Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek sok szülő miért...

Szerintetek sok szülő miért cseszik ki a gyerekkel a névválasztásnál?

Figyelt kérdés
Az egyik kérdés ihlette a kérdésem, mert én is tapasztalom, hogy igen megnőtt a Zselykék, Bodzák, Málnák, Eperkék száma Magyarországon, és fiú nevekből is van elég sok cifra, pl. Zoárd, Keve... Nem érzik a szülők, hogy kicsesznek a gyerekkel? Málna néni 80 évesen....?
2015. máj. 30. 14:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%
Ez felfoghatatlan szerintem mindenki számára, aki normális. Málna, Eperke... Bakker szégyen... De ezek semmi a Nintendo-hoz meg a Radiátor-hoz képest... Borzasztó... De szerintem nevetséges, hogy emberek ilyen neveket adnak, amikor gyönyörű névvel is illethetnék gyermeküket. Mivan, kifogytak a nevekből? Vagy valami olyan kell, amivel nevetség tárgyává tehetik őket, ha közösségbe megy? Ha nekem Radiátor lenne a nevem, bozony a fejem abba verném...
2015. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
37%

Most ez a divat. 50-60 év múlva meg jönnek majd vissza a Sándorok, Attilák, Józsefek, Lászlók, Istvánok, Márták, Ilonák, Ildikók, stb.


Igen, valóban fura, de mire ők felnőnek, addigra nem lesz már az. Teljesen természetes lesz, hogy Kiss Eperke bankigazgató és Tóth Málna ügyintéző fogja aláírni a papírjaidat.

2015. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Elvileg most ezek furcsa nevek, de két-három év múlva teljesen megszokkattak lesznek.


A sokak által hagyományosnak tartott nevek is voltak ugyanilyen furcsa, szokatlan nevek, amiken akkoriban felháborodtak az emberek - atán megszokták.

Pl. a Béla nevet is az egyik fönemesi család adta a gyerekének, és mindenki ki volt akadva, hogy ilyen furcsa, szokatlan, feltünö névvel mi lesz a gyerekböl - ma meg már ugyanez régimódinak számít.


A legtöbb gyerek beleszokik a saját nevébe, és akik nem, azok általában nem a megszokottabb, hagyomaßnyosabb neveket szeretnék helyette, hanem a még furcsább, "egyénibb" új divatot.


Ennek ellenére nem feltétlen pozitív dolog furcsa neveket adni a gyerekeknek, föként, mert a elgtöbb ilyen szülö a "különleges" név választásával azt akarja elérni, hogy a gyerek is különleges legyen, pedig az nem a néven, hanem sokkal inkább az adottságokon és a nevelésen múlik.

2015. máj. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
33%
Mihez képest kicseszes? Van, akinek a Zselyke tetszik, van akinek a Dzsenifer, másnak meg a Katalin - és? Ha neki az tetszik, nevezze el úgy a gyereket. Neked, nekem, a szomszednk semmi köze hozzá. A gyerek még ha zavarja felnőttként, majd megvaltoztatja
2015. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
21%

Tulajdonkeppen megszolitottal, az en kisfiam Keve.

Eloszor is semmi kozod hozza, hogy miert kapott magyar nevet a fiam, masodszor pedig buszke a nevere, harmadszor pedig en sem szolok bele, hogy milyen nevet adsz a gyermekednek, te se tegyel ilyet, negyedszer pedig irto dedos dolog mas nevet csunyanak nevezni, leszolni, csufolni.

A Malna neni pont olyan elfogadott lesz, mint ma az Andi neni, vagy regen a Marika neni.

Volt meg egy kerdesed, arra is valaszolnek, nem, nem "csesztem" ki a gyerekkel, max te gondolod igy, ez a te dolgod, de ha hangoztatod, a sajat butasagodat hirdeted.

2015. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Nálam amúgy egyetlen név van, amivel ki lehet kergetni a világból, és ez a Káin. Ezen kívül minden más oké, meg ha nem is tetszik, de ez....
2015. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
48%
Én sem értem, miért kicseszés. Csak mert neked nem tetszik? A Málna néni kimondottan jól hangzik szerintem.
2015. máj. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

A Keve szerintem teljesen normális név, miben más, mint mondjuk a Csaba vagy a Zsolt? Rövid, könnyű kimondani, magyaros írásmódja van. Ezerszer jobb, mint egy Benett vagy Nikolász. A Zselykéről ugyanezt gondolom. A Zoárd kicsit furcsa hangzásó nekem, de nem érzem a legrosszabbak közül valónak.


A Bodza, Málna nevek is beleilleszkednek a hagyományos nevek közé, hiszen az Alma is nagyon régóta használatos női név. Nem beszélve a virágnevekről, mint a Rózsa vagy Viola, amik ugyanúgy növények elnevezéséből lettek személynevek, csak megszokottak már. Az Eperkét kivételnek érzem, mert már elve becézett alakban van, ezt én sem adnám így a gyerekemnek, mert komolytalannak hangzik.


A név hozzáidomul a viselőjéhez, el se tudod képzelni más névvel, mint amivel megismerted. Így ha valakit megismersz 30 évesen Málna néven, teljesen természetes lesz, hogy 80 évesen is úgy hívják. Ahogy a mai Erzsi nénik is Erzsébet néven voltak kisgyerekek, és ezt a nevet pont azzal az indokkal adják manapság kevesen, hogy öreges. :))


Amúgy meg nagyon sok múlik a vezetéknéven is. A Keve tökéletes egy hagyományos magyar vezetéknévhez, de furcsa lenne egy idegen hangzású mellett, pl. a Kovács Keve nagyon szép, de a Zimmermann Keve már erőltetett. Ugyanígy nagyon jól hangzik a Deutch Dániel, de a Deutch Koppány összeállítást túlzásnak érezném. :))


A nevet összességében, vezetéknévvel együtt kell kezelni, mert ami önmagában szép, lehet egy oda nem illő vezetéknévvel egyenesen komikus is, de ugyanígy egy mindennapos és gyakori vezetéknév (pl. Kovács, Nagy, Szabó stb.) mellé kifejezetten jó, ha különleges keresztnév társul.

2015. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Es ez a Keve...ez miota nev? Sosem hallottam de rogton rakeresek!
2015. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
9: úgy a honfoglalás ideje óta. ;)
2015. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!