Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyaláson alá...

Hagyatéki tárgyaláson alá kell írnom valamit? Mi van, ha megtagadom az aláírást?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért? Adósságot örököltél?
2011. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
örökös vagy? mert akkor visszautasíthatod az örökséget. És arról nyilatkoznod kell, azt alá kell írnod.
2011. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Remélem, nem, de nem tudom. Anyám eltartási szerződést kötött, az eltartók kiforgatták mindenéből, ő nem tesz semmit, én meg nem tudok, mert nem az enyém az ingatlan. A lényeg az én kisemmizésem volt. Ebből kiindulva én már nem merek aláírni semmit, pláne, ha esetleg utólag megtámadnám a szerződést, hátha már nem tehetem, ha aláírom a hagyatéki végzést.
2011. márc. 16. 11:36
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kénytelen vagy aláírni a hagyatéki szerződést, és tényleg semmit sem tehetsz az eltartási szerződés miatt, legfeljebb ügyvéden keresztül megtámadhatod, és igazolnod kell, hogy anyukád nem volt beszámítható állapotban, amikor ezt a szerződést megkötötte.
2011. márc. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen alá kell írnod a jegyzőkönyvet stb-t mivel másképp az egész tárgyalás érvénytelen, annyi mintha ott sem lettél volna.
2011. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát fura, hogy eltartási szerződés, és nem eltartják, hanem kisemmizik ezért gondolom, nem tartották a szerződében foglaltakat. Tehát

megtámadható!

Ha megtámadod, és ez sikeres, tehát te örökölsz akkor vagy elutasítod vagy gondolom elfogadod, de mindkét esetben alá kell írnod. ha nem sikeres, akkor te nem vagy örökös, ergo nem nincs mit aláírj.

Közjegyzői irodában gyakorlatoztam, főként hagyatéki ügyekben

2011. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én javasolnám - majd ha aktuális, (mert nem írtad, hogy meghalt volna) - ügyvéddel való konzultálást. Érdemes lenne előre megtudni, hogy mi marad rád. Ha adóssággal terhelt ingatlan, de bőven kihozható belőle az adósság és marad is belőle valami, akkor bátran vágj bele. Ha veszteség érhet, akkor ne, de előb ögyvédet ajánlanék.
2011. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A hagyatéki tárgyaláson lehetőséged van elfogadni vagy elutasítani az örökséget. Ez két különböző aláírás. Az egyikkel igazolod, hogy részt vettél a tárgyaláson és tudomásod lett az ott elhangzottakról.

A másikkal pedig elfogadod/elutasítod az örökséget.

2011. márc. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A hagyatéki eljárás a távollétedben is lefolytatható. Nekem tavaly volt részem ilyenben. Amit az aláírásod befolyásol, az a jogerőre emelkedés időpontja. Ha egyetértőleg írod alá, akkor valóban lemondasz arról, hogy később vitasd az abban foglaltakat, tehát akár azonnal jogerőre emelkedhet. (Esetemben pont ez volt a cél, ezért jelentünk meg mind.)


Tehát ha vitatkozni, ellentmondani akarsz, akkor semmiképp ne írd alá egyetértőleg, ne mondj le a fellebbezési lehetőségről. A legjobb, ha már a várható eredmény ismeretében előre felkeresel jogászt és konzultálsz vele, mik a lehetőségeid?

2011. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Még szeretnék és fogok kérdezni, csak közben bevettem egy nyugtatót, mert kiütött, hogy tegnap, mikor meglátogattam azt, aki megszült, hogyan tudott ilyen gyűlölettel viseltetni irántam, mikor én sosem bántottam, így most nem igen tudok logikailag összefüggő mondatokat szerkeszteni...
2011. márc. 16. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!