Milyen következménye van, ha valaki megszegi a házassági szerződést? Most lépnem kell valamit, vagy hagyjam?
Férjemmel házassági szerződést kötöttünk, melynek értelmében válás esetén mindenki a megkeresett fizetése alapján részesül a közös vagyonból. Ennek értelmében, hogy én nőként ne kerüljek hátrányba, benne van a szerződésben hogy a férjem ugyanannyi időt tölt gyed-en a gyerekekkel, mint én.
Terhességem alatt úgy beszéltük meg, hogy ez legyen 1-1 év. Most telik le az én évem, mennék vissza dolgozni de ő nem akar eljönni. Ilyenkor mi van?
Annyit hozzátennék, hogy én emiatt 99%-os biztonsággal elveszítem a munkám, tehát anyagilag hátrányba kerülök most is és egy esetleges válásnál is.
Mit tanácsoltok?
A gyereket add bölcsibe és menj dolgozni, ha elveszítenéd a munkahelyed amúgy.
A bunkó férjeddel meg tegyél valamit, mert ez így nem járja...
Csak azt tudom tanácsolni, hogy nagyon-nagyon gondold végig, mi értelme van egy ilyen kapcsolatnak!
Idézem a gazdasági tananyagot:
"A család a gazdaság és a társadalom legkisebb egysége. Jellemzői: közös lakóhely, közös vagyon, közös felelősség vállalás, közös kiadások."
Ha úgy érzed, a férjed megszegte a szerződéseteket (elvégre ez egy szerződés csupán, és nem házasság), akkor keress fel egy ügyvédet, és írasd át az egészet a jelenlegi felállás szerint.
Vagyis vállalja fel az anyagi támogatásodat a válás esetén, hisz miatta fogod elveszteni a biztos megélhetésed.
Az ilyen házasságoknál azt nem értem, hogy vállalhatnak "közös" gyereket? Felezik a kiadásokat? Aztán ha válnak, akkor a "kiadás" (vagyis a gyerek) az asszonyé, a férj meg megszabadult havi több tízezres veszteségtől.
Értem én, hogy illik nagyon modernnek meg függetlennek lenni, de akkor mi a fenének házasodtok össze? Még az a csoda, hogy legalább egy lakásban laktok.
Ez kemény. Úgy élni az életet, gyereket nevelni stb., hogy a papír nem a fiókban hever végszükség esetére, hanem a fejetek felett lebeg, és tartjátok minden pontját, félelmetes. Ez nekem nem családnak, hanem üzleti szerződésnek tűnik, és nem látom benne a szeretetet. Azt értem, hogy a te anyagi hátrányod mit jelent, a férjed nem akarja feladni azt, amiben most dolgozik, de már bocsánat, a gyerekkel ki foglalkozik? Az ő érdekeivel, hogy anyával szeretne-e otthon maradni, hogy neki milyen érzés, hogy az egymást "szerető" szülei még most is szerződés szerint vannak mellette, nem érzésből? Nem értem, hogy miért kell úgy élni az életet, mint egy üzleti tranzakciót.
Ha ezen a nyomon maradtok nem marad más hátra, keress fel egy ügyvédet és kérdezd meg, ilyenkor mi a teendő.
Ezért nem jó ez a típusú házassági szerződés. Ez így már csak az anyagiakról szól.
Változtassatok a szerződésen. Beszéltél erről a férjeddel?
Ha akkor alá tudtátok írni, most nyugodtan módosíthatjátok.
Ha pedig ebbe nem megy bele, beszélj ügyvéddel.
Az előfordulhat, hogy menet közben változik a helyzet, pl. az én férjem is hajtogatta, hogy neki 4 gyerek kell majd meg nagycsalád, én azt mondtam, hogy én 2-3 gyerekkel tervezek, nekem az az ideális, aztán a 2. után ő is azt mondta, hogy ennyi tényleg elég.... nehéz úgy véleményt mondani egy majdani helyzetről úgy, hogy nem vagy benne...
Viszont ebben az esetben ha hajlandó változtatni a házassági szerződésen mondván változtak a feltételek, akkor nincs gond, ha ragaszkodik a régi változathoz, de segíteni megvalósítani nem hajlandó, akkor érdemes elgondolkodni a folytatáson.
Add be bölcsibe a gyereket és menj vissza dolgozni.
Igen, igazából amiatt is vagyok elkeseredve hogyha most mégis itthon marad, egész nap azon fogok kattogni hogy hogyan bánik a gyerekkel.
Magánbölcsit nem akarja, államiról én hallottam rémes dolgokat (nem akkor pelenkázzák át a gyereket ha kakil hanem bizonyos időpontban, inni is akkor kell amikor a gondozók akarják stb). Szóval az már lényegében el van döntve, hogy én maradok itthon.
Nem lebeg a fejünk felett, 8 éve vagyunk házasok és most először vetődött fel. Főleg azért, mert engem most ki fognak rúgni, új állást keresni. Ha tudnám hogy visszavárnak 2 év múlva is, nem problémáznék.
Nem vagyunk külön kasszán sem, használjuk egymás számláit, nem kell elszámolnom neki a kiadásaimról és neki sem. Persze ésszerű határokon belül.
A körzeti állami bölcsiről hallottál rosszat, vagy általában valahonnan? Mert az enyémek államiba jártak (a körzetibe) és tüneményes dadusok foglalkoztak velük, semmi negatív élményünk nem volt. Ha csak általában van bajod a bölcsikkel, azt nem ártana átgondolnod, utánaérdeklődni a konkrét tapasztalatoknak (környékbeli anyukáknál).
Ha a körzeti bölcsi gáz, akkor meg lehetne próbálni valamelyikőtök munkahelye közelében (tehát nem a lakóhely szerintinél), hátha van hely.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!