Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis hogy lehet ilyen minimál...

Mégis hogy lehet ilyen minimális családi kasszából igy kijönni?

Figyelt kérdés

Csak ámulok és bámulok hogy az egyik közeli ismerősöm kasszája mennyire kicsi és mégis, viszonylag jól élnek (de csak viszonylag!!).

Az anyának 25.000 ft-os nyugdija van, családi házban lakik két fiával és egy lányával (aki épp most fog szülni, semmi keresete, a drága apucira nem számithat mert nem érdekli a gyerek). Két fiából egy dolgozik, annak még úgyahogy van jó keresete, viszont az abszolút nem adja haza az egész keresetét. Van egy külföldön dolgozó fia is, de az nagyon minimális összegeket ad haza. A házban fával fűtenek, egy kamionyni fa kiteszi az édesanya nyugdiját. Múltkor elmentem velük vásárolni, és abszolút nem spróroltak semmin. Emelett 3 (igen, három!!!) hitelük van....

És még az anya dohányzik is, tehát az is viszi a pénzt...

Szeretném én megtudni hogy honnan telik minderre, mikor spórolás nincs sehol...


2015. márc. 10. 19:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Mikor volt ez? Hónap eleje van most. Ismerek olyan családot, akik annyira képtelenek a pénzt beosztani, hogy hónap elején megveszik a Nutellát meg a Coca-colát, hónap végén meg zsíros kenyérre is alig jut. A legtöbb embernek természetes, hogy hogyan álljon neki a költségvetés elkészítésének, a szűkösek a keretek, de van, akinek gőze sincs hozzá. A legtöbb iskolában nem is tanítják (nálunk talán röviden volt róla szó háztartástan órán, 2000 körül jártam iskolába, Budapesten).


Abban teljesen igazad van, hogy hülyeség hitelt rövid távú fogyasztási cikkekre fölvenni. Aki mégis megteszi, az szerintem a fenti problémától szenved pepitában.


De persze az is lehet, hogy valahonnan van pénzük, amiről nem tudsz és amit most élnek fel.

2015. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Vagy agyonhitelezik magukat, vagy olyanok, mint az adócsaló a viccben.

[link]

2015. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
hogy lehet ilyen kevés a nyugdíja?
2015. márc. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy máshonnan van még bevételük, amit nem kürtölnek világgá.
2015. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%
Ha ennyire tisztában vagy az anyagi helyzetükkel, akkor miért nem kérdezed meg?
2015. márc. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Abból élnek, ami hitelt felvesznek össze-vissza. Visszafizetni nem fogják, majd utána nézd meg mi lesz... Az még csak ez után jön.
2015. márc. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
31%

Kérdezd meg őket kedves kérdező! Lehet hogy tudnak jó ötleteket adni, de az is lehet hogy csak van olyan bevételük amit nem kötöttek az orrodra.

Furcsa hogy téged zavar az hogy nekik jó. Ebben a helyzetben nem zavarni kellene hanem eltanulni tőlük a praktikákat , ha van nekik ilyen.

2015. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
38%
ez a magyar mentalitás irigykedni kutakodni a másik pénztárcájában... a saját életedel foglalkoz
2015. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Anyai nagyanyám is csak a nyugdíjminimumot kapja, mert anno, míg dolgozott, átb*ták és nem jött össze papíron elég éve egy normális nyugdíjhoz. De azért neki ott van nagyapám, akinek van rendes nyugdíja, meg az egyik gyerekük a közelükben él orvosként, úgyhogy tudja őket segíteni.

Másik nagyanyám, akit nem ismertem, háztartásbeli volt, úgyhogy ő meg azért nem kapott rendes nyugdíjat, de azon az oldalon is volt a nagyapámnak normál nyugdíja, meg a gyerekeik tudták őket segíteni.

2015. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
88%
Szerinted a jómód jele a gyorskaja meg a kóla? Szerintem a proliké.
2015. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!