Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyaték tárgyaláson elfogadjá...

Hagyaték tárgyaláson elfogadják a szerződést érdemes velük perbe menni?

Figyelt kérdés
Irtam egy bácsival eltartásiszerzödést két tanú aláirta,(nem tudtam hogy hitelesiteni kellett volna),én ápoltam pelenkáztam ,nálam halt meg.Van gyermekei akik akkor nem fogadták be,nem is érdeklődtek felőle,most meg tartanak rá az örökségre,nincs a nevén semmi csak annyi amit közösen megnyert készpénz (500e.ft)amin 3év ig pereskedtünk,de kőzben meghalt a bácsi.
2012. dec. 30. 08:48
 1/5 -Pumukli- ***** válasza:
100%
Az önkormányzatoknál van jogász, aki ügyfélfogadási időben felkereshető! Aki ad tanácsot, és segít ilyen-olyan levelek megírásában is. Teljesen díjmentes, amíg az önkormányzat épületében keresed fel. Szerintem érdemes lenne megkérdezned. Vigyél magaddal minden az üggyel kapcsolatos papírodat!
2012. dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szerzodesben mit foglaltatok, amit alairtal pl.? MEnnyi ideig apoltad? Szakembertol tudsz hasznos valaszt kapni, a netten is talalsz ugyvedet pl. oda irj!
2012. dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előbbiekhez még pluszban:

azokat a szomszédokat, ismerősöket is keresd fel, szükség esetén lesznek-e tanúid, akik konkrétan látták, hogy az idős személyt te ápoltad, gondoztad.

Gondolom, hogy az orvos, ápoló is tudta ezt, egyéb hivatalos szervek is szóba jöhetnek. Beszélj hozzáértő szakemberekkel és a többi segítséget útmutatásuk szerint, de azért a szóbajöhető tanúk listáját már elkezdheted megírni.

2012. dec. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

.szerzödésben bele irtuk a peres ügyet folytassam illetve a ha megnyert készpénzzel én rendelkezek és akkori nyugdijával.

Szerződés másolatát már leadtam a hagyaték leltárba,tanuk a falu lakosa,hivatali személyek,orvos.

Ügyvédnek mutattam szerződést mikor a bácsi meghalt,ennyit mondott rá:ez eltartási meg végredelet is,nemjó kedvében találtam..

2012. dec. 30. 10:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Az az eltartási szerződés valószínűleg érvénytelen(abból kiindulva, hogy hány olyat láttam amit laikusok írtak és érvényes volt - eddig ez a szám 0). De az öröklési perek egyébként sem olyanok aminek érdemes jogi képviselő nélkül nekivágni(akár csak megindítani), mert megeszi az ember életét.
2012. dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!