Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyaláson alá...

Hagyatéki tárgyaláson alá kell írnom valamit? Mi van, ha megtagadom az aláírást?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 11:27
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott egy ismerősöm példája. A bátyja nem örökölt semmit a házból... azaz se adósságot, se semmit nem örökölt - így nem is "hívták meg" a hagyatéki tárgyalásra. Felteszem, akkor nálam is ez lesz, mert örökölni nem fogok semmit, negatív örökséget, azaz adósságot pedig ha eszük van az eltartóknak, szintén nem, így megúszhatják a jelenlétemet, hiszen hiába vagyok egyetlen egyeneságbeli rokon, ha nem öröklök semmit, nem is hívnak meg. Jól mondom?
2011. márc. 16. 16:35
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem egészen, a köteles rész, mint egyenesági rokonnak, feltétlenül jár neked az örökségből, arról vagy magad mondhatsz le, vagy kitagadhat(nak) az örökhagyó(k). Viszont elképzelhető, hogy nem lesz örökség, mert az eltartási szerződés úgy van megszerkesztve, hogy amit kaphatnál, az átmegy az eltartók tulajdonába az eltartásért cserébe teljes egészében, így valójában nem is marad vagyon, amire igényt tarthatnál.


Ez teljesen életszerű, hiszen ki kötne úgy eltartási szerződést, hogy ő fizet, az eltartott halálakor pedig mégsem kapja meg mondjuk az adott ingatlant, hanem ott találja magát egy jogvita közepén? Én is csak úgy mennék bele ilyenbe, ha a halálozáskor, vagy már korábban az ingatlan átkerül az én tulajdonomba. (Ha korábban, akkor az eltartott a haszonélvező, én pedig életjáradékot adok neki a tulajdonjogért cserébe. Még sosem csináltam ilyet, de a szomszédoknál így volt.)

2011. márc. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

16:48 köszönöm! Azt hiszem, átvágtad a gordiuszi csomót. Mivel az ingatlan nem az én tulajdonom, így nem láttam az eltartási szerződést sem, viszont mivel anyám egész életében gyűlölt engem, mert szerinte én tettem tönkre az életét abban a pillanatban, mikor megszülettem, ezért vagy valóban így van megszerkesztve az eltartási szerződés, vagy simán el tudom képzelni azt is, hogy kitagadott (bár tudomásom szerint azt bizonyítani kell, hogy 5 évig rá se nyitottam az ajtót, és ez nem igaz). Amit írtál, magyarázza azt is, miért kezdték el stikában lecserélni a zárat, kipakolni és átalakítani a lakást. Mivel voltak még ott cuccaim, amikre igényt tarthatnék, nyilván "és ingóságait" is szerepelhet a szerződésben, mert szerintem azokat már csak akkor látom viszont, mikor a hátam közepét. És mivel így áll a dolog, nyilván nem kapok meghívót sem a hagyatéki tárgyalásra... Többet ért a válaszod, mintha jogászhoz/ügyvédhez mentem volna! Zseniális vagy!

Természetesen a Többiek válaszát is köszönöm!

2011. márc. 16. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!