Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a következménye, ha a...

Mi lesz a következménye, ha a volt feleségem gyámügyhöz fordul ezzel a dologgal? Láthatást megvonják?

Figyelt kérdés
16 éves fiam nálam volt a hétvégén. Születésnapomat ünnepeltük, amolyan "kanbuli" volt, itt volt apám, a bátyám, 1 barátom, a fiam és én. Jó hangulat volt, kártyáztunk, beszélgettünk, iszogattunk. Gyereknek adtam 1 azaz EGY doboz sört, amit kb 1-1,5 óta alatt iszogatott meg, természetesen szó sincs róla, hogy részeg lett volna vagy ilyesmi. Készült rólunk egy csoportkép, amin mindenki vidám, nevet, össze vagyunk karolkozva a fiammal és látszik a kezében a sör. Feltöltötte a facebookra és most az anyja azzal fenyeget, hogy gyámügyhöz megy, és megvonatja a láthatást kiskorú veszélyeztetése miatt, vagy beperel. Szerintetek ezt tényleg megteheti? Most ne azzal gyertek hogy hülyeség volt neki adni egy sört, mert már késő de nagyon nem szeretném ha tényleg eltiltanának tőle. Ez kiskorú veszélyeztetésének számít valóban? Milyen következményekkel számoljak? 38F
2015. márc. 30. 18:59
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Amúgy a fiam nagyon visszafogott, rendes, jó tanuló gyerek épp azért mert az anyja olyan szigorúan fogja, hogy este 8nál tovább nem mehet el, azt is csak hétvégén, hétköznap iskolából haza és sehova máshova... Én jóval engedékenyebb vagyok mikor nálam van ezért régóta a "bögyében" vagyok és most ezután az incidens után nagyon komolyan fenyeget, azt mondja végre van "bizonyíték" a kezében, hogy rossz szülő vagyok és a gyereket rendszeresen veszélyeztetem. Amúgy nem vagyok alkoholista.
2015. márc. 30. 19:02
 2/22 anonim válasza:
89%
Nyugi! Az anyjához is fordulhat ennyi erővel "anyuka". Semmi következményenem lesz. Csak a gyereket sajnálom, hogy ilyen nő szülte.
2015. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Kiskorúnak alkoholt innia tilos, nem kezében tartania fényképezkedés alatt. Sok sikert a bizonytáshoz, hogy ivott is.
2015. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Ezzel nem sokra megy, mert egyrészt egy doboz sörtöl nem lesz baja a gyereknek, másrészt éppena fecebookon rengeteg olyan kép van, ahol valaki sörösdobozt, borosüveget stb tart a kezében - de ez nem nem jelenti és nem bizonyítja azt, hogy tényleg ivott volna.

A kiskorú veszélyeztetése nem ennyiben merül ki és a gyámhatóság el fogja küldeni az exedet.

Szóval ne idegeskedj, semmi sem lesz belöle.

2015. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
16 évesen egy doboz sör semmit sem jelent egy átlag ember szemében, azonban a bíróság más szemmel nézné, mivel 18 éves kor alatt tilos kiskorúnak alkoholt adni. De ennek semmi következménye nem lehet. Egyszerűen mond meg a feleségednek, hogy "attól mert látszik a képen a doboz még nem jelenti azt, hogy ivott. Ezzel még a bíróságon is kinevetteted magadat. Sok sikert hozzá" és hagyd ott. És egy iylen piti üggyel nem fognak foglalkozni.
2015. márc. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Én nem pontoztam le senkit, mindenkinek zöld kezet adtam, úgy látom vannak itt páran akik olyanok mint az exem és halálos bűnnek tekintik. Nagyon szomorú hogy hogy egy kamasz fiúnak ennyi szórakozása nem lehet hétvégén mert az anyja egyből pereskedni akar. A válaszokat köszönöm nagy kő esett le a szívemről!
2015. márc. 30. 19:20
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Az én fiam le van fényképezve amikor 10 évesen disznóvágáskor a férfiakkal együtt a pálinkás poharat emeli a magasba. De ez csak egy fénykép ahol csak jópofiztak. De soha nem itta meg a pálinkát..

Szóval a volt nejed mehet nyugodtan és feljelenthet, legfeljebb csendben röhögik ki. Attól, hogy készült kép a fiadról mert 16 évesen a kezében van egy sörösüveg, még nem jelenti azt, hogy meg is itta. Ha meg mégis megitta... nos nem a fiad lesz az utolsó 16 éves aki megiszik egy sört. (mondom én aki gyűlöli az alkoholt)

2015. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
19%

"Nagyon szomorú hogy hogy egy kamasz fiúnak ennyi szórakozása nem lehet hétvégén"


Azért egy 16 éves kamaszfiúnak nehogy már az legyen a szórakozása hétvégén, hogy sörözik.

2015. márc. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem le kellene ülnöd a gyereketek anyjával elbeszélgetni. Az, hogy a kezébe van egy sörös doboz, nem bizonyíték rá, hogy megitta, a gyámügy nem fog ezzel foglalkozni.

Itt nagyobb probléma az, hogy te direkt rombolod a gyerek anyjának a tekintélyét, direkt engedsz neki olyan dolgokat, amiket ő tilt. Neki el kellene magyarázni, hogy a fia már 16 éves, nem 11, kicsit több mindent meg kellene engedni neki. 16 évesen amúgy nem kiskorú már, hanem fiatal korú. Azért hétvégente nem kellene 8-ra otthon lenni, és abban sincs semmi rossz, ha megiszik 1 doboz sört ha ünnepeltek. Viszont, a gyereket ő ismeri legjobban, és lehet, hogy nem véletlenül ennyire szigorú vele. Ez tapasztalat, az én fiamra se lehetett nagyon ráengedni. Örülj, hogy jól tanul, és nincs vele probléma, ezt az anyjának köszönheti. Vagy jobban szeretnéd, ha 18 éves korára 6 általánosa lenne? Ez a lehető legrosszabb, amikor egy gyereket a 2 szülő 2 felé nevel, nem ugyanazt engedik meg, és tiltják mindketten. Ha kulturált emberek vagytok, akkor nem lehet probléma ezt megbeszélni, és tartani magatokat hozzá. Bár anyukának meg kellene próbálni lassan nem gyerekként kezelni a fiút, hanem fiatalként, akinek nem tiltásokra, hanem megértésre, sok beszélgetésre, és szórajozásra is szüksége van a tanulás mellett. Persze csakis úgy, hogy a tanulás rovására nem mehet, rossz társaságba, balhéba nem keveredhet.

2015. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem lesz ebből baj, fékezze már az anyja magát!

Jól tudom, hogy 16 évesen már a gyerek is beleszólhat, hogy akar-e látni?

Meg is ünnepelehetitek, ha belebukik ármánykodásába!

sört ide, bort ide:D

[link]

2015. márc. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!