Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyaláson lehet...

Hagyatéki tárgyaláson lehet ilyen kérés?

Figyelt kérdés
Örököltünk ketten egy házat,plusz van egy haszonélvező.Kérhetem én a hagyatéki tárgyaláson,hogy nekem fizessék ki a részemet és akkor lemondok a ház feléről,vagy hogy működik az ilyesmi?
2012. dec. 26. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
ki fizesse ki? nyilván a ház másik tulaja tudná megvenni hogy 1/1 legyen az ő tulajdona,(vagy akárki) de ez nem a hagyatéki tárgyalás ügye. Szerintem. De nem vagyok egy nagy szaki, várjunk még néhány válaszra :)
2012. dec. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze,én is a másik örökösre gondoltam,csak hogy ezt a hagyatékin kell-e intézni,mert azon kívül nem nagyon fogunk beszélni.
2012. dec. 26. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérheted, de cseppet sem "kaphatod". Ez a kettőtök privát ügylete, a hagyatéknak nem része. Amit lehetne tenni, hogy a hagyatéki előtt megegyeztek, ő kifizeti "fű alatt" a részed, te pedig a hagyatékin lemondasz az ő javára a ház feléről. De itt ami lényeg: nem pénzbeli megváltás van a hagyatékra, hanem lemondás. Ekkor egyből az ő nevére kerül, nincs kettős átírás.

Ha nincs ilyen egyezségetek, akkor a te nevedre fog kerülni, azt pedig eladhatod neki, ha épp meg akarja venni. Ha meg nem, akkor így jártál. Végső soron végrehajtással kérheted a közös tulajdon megszüntetését.

DE a hagyatéki tárgyaláson SENKIT NEM FOGNAK ARRA KÖTELEZNI, hogy neked fizessen.

2012. dec. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 26. 17:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!