Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a következménye, ha a...

Mi lesz a következménye, ha a volt feleségem gyámügyhöz fordul ezzel a dologgal? Láthatást megvonják?

Figyelt kérdés
16 éves fiam nálam volt a hétvégén. Születésnapomat ünnepeltük, amolyan "kanbuli" volt, itt volt apám, a bátyám, 1 barátom, a fiam és én. Jó hangulat volt, kártyáztunk, beszélgettünk, iszogattunk. Gyereknek adtam 1 azaz EGY doboz sört, amit kb 1-1,5 óta alatt iszogatott meg, természetesen szó sincs róla, hogy részeg lett volna vagy ilyesmi. Készült rólunk egy csoportkép, amin mindenki vidám, nevet, össze vagyunk karolkozva a fiammal és látszik a kezében a sör. Feltöltötte a facebookra és most az anyja azzal fenyeget, hogy gyámügyhöz megy, és megvonatja a láthatást kiskorú veszélyeztetése miatt, vagy beperel. Szerintetek ezt tényleg megteheti? Most ne azzal gyertek hogy hülyeség volt neki adni egy sört, mert már késő de nagyon nem szeretném ha tényleg eltiltanának tőle. Ez kiskorú veszélyeztetésének számít valóban? Milyen következményekkel számoljak? 38F
2015. márc. 30. 18:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó: itt nem az apa hozzáállásával van gond, hanem az anyáéval.

Ha egy 16 éves gyerek nem mehet sehová hétközben, csak az idkolába, utána meg otthon kell lennie, az nem normális. Ilyen korban már kellene, hogy barátokkal is lehessen valamennyit, illetve hogy legyen élete az iskolán kívül is.

A normális az lenne, hogy hétköznap is, ha kész a házifeladat, akkor 8-ig símán mehet valamerre, hétvégén meg még a 9-10-ig sem lenne annyira nagy proléma.

Az anya teljesen életképtelenre nevelné a gyereket, még szerencse, hogy az apja lazább. Az, hogy egy évben egszer elöfordult, hogy az apa születésnapján megivott egy doboz sört, nem jelenti azt, hogy az apa ivásra, züllésre neveli a gyereket.

2015. márc. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
9-es, majdnem minden szavaddal 100%ig egyetértek, kivéve azzal hogy én direkt rombolom az anyja tekintélyét és direkt engedek meg neki dolgokat, mert ez nem igaz! A fiamról van szó úgyhogy pusztán bosszúból nem fogom hagyni elkallódni de igenis nálam megihat 1 sört, vagy pl idehozhatja a szintén 16 éves barátnőjét, akiről az anyja még csak nem is tud, mert már egyszer iszonyú patáliát csapott hogy az "együttjárás" nem gyerekeknek való... megjegyzem a kislány is rendes, szerény, csak hétvégén találkoznak mert ugye hétköznap a fiúnak haza kell mennie suli után. Nem akarnak együtt aludni meg ilyenek, de pl télen nem egyszer hívott fel a fiam olyan hétvégén amikor nem volt láthatás, pl szombat délután vagy vasárnap délelőtt, hogy feljöhetnek-e hozzám mert megfagynak kint, de az anyjának nem merte mondani hogy van barátnője. Én meg megengedtem, filmet néztek a NAPPALIBAN, még mondták nézzem én is ha akarom, semmi olyat nem csináltak.... ez csak egy másik példa volt, csak szemléltetni akartam hogy semmi durvát vagy rosszat nem engedek meg neki "bosszúból" vagy dacból, csak olyat ami szerintem egy 16 évesnek amúgy is lehet...
2015. márc. 30. 19:55
 13/22 anonim ***** válasza:
58%

#8-as:

NEM arról volt szó, hogy így szórakozik. Hát könyörgöm már, nehogy egy 16 éves srác ne ihasson meg az apjával (!) egyetlen doboz sört, ez viccnek is rossz...

Legalább megtanulja, hogy sört inni nem csak azért lehet, hogy berúgjon mint az albánszamár.

Meg aztán, egy doboz sörtől senkinek nem lesz baja, nem lesz részeg, és nem lesz alkoholista sem.

De végülis, igazad van, 18 éves koráig kizárólag Bambit ihat.

Meg nem ehet vörösboros pörköltet sem, abban is van alkohol.

2015. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Bence_ ***** válasza:

"Ez a lehető legrosszabb, amikor egy gyereket a 2 szülő 2 felé nevel, nem ugyanazt engedik meg, és tiltják mindketten"

Ez nagyon fontos.

Szerintem sokkal jobb ha azt a doboz sört az apjával issza mint ha pl egy osztálykiránduláson.

2015. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Azért írtam kérdező,hogy le kellene ülni beszélni az anyjával, mert az túlzás, amennyire gyerekként kezeli. Jobban meg kellene bízni anyukának a fiatokban, és már kicsit többet megengedni. Az én fiamnak is volt 16 évesen barátnője, és jobban örültem,hogy nálunk vannak, mint ha nem tudtam volna hol. Kel ennyi idősen már egy kis szórakozás,kikapcsolódás,haverozás is. Persze még egyszer írom, a tanulás rovására nem mehet, és a zűrt, zűrös haverokat is kerülje. 9. voltam.
2015. márc. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

Tudományosan bizonyított tény, hogy akit kiskorában nem tiltják az alkoholtól (ez nem azt jelenti, hogy lerészegedik, hanem megiszik egy pohár sört...) annak kevesebb az esélye, hogy a későbbiekben alkoholistává válik. Mondd ezt el neki.

Egyébként ez olyan ország ahol a 14 évest is pálinkával kínálják (továbbra is mértékkel...).

2015. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
84%

Ha a képen nem kortyol bele akkor semmi nem bizonyítja hogy ivott. Csak poénból is a kezébe vehette h ezzel menőzzön a barátai előtt.

Amúgy nyugi, mire lezárulna a per, addigra a fiad úgyis betölti a 18-at aztán hozzád is költözhet ha akar. Szóval ha be is perel, csak húzd ameddig lehet az egészet.

Amúgy te is kérhetnéd a gyerekelhelyezés megváltoztatását. 16 évesnél már figyelmbe veszik mit akar. B

2015. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, ezt hiába fogják itt relativizálni vagy elbagatellizálni az egymillió alkoholista országában, de az alkohol idegméreg.


Az, hogy "semmi baja nem lesz egy sörtől", az nem azt jelenti, hogy a sör MIATT nem lesz baja, hanem azt, hogy egy sörnyi káros méreganyagot még tud kompenzálni a szervezete, azaz annak ELLENÉRE nem lesz baj, hogy alkohollal itattad a kiskorú gyermekedet.


Biztos vagy abban, hogy ez a követendő, hogy erre akarod szocializálni? Hogy a felnőtt, a férfias, a menő, a szórakozás elengedhetetlen része a sörivás? Menyiben építi ez őt, mennyiben tesz hozzá az életéhez, mennyiben hasznos ez a számára? Ha ezen csak egy pillanatra elgondolkodsz, már megérte ezt megírnom.

2015. márc. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
55%

A fénykép miatt szerintem ne aggódj. A kétéves fiam is le van fotózva a papa kezében és épp hajol a sörösüveg felé, amit a két pici kezével szorongat. Akkor én rossz anya vagyok?


Egyébként jól írják előttem, ülj le beszélgetni a volt feleségeddel. Már csak azért is, mert ha nincs köztetek összhang, a gyerek érzi meg legjobban a feszültséget, és az ugyanolyan rossz neki, mint hogy nem ihat sört.

2015. márc. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 kovpet ***** válasza:
100%

3: "Kiskorúnak alkoholt innia tilos"


Ez így konkrétan nem igaz.

Kiskorút alkohollal kiszolgálni tilos.

2015. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!