Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha betöltöttem a 16 évet, és...

Ha betöltöttem a 16 évet, és elszeretnék költözni itthonról, akkor akaratom ellenére nem vihetnének vissza oda ahonnan eljöttem és semmi egyéb következménye se lenne a dolognak, jól tudom?

Figyelt kérdés
Már többen is mondták, hogy 16 éves koromtól döntésképes vagyok, tehát ha én apukámhoz költöznék akkor akaratom ellenére nem hozhatnak el onnan. Komoly családi gondok végett döntöttem így, de azt inkább nem részletezem. Kérdésemre olyan válaszoljon aki tényleg tud valamit az ilyen helyzetekről, vagy netalántán ért is hozzá.(Bunkó, sértegető válaszokra nem vagyok kíváncsi!!) Előre is köszönöm!

2013. aug. 29. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem az édesapádnál helyeztek el, akkor a láthatás végével hazahozathatnak akár rendőrséggel is.


Ahhoz, hogy hozzáköltözz úgy, hogy az édesanyád nem akarja kell bírósági határozat.

Mivel (feltételezem) az édesapád fizet gyerektartást anyukádnak miattad, amit ezek után nem kellene, sőt az édesanyádnak kellene fizetnie apukádnak.

ezt jogilag rendezni kell...

2013. aug. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert szüleid elváltak?

Ha igen akkor bekell nyújtani SZÜLEIDNEK a bíróságra az elhelyezés megváltoztatását. Akkor a bíróságon megkérdeznek téged is.


Viszont ha még ez nem ment végig. Tehát lese adtátok, vagy nem jött ki a határozat addig elhozhatnak apádtól és nem szólhatsz bele, hogy maradni akarsz.

2013. aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Apukádnak be kell nyújtania a bírósághoz, hogy szeretné, ha ezután vele élnél. Mivel 16 éves vagy (de ha 15 akkor is), a véleményed figyelembe fogják venni.
2013. aug. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, VAN ilyen lehetőség, ebben az esetben TE kérheted a gyámügynél, hogy engedélyezzék számodra a tartózkodási hely megváltoztatását.

Erre kell hivatkozni:

"tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülői házat vagy a szülő által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a szülők beleegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll [Csjt. 77. § (2) bek.]. "

2013. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

A bírósági dologról már volt szó, vagyis beszélgettünk apukámmal erről sokszor, az a baj hogy anyagilag nem áll túl jól és nem mert belevágni ebbe az egész ügybe. Pedig már voltam a Gyámügynél, a barátommal megkérdeztük hogy hogyan is működik ez. És ugyanazt mondták hogy bíróságon keresztül lehet elintézni. Pedig reménykedtem benne hogy van valami kis kapu, hogy minél hamarabb elmehessek innen.

2013. aug. 29. 10:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez nem kell ügyvéd és hasonlók,nem kerül sokba,talán semmibe.

biróságon van ingyenes fogadónap,ingyen adnak tanácsot.

2013. aug. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező (#5) " Pedig már voltam a Gyámügynél, a barátommal megkérdeztük hogy hogyan is működik ez. És ugyanazt mondták hogy bíróságon keresztül lehet elintézni." - rossz kérdést tetszettél feltenni:) A gyermekelhelyezésről bíróság döntött, azon nyilván csak bíróság változtathat, ez nagyjából egyszeregy... azt kell megkérdezni, hogy a gyermekelhelyezés és felügyelet feltételeinek változatlanul hagyása mellett a TARTÓZKODÁSI HELYEDET megváltoztatni, a már említett Csjt. 77. § (2) bek. szerinti eljárás alapján. (Csjt = Családjogi törvény)

Ez lenne a törvényes kiskapu.

2013. aug. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most már értem.:)

És köszönöm még egyszer!!

2013. aug. 29. 11:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!