Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet annak bármilyen jogi/any...

Lehet annak bármilyen jogi/anyagi következménye, ha nem jelenek meg a hagyatéki tárgyaláson?

Figyelt kérdés

Édesapám decemberben elhunyt. Ketten vagyunk testvérek, édesanyám, és egy nagybátyám, akik örökölhetünk. Nagybátyám lemondott minden követelésről. Bátyám örököl egy gépjárművet, és megegyeztünk, hogy mind a ketten (nagybátyámmal hárman) lemondunk a vidéki házunk feléről édesanyám javára. Azért sem akarok semmiképp örökölni, mert a ház feléhez jár 4millió jelzáloghitel, és 25 évesen ezt nem veszem a nyakamba.


Na most: édesanyám teljesen kiakadt, hogy megjött az idézés a március eleji hagyatéki tárgyalásra, és én nem akarok elmenni. 350 km utazás lenne oda-vissza, egy napra (hét közepén lesz...) és a munkahelyemről sem akarok hiányozni, mert bajos a helyettesítés, na meg az anyagi vonzatáról (vonatjegy) ne is beszéljünk...


Járna-e bármilyen jogi következménnyel, ha nem jelennék meg? Vagy megbízással küldjek el valakit? Netán írjak hivatalos levelet?


A neten csak ennyit találtam:

(1) Az idézés figyelmeztetést tartalmaz az alábbiakra is:


a) ha szabályszerű idézése ellenére valaki a tárgyaláson nem jelenik meg, ez a hagyatéki tárgyalás megtartását és a végzés meghozatalát nem akadályozza


Köszi a válaszokat!


2013. febr. 23. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

De nyílván ha nem lenne 4 millió hitel az ingatlanon,már mindjárt kellenne,és akkor gondolom az utazás se lenne probléma.

Ügyvéd elött igy is úgy is le kell mondani az örökségről,szóval mindegy hogy elmész e a tárgyalásra vagy sem,mert ott csak felolvassák azt amit már így is tudsz.Ennyi.

2013. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg mindenki lemondhat az örökségről,még anyukád is,úgyan is senki nem köteles elfogadni.

Fedezetnek ott az ingatlan,de akkor viszi is a bank.

Azt kell mérlegelnetek,hogy többet ér-e a ház,mint maga az adóság.

2013. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj az anyagi vonzat, mennyi lenne az a jegy, 5000, vagy 5500?


Amúgy nem elég a lemondáshoz, ha nem mégy el, ha erre vagy kíváncsi, semmi következménye nincs.

2013. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy én örülnék, hogy ha csak 4 millás hitellel (amiből már gondolom van törlesztve is) az ölembe esne gyakorlatilag egy fél ház. Mondjuk biztos jobb, ha lemondasz róla anyád javára, majd ő kifizeti valahogy, aztán 10-20 év múlva minden macera és kötelezettség nélkül teheted rá a kezed.
2013. febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy oké, megörökölnéd a hitelt is, de mivel jobb az, hogy lemondasz a házról és ezáltal szépen anyukád nyakába varrsz mindent, aki gondolom amúgysincs túl jó passzban a dolgok miatt!?

Fiatalabb vagyok nálad, de nem tudnék így gondolkodni. Anyukámat nem akarom a süllyesztőben látni és természetes lenne, hogy magamra vállalnám az anyagiak egy részét, csak neki legyen könnyebb!


Egyébként hogy a kérdésedre válaszoljak, nem jár következményekkel, az eredményről valószínű úgy is kapsz majd egy levele, ezután megteheted a jogi lépéseket a lemondásról.

2013. febr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Néha bánom hogy vagyok olyan tökkelütött, hogy ide írjak ki kérdést.


Nos, aki érdemben hozzá tudott szólni, annak köszönöm. Akiknek pedig csak annyira futott, hogy "amúgy biztos kéne", "hogy teheted ezt anyáddal" stb., abból köszönöm, nem kérek többet, ugyanis nem ez volt a kérdés.


Első:

olvasd el megint. 4 milla csak a jelzáloghitel fele (a ház felével együtt). Te az önálló életed kezdetén a nyakadba vennél hitelt 15 évre, egy eladhatatlan házra 150 kmre a jelenlegi otthonodtól? Ha igen, megteheted helyettem. :)


Négyes:

Nem ez volt a kérdés. Fogalmad sincs a körülményekről, de sértegetni azt tudsz, mellesleg válaszolni nem. Anyám nem egyedül fizeti a hitelt, amit apummal együtt évekig elhanyagoltak. Vaskos összegeket adtunk már bele a bátyámmal.

Természetesen itt a gyerek a szemét, mert nem akar 15 évre hivatalosan is eldósodni a szülei rossz döntése miatt.


Ötös:

köszönöm hogy Te legalább a kérdésre válaszoltál. De megjegyzésem ugyanaz, mint az előzőhöz. Senki nem írt itt semmi olyat, hogy magára hagyom anyámat. De az én nevemen ne legyen x milla hitel 25 évesen.


Három dolgot még ehhez: 1. anyám évekkel ezelőtt megmondta, nem nekem szánja a házat, hanem tesómnak, de nem ez befolyásolt a döntésben, hanem a jelzálog.

2. köszönöm, de több "szemét vagy, lehúzod anyád" kommentet nem kérek, mert nem a valóságot tükrözi

3. a kérdésem megválazsoltátok, elmegyek és hivatalosan kijelentem ügyvéd előtt, hogy lemondok az örökségről.

2013. febr. 23. 14:48
 7/8 anonim ***** válasza:
A tárgyalás költségét mindenképpen behajtják rajtad.
2013. febr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy ,hogy 4 vagy 8 milla a hitel,jelzáloggal van terhelve és kész.

Esély nem igen van arra hogy valaki megveszi hitellel együtt.

Annyit tehettek,hogy minden örökös lemond a házról,és akkor a banké lesz,a bank meg majd elárverezi.

Hiszen most sem a tiétek,efektive hanem a banké.

DE sztem olyan nincs,hogy a kocsi kell az örökségből a többi meg nem.

Vagy mindenről lemondatok,vagy semmiről.

Ja és még mileött megint jönnél azzal a szöveggel,hogy így meg úgy,azért azt vedd figyelembe hogy az írásodban jópár olyan megnyilvánulás volt,ami arra utalt,hogy anyád nyakába varrod a hitelt,fizesse csak Ő egyedül,aztán késöbb majd szépen lenyúlod ha tehermentes lesz.

Kb ez jött le.

2013. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!