Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis hogy lehet ilyen minimál...

Mégis hogy lehet ilyen minimális családi kasszából igy kijönni?

Figyelt kérdés

Csak ámulok és bámulok hogy az egyik közeli ismerősöm kasszája mennyire kicsi és mégis, viszonylag jól élnek (de csak viszonylag!!).

Az anyának 25.000 ft-os nyugdija van, családi házban lakik két fiával és egy lányával (aki épp most fog szülni, semmi keresete, a drága apucira nem számithat mert nem érdekli a gyerek). Két fiából egy dolgozik, annak még úgyahogy van jó keresete, viszont az abszolút nem adja haza az egész keresetét. Van egy külföldön dolgozó fia is, de az nagyon minimális összegeket ad haza. A házban fával fűtenek, egy kamionyni fa kiteszi az édesanya nyugdiját. Múltkor elmentem velük vásárolni, és abszolút nem spróroltak semmin. Emelett 3 (igen, három!!!) hitelük van....

És még az anya dohányzik is, tehát az is viszi a pénzt...

Szeretném én megtudni hogy honnan telik minderre, mikor spórolás nincs sehol...


2015. márc. 10. 19:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Az már elég jó spórolás, hogy egy kamionnyi (kb 20 tonna) fát meg tudnak venni 25 000 Ft-ból. Miközben mázsáját átlagban 2500 Ft-ért lehet venni. Egy havi nyugdíjból kijön 3 évi tüzelőjük, ez nagyon jó!
2015. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom hitel hitel hátán, egyik lyukat tömik a másikkal. Így egy darabig el lehet éldegélni látszólag nagylábon...amíg össze nem dől az egész, mint egy kártyavár.
2015. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem meg ugyanabba a hibába esel, amibe sokan: Azt HISZED, hogy ismersz valakit / valakiket és tényként adod elő ait GONDOLSZ. Esetleg akkor lehetne fogalmad a valós anyagi helyzetükről, ha papírokkal igazolnának mindent. Ezt viszont nyilván nem teszik meg. :) Egyszerűen csak nem kötik a te orrodra hogy mit és hogyan... Ezért nem érted.
2015. márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

A rokonságunkban van ilyen család, dolgozni nem szeretnek, vagy éppen az apuka alkalmi munkákat vállal erdészetnél, itt-ott minimális összegekért. Anyuka nem dolgozik, 3 gyerek van, abból az egyik már külön él, családja van, így pénzt nem igazán tud nekik adni mert ők is éppenhogy kijönnek. a Másik gyerek dolgozik, valamennyit ad a közösbe, de elbulizza, eljátsza a pénzt amint megjön a fizu. A 3. pedig még tanul, de ő is bukdácsol csak stb. Ha kapják a fizut akkor rögtön mennek a boltba, csoki, csipsz, kóla, és minden egyéb amire nem feltétlenül van szükségük, és csupán azért veszik meg, hogy megmutassák, ők is meg tudják venni. Amolyan látszat.. Volt olyan, hogy télen kaptak a rokonoktól 2 kocsi fát, mert nem tudtak volna venni..erre apuka rá 1 hétre eladta potom pénzért, és inkább ágakat szedtek az erdőn és fagyoskodtak. Mondanom sem kell, hogy hitelt-hitelre halmoznak, provident leginkább, mert ők mindenkinek adnak, azonnal, csak aki felveszi nem számol a kamatokkal és hogy jövő héten kb. vissza is kell fizetni a dupláját. Volt, hogy kikapcsolták az áramot, és egyéb dolgok, de változtatni nem akarnak, nekik ez így megfelel, mert mindig lesz egy hülye aki kisegíti őket. Cigi, pia ott is megy.

Valamint nemrégiben volt egy személyes tapasztalatom bevásárláskor. Megjött a segély a kisebbségnek, és a boltot ellepték a cigányok. 2-3 bevásárlókocsival álltak a kasszáknál, és mögöttem is pont egy fiatal pár állt, babával. Kipakoltak a kosárból, amely a következőket tartalmazta: 2 l sör, 2 l koccintós bor, milka csokik, több táblával, csokis keksz, gumicukor, csipsz, kóla. Akkor elgondolkoztam, hogy én csupán 1 kg kenyeret, egy vajat, 1 sajtkrémet és egy hagymát tettem fel a pultra, és rájöttem, hogy ők miért sírnak 2 hét múlva, meg hogy nincs pénz és sz*r minden. Mondanom sem kell, én 20 ezressel fizettem az 1000 forint összegű árut, akkor aztán néztek nagyokat, és csendben maradtak. Gondolom azt nem értették, hogy akinek ennyi pénze van, miért csak 1000 forintot költ, és miért csak kenyeret vesz..szánalom.

2015. márc. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én szerintem is van más bevételük, vagy többet ad haza a két gyerek. Nyilván ezt nem fogják mások orrára kötni, pont-e miatt, mert sokakat erősen foglalkoztatnak az ilyen jellegű kérdések...


Egyébként is az országban elvárás, hogy panaszkodni kell, milyen szegény vagy, ellenkező esetben kiközösítenek a szomszédok, meg a társadalom, meg burzsuj k..ögnek tartanak.


Ismerősöm kipróbálta. Sosem panaszkodott. Elkezdődött a pletyka, meg a kiközösítés. Aztán egyszer ő is elkezdett nyafogni poénból, hogy mi viszi a pénzt, mennyire kevés a bevétel stb. hát egyből cimbi volt a szomszéd is.

2015. márc. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Leírom nálunk mi van, mert hasonló helyzetet tudok elképzelni az említett családnál is.

Amit külső szemlélő lát: 300 nm-es családi ház, 2 autó, 2 már végzett, 1 még egyetemista gyerek.

Ami belül van : a ház felső szintje lakhatatlan, nincs egy helyiség sem az egész házban, ami ténylegesen be lenne fejezve, mert bár 20 éve épült, mindent apám csinál, ha épp van hozzá kedve, meg pénze. Tehát soha nem lesz befejezve. Mindkét szülőm alkoholista. Anyukám láncdohányos (napi 2 dob cigi). Rám egy forintot nem költenek, kajára is úgy kell külön könyörögni, ruhára soha nem adtak, azt mindig nagyszülőktől összespórolt pénzből vettem, csak úgy, mint higiéniai (szappan, tampon!) dolgokat. Maguknak ruhát szintén nem vesznek, nincs igényük rá. Rezsi minimalizálva van, kúti víz van ugyanis, a lehető legritkábban van befűtve, az is inkább hordozható radiátorral. Télen sokszor fagyoskodok éjszaka. Halálosan gyűlölöm, pláne, hogy egy külső szemlélő azt látja milyen jól élünk, pedig marhára nem. Bar nálunk azért inkább, mert elisszák a pénzt, amihez persze semmi közöm.

2015. márc. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!