Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyaláson nem...

Hagyatéki tárgyaláson nem veszek részt akkor "mit kapok"?

Figyelt kérdés
meghalt apukám sajnos csak hitelt fogok örökölni, de nem tudom mikor lesz a hagyatéki tárgyalás. Azt viszont már most tudom, hogy NEM szeretnék semmit se örökölni, nyilatkozhatok már most hivatalosan, hogy nem akarok örökölni? ha igen mi ennek a módja? kulfoldon dolgozok, ezért nem is tudom hogy a hagyatéki tárgyalásra haza tudok-e jönni? mi történik a hagyatéki tárgyaláson ha nem veszek részt? elmúltam bőven 18 cselekvőképes vagyok, félek attól is hogy anyukám jelen lesz a hagyatéki tárgyaláson és a nevembe nyilatkozik, hogy szeretnék örökölni ( ami nem igaz, ezt hogy akadályozhatom meg?

2013. jan. 16. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Most semmit nem kell csinálnod, a Közjegyzői végzést várd meg. Ha pozitív, akkor jó. Ha hátrányos számodra, akkor 15 nap fellebbezési határidőd van. Tudod, tértivevényes ajánlott levélben.
2013. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat jegyzője kijelöli azt a közjegyzőt, aki a hagyatéki lebonyolítását fogja végezni. A közjegyzőnek írj egy levelet, vagy ha tudsz akár egy e-mailt, vagy táviratot: beleírod a saját személyes adataidat, és azt a nyilatkozatot, hogy lemondasz az örökségre. Ha írásban postán küldöd, a 2 tanú aláírása, azok személyi adatai legyenek benne.
2013. jan. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Anyukád NEM nyilatkozhat a nevedben. Csak akkor, ha meghatalmazod őt (írásban).

Ha anyukád nem örököl (pl. nincs ingatlan ami után haszonélvezeti jogot kapna), akkor még a hagyatéki tárgyaláson sem vehet részt.


Kb. 3-4 hónap míg kiküldik a levelet a hagyatéki tárgyalásról.

Abból tudod meg azt is, hogy melyik közjegyzőhöz kerül az ügy.

2013. jan. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!