Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a következménye, ha a...

Mi lesz a következménye, ha a volt feleségem gyámügyhöz fordul ezzel a dologgal? Láthatást megvonják?

Figyelt kérdés
16 éves fiam nálam volt a hétvégén. Születésnapomat ünnepeltük, amolyan "kanbuli" volt, itt volt apám, a bátyám, 1 barátom, a fiam és én. Jó hangulat volt, kártyáztunk, beszélgettünk, iszogattunk. Gyereknek adtam 1 azaz EGY doboz sört, amit kb 1-1,5 óta alatt iszogatott meg, természetesen szó sincs róla, hogy részeg lett volna vagy ilyesmi. Készült rólunk egy csoportkép, amin mindenki vidám, nevet, össze vagyunk karolkozva a fiammal és látszik a kezében a sör. Feltöltötte a facebookra és most az anyja azzal fenyeget, hogy gyámügyhöz megy, és megvonatja a láthatást kiskorú veszélyeztetése miatt, vagy beperel. Szerintetek ezt tényleg megteheti? Most ne azzal gyertek hogy hülyeség volt neki adni egy sört, mert már késő de nagyon nem szeretném ha tényleg eltiltanának tőle. Ez kiskorú veszélyeztetésének számít valóban? Milyen következményekkel számoljak? 38F
2015. márc. 30. 18:59
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nincs még egy olyan ország, ahol ekkora problémát és vitát váltani ki az, hogy egy 16 éves srác megivott egyetlen doboz sört.

Mivel én sem voltam olyan régen 16, szeretnék elmondani pár dolgot:

Ahogy írták előttem, valóban az alkoholisták országa vagyunk. És gondolkoztatok már azon, hogy miért? Mert a legtöbb ember nem ismeri és használja azt a dolgot, hogy: mérték. Mértékkel fogyasztani valamit-legyen szó csokiról, hamburgerről, alkoholról.

Az meg, hogy az apjával itta azt a fránya sört, a lehető legjobb. Ez egyfajta bizalma is adhat a kapcsolatnak, hogy a gyerek látja, hogy az apja tekint már rá annyira felnőttként, hogy ihasson 1 sört.

(És mielőtt a habzószájú alkohol-nácik jönnének, hogy no de hát hogy mondhatok ilyet: NEM azt mondom, hogy így kell erősíteni egy kapcsolatot, azt sem mondom, hogy apa-fia menjen és b***on be együtt hétvégente.)

Egyébként is, egy totál piti ügyből csináltok (a kérdező felesége, meg a válaszolók többsége) elefántot.

A gyereknek így esélye lesz megtanulni, hogy mi az a kulturált alkoholfogyasztás, hogy nem szégyen az, ha egy-egy összejövetelen megiszik 1 sört, 1 pohár bort, és hogy ettől nem lesz alkoholista. És megtanulhatja azt is, hogy azt a sört nem kell feltétlenül 1 perc alatt a gallér mögé dönteni, hanem ki lehet élvezni.

Normális, felnőtt ember nem csinál ebből ekkora ügyet, hanem leül, és megbeszéli azzal a kamasszal, hogy oké, akkor néha, ha összejövetel van, megihasz 1 valamit.

2015. márc. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
72%
akik tamadjak az apat!latnatok ,hogy a 16 eves tinedzserek miket muvelnek.egyreszt kb 10-bol 8 volt mar hullareszeg ,illetve probald mas dolgokat az alkoholon kivul ...plusz hajnalban jarnak haza ,stb.megjegyzem ,lanyok is ,nemhogy fiuk!ugyhogy egy doboz soron problemazni nevetseges !kis mertekben egyebkent is jotekony hatasu.az edesanya nagyon tuldramatizalja szerintem ez mar nem egeszseges feltes csak apuka agyara akar menni!
2015. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!