Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tinik! Mi lenne a következmény...

Tinik! Mi lenne a következménye, ha minden kiderülne?

Figyelt kérdés
Ha például a szüleitek kezébe kerülne a naplótok és mindent megtudna rólatok, akkor mi lenne a következménye? Hogyan magyarázkodnátok a hibákért? Vagy éppen ti lennétek mérgesek, amiért elolvasták a naplótokat?
2013. jan. 7. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Én baromi mérges lennék, mert az magántulajdon, és milyen jogon olvasnak bele, és milyen jogon kutatnak a cuccaim között egyáltalán. Egyébként meg utána nem magyarázkodnék, mert a gondolataimat, amiket leírok a naplóba, komolyan gondolom, és az érzelmeimért nem lehetne büntetni. Amiket meg esetleg csináltam "hibákat", azok nem olyan vészesek, hogy ne vállalnám fel őket úgy, hogy vállat vonva reagáljak rá, ha esetleg felolvasnák.
2013. jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon egyszerű: én úgy élek hogy ne kelljen miért problémázniuk ha kiderül. Ennek ellenére mérges lennék, ha elolvasnák, mert ez magánügy és mert ezzel azt mutatják, hogy nem tudnak rólam semmit (vagyis azt, hogy én nem csinálok "rosszat").
2013. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A napló az napló.Ha másra is tartozna az abban lévő információ,nem lenne benne a naplóban,ilyen egyszerű.Tehát igen,én ki lennék akadva,amiért beleolvastak.

Viszont a hiba,az hiba,amiért igenis felelni kell.Nem magyarázkodnék,hanem bevallanék mindent(bár ezt látatlanban könnyen mondom).Hiába a naplómból jöttek rá,már tudják,szóval kár mentegetőzni.

2013. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%
elöször ordibálnék velük aztán meg elkezdenék hebegni-habogni hogy "nem en szívtam,en belese ittam,én hozzáse értem stb" 16/L
2013. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tedd vissza szepen, oda ahol talaltad es menj a dolgodra.Te is voltal tinedzser.

30F

2013. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szülő csak kivancsi vagyok h mi lenne a reakciotok.
2013. jan. 7. 21:29
 7/10 anonim ***** válasza:
én inkább akkor ijednék meg ha elolvasná anyám a fb üzeneteimet , na akkor nagy sz.rban lennék :P
2013. jan. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Én nekivágnám az ablaknak,de úgy hogy kitörjön.

Nekem például azért van naplóm mert sajnos anyukámra ránehezedik minden, egyedül nevel,nem traktálhatom a nyomorult tinédzser életemmel.Csak élünk egymás mellett szeretetben, anélkül hogy betekintést nyújtanák neki az életembe.

Nekem ez így jó,és neki is,viszont tudom hogy ha belenézne,az azért lenne mert tudni akarja jól vagyok e.


Milyen hibákért kéne magyarázkodnia bármelyik tininek is?Az úgynevezett hibák,leckék amikről nyilván azért írnak mert fájnak,és tehetetlenek.Annyit tudnak tenni hogy analizálják az érzéseiket,és megpróbálják kitalálni hogy mit tanultak és hogyan tovább.

Egy szülő nem lehet mérges a gyerekére azért mert az élet leckéit feljegyezte,talán azért mert nem tudta megbeszélni a szülővel (mint ahogy én sem tudom).

17/L

2013. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Soha nem írtam naplót, de ha írtam volna, és elolvasta volna, ő rosszabbul járt volna, mint én. Mindig is én voltam a nagyhangú itthon. Igazából a tipikus dolgokat tudhatta volna meg. Kipróbáltam a cigit, amire aztán rá is szoktam, de erről tudtak, sőt volt, hogy megvették nekem. Azóta ezt kinőttem. 14 évesen ittam le magam először. Akkor még nem tudták, azóta elmondtam, nem vertek agyon érte. Kipróbáltam a füvet, semmi extra nem volt, azóta sem vágyom rá. Ezt is elmondtam nekik azóta. Meglepődtek, kész. És nem 17 évesen veszítettem el a szüzességemet, mint ahogy ők gondolják, hanem 15 évesen. Erről azóta sem tudnak és nem is tervezem elmondani mert teljesen lényegtelen. Nem lettem tőle lelki sérült, jó volt, szép volt, ennyi volt. Szóval nem lett volna idejük "elkapni a grabancomat" olvasás után, mert én hamarabb leüvöltöm őket, hogy mit képzelnek magukról. Utána minden ment volna úgy, mint azelőtt.
2013. jan. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, lenne annyi becsület a családom minden tagjában, hogy ne olvassa el a naplómat, ha lenne -- most nem írok naplót, ha írnék, nem lenne olyan tett feljegyezve, ami miatt magyarázkodnom kellene, mivel ami probléma, azt úgyis megbeszéljük otthon. Ami a gondolataimat és az érdeklődési körömet illeti, ami nyilván szintén szerepelne a naplóban: kínos lenne, de nem magyarázkodnék, nem hiszem, hogy bocsánatot kéne kérnem a nem közszemlére szánt érzelmeim, véleményem, érdeklődésem miatt -- annak kell szégyellnie magát, aki olyannyira képtelen bensőséges viszonyt kialakítani a tulajdon gyerekével, hogy a napját kell olvassa a háta mögött. Nekem személy szerint elveszne minden bizalmam abban a családtagban, aki a magánjellegű feljegyzéseimet olvasgatná az engedélyem nélkül, legyen szó levelekről, sms-ekről vagy éppen egy képzeletbeli naplóról -- és nem azért, mert kompromittáló dolgokat találnának, hanem mert ez elvi kérdés, ahogy nekem se lenne pofám soha hasonlót tenni.



17/L

2013. jan. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!