember a világban perverzionak tartja az ilyet, ugyanúgy mint a homoszexualitást... Szóval ti hogyan reagálnátok ha a gyereketekről ez kiderülne? köszi a válaszokat.



2015. máj. 10. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden szülőnek nagyon nehéz elfogadni, ha a gyereke más. Viszont ha igazán szereti, akkor segíti azzal, hogy feltétel nélkül elfogadja, vagy megtesz mindent azért, hogy a gyereke kikeveredjen ebből a helyzetből. Attól függ, mi az, ami a gyerek érdekét szolgálja.
2015. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem anyakomplexusom van,de lány vagyok és hetero! Úgy fogadták,hogy nem vagyok normális, valami bajom van. Ezért most pszichológushoz járatnak.
2015. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rettentő érdekes a dolog, mert én nem tartom magam másnak attól, hogy az idősebb férfiak tetszenek. Igazából fel sem tűnt, hogy ez baj lenne, semmi hátrányom nem származik belőle, és nem is számít kirívó esetnek a korkülönbség. Ne zavarjon téged se. Miért kellene erre bárhogy is reagálni bárkinek is? Elvégre nem azt közlöd (vagy épp titkolod), hogy embert öltél.
2015. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A másság eleve nem hiba. Ezenkívül sokféle lehet, van olyan, amiből nem lehet és nem is kell "kikeveredni" (a homoszexualitás pl. pont ilyen) és van olyan, ami kedvezőtlen környezeti hatások miatt alakul ki, mint az anya- vagy apakomplexus. Az utóbbiak azok, amelyeken lehet változtatni, sokszor csak szakember segítségével, de elítélni nagyon gáz.

2: Remélem, a pszichológusod nem úgy kezel, mint azok, akik hozzá járatnak.

2015. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
dilidokihoz én is járok mert vannak még más problémáim is pl. Depresszio gyakran, stresszelés, fóbiák
2015. máj. 10. 21:27
 6/8 A kérdező kommentje:
de őszintén...nem sokat segit
2015. máj. 10. 21:28
 7/8 Ombre105 válasza:

Szerintem elég beteges ez a dolog, mert normális esetben az "apa", nem fekszik össze a "lányával".

Magyarán te apát keresel magadnak egy idősebben. De gondolj már bele milyen undorító, hogy apát keresel abban, akivel dugni akarsz.

2016. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja mikor csípőből elutasítjátok a férfi-nő barátságot... Nem sok lehetőség marad arra hogy szeresse valaki akit apjának tekint részben.

Pl ha nem ítélkeznének folyton a nők felett és nem esne le az aranykorona a fejükről ha néha kicsit barátkoznának nőkkel, ilyen olyan okokból... Akkor nem kellene itt tartani.

2023. febr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!