Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis hogy lehet ilyen minimál...

Mégis hogy lehet ilyen minimális családi kasszából igy kijönni?

Figyelt kérdés

Csak ámulok és bámulok hogy az egyik közeli ismerősöm kasszája mennyire kicsi és mégis, viszonylag jól élnek (de csak viszonylag!!).

Az anyának 25.000 ft-os nyugdija van, családi házban lakik két fiával és egy lányával (aki épp most fog szülni, semmi keresete, a drága apucira nem számithat mert nem érdekli a gyerek). Két fiából egy dolgozik, annak még úgyahogy van jó keresete, viszont az abszolút nem adja haza az egész keresetét. Van egy külföldön dolgozó fia is, de az nagyon minimális összegeket ad haza. A házban fával fűtenek, egy kamionyni fa kiteszi az édesanya nyugdiját. Múltkor elmentem velük vásárolni, és abszolút nem spróroltak semmin. Emelett 3 (igen, három!!!) hitelük van....

És még az anya dohányzik is, tehát az is viszi a pénzt...

Szeretném én megtudni hogy honnan telik minderre, mikor spórolás nincs sehol...


2015. márc. 10. 19:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

az ilyeneket en is szeretnem tudni, viszont jo ha tudod, hogy nem illik mas zsebebe turkalni :)

egyebkent meg siman lehet olyan beveteluk is , amirol neked nem szamolnak be :)

2015. márc. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Segély, Vöröskereszt, lehet, hogy egyszer nyertek, csak te nem tudsz róla. Egyébként meg sokan élnek így, sőt, úgy is, hogy nem dolgoznak, de jól tudják verni az asztalt a népes családdal, és félnek tőlük...
2015. márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért van hitelük…
2015. márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért érdekel? Netán be akarsz házasodni a családba?
2015. márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem illik és nem szép dolog amit csinálok, csak zavar a dolog, főképp hogy mi (szüleimmel) egy jó családi kasszát hozunk össze, és mégis sokmindenről le kell mondjak. Pl : nem tehetem azt meg hogy fast-food-on éljek, nem tankolhatom meg mindig a kocsim (anyukám pl azon rengeteget spórol), nem iszok folyton Coca-Cola-t, Fanta-t, stb...

Nem tudom na, nem tudom...

2015. márc. 10. 19:28
 6/26 anonim ***** válasza:
17%
Azt akarja burkoltan elérni, hogy a szülőket szidjátok! Azért érdekli! :D :P
2015. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
28.500 a nyugdíjminimum...
2015. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem kell a szülőket szidni, főképp hogy csak egy él belőlük. Itt talán a hangsúly azon lenne hogy minek a rongyrázás meg a jó élet ha nincs miből?

Tehát : ha épp xy összegem van, én abból kell gazdálkodjak, nem pedig a kétszeres xy összegből fogok gazdálkodni. Mert igy jön a hitel... amit sajnos fel is vettek.


Én is régen sokmindenről lemondtam mikor lakásfelújitás volt, nem mondom mert rossz volt, de most jobb egy felújitott, rendezett lakásban élni.


De az hogy hitelt vegyünk fel, ilyen személyi kölcsönöket, amiket nyögünk 5-6, akár 7 éven keresztül is... nem, én ezzel nem tudok egyet érteni, ne haragudjatok.

2015. márc. 10. 19:33
 9/26 A kérdező kommentje:

Magyarországon nem tudom mennyi a nyugdijminimum, külföldön élek, csak átszámoltam nektek is, hogy mennyi az annyi :)

Itt nálunk az a nyugdij összeg 25.000 ft-nek felel meg.

2015. márc. 10. 19:34
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindig voltak olyan emberek, akik többet akartak költeni, mint amennyit megengedhetnek maguknak. Én nem tartom helyénvalónak, mert rossz hatással vannak a pénzmozgásra is, ha nem tudják visszafizetni (általában nem tudják, többen a hitelt is hitellel akarják rendezni, nézd meg, mi lett nálunk itthon is). Az ilyen emberek szoktak sok adósságot hagyni az örököseikre.

Aztán persze van egy másik kategória, akinek nem azért vannak jó cuccai, mert erején felül költ, hanem mert alaposan utánajár, és lehet, hogy olyan dolgokat is felfedez, amiket egy átlag bolti vásárló nem, és sokkal olcsóbban jut hozzá dolgokhoz így, szóval drágának látszó dolgai lehetnek olcsón.

Mondjuk te a második opciót nem írtad az ismerőseidre.

2015. márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!