Ki látja rosszul?

Figyelt kérdés
Párommal másfél éve együtt vagyunk, és most (másodszor is) terhes lettem tőle. Előzőleg 2 hónapos kapcsolatba nyilván nem tartottam meg a babát, hisz nem volt semmi elképzelésem, működünk-e.. Na most. Mindig azt mondogatja, hogy szeretne még gyereket (van egy a volt feleségével) velem, szeretne velem együtt élni, ennyire meg annyira szeret.... És itt jön a problémám, közölte, hogy ez a baba nem maradhat, mert tabletta mellett sikerült és baja lenne, és egyébként se akarjam ráerőltetni. A helyzetet ugyan kicsit bonyolitja, hogy még csak válófélben vannak, és jó oké, addig ne költözzünk össze. De vetessem el a picit, és legyek még türelmes? Azt mondja, egyedül döntök, akkor nincs esélyünk együtt lenni, de én nem akarok még egyszer átesni egy ab.-on. És egyébként us lehet még gyerekünk, csak várjak.. Bennem van a hiba? Ha szeret engem, ha szeretne babát, akkor mért ne tarthatnám meg? Nekem ettől olyan szaga van az egésznek, hogy nem gondolja komolyan velem jövőt. Mire a pici megszületne bőven elválhatna..De nem tervezett gyerek, nem kell neki és pont.
2015. febr. 2. 11:15
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
És a barátai is ismernek, de ez már más kérdés... Szóval igy mindenhol felvállal. Ezért is vagyok összezavarodva..
2015. febr. 2. 15:19
 22/35 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet a feleségével? Együtt élnek még? Ő tud rólad?
2015. febr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem is csak a szeretője vagy. Én ugyanebben a helyzetben vagyok. A barátom válása még folyamatban van, de már együtt lakunk és jön a baba. Biztos felrúgtam volna, ha azzal jön, hogy vetessem el a gyereket! Egy olyan férfinek aki veled akar élni, meg sem fordul a fejében ilyesmi.

Én a helyedben lapátra tenném ezt a csávót, a gyereket meg elvetetném.

2015. febr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy baratnom kb. 10 evig volt szereto 3 gyerekrol mondott le egy hasonlo pasi miatt, Ma 41 eves lombikra jar , 5 eve egy normal kapcsolatban kuzd azert hogy terhes legyen.

Detto Ez volt a felallas 10 evig, mindenki ismerte a szulei, a rokonok a haverok, megsem valtak el.

De ott van szegeny Albert Gyorgyi Isten nyugosztalja egy palitol 6 gyerek kuka... Szoval szep kilatasok...

2015. febr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
A feleségével nem találkoztam, nem is vágyom rá különösebben, tehát nem tudhtom tud-e rólam vagy sem.
2015. febr. 2. 17:20
 26/35 anonim ***** válasza:
Ha szabad kerdezni, mit fogsz tenni Kerdezo? Valtozott valami benned a valaszok miatt, jobb esetleg rosszabb tudni, es ha tudod valtoztatsze-e valamit az eleteden?
2015. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Egyrészt örülök neki, hogy nem én gondoltam csak, hogy ha engem akarna tényleg, akkor kiugrana a bőréből, hogy lesz babánk. Mert hát, akkor most nem én voltam a hülye, és jogosan mondtam mindent. ÉS annak is örülök, hogy most ezzel legalább kiderült, nem esetlegesen évek múlva csak. (Bár annyi nem lett volna, mert vagy én unom meg, hogy "az elvileg válás" után sem vagyunk együtt vagy ő, hogy nyaggatom, esetleg keres olyat, aki nem akar még családot stb...

Azt sajnálom, hogy másfél évet rápazaroltam az életemből, és eddig hittem neki, bíztam benne, hogy majd jobb lesz.

Magamra haragszom, és közben én tényleg szeretem őt, úgyhogy borzasztóan rossz érzés, hogy azt kell mondjam, ennyi volt.

A babát viszont mindenképp megtartom, bár sajnálom érte, hogy az apukájának nem kell, de talán tudom nélküle is úgy nevelni, hogy boldog kiegyensúlyozott gyerek, majd felnőtt legyen belőle.

Egy dolog érdekelne még, de ezt valószínűleg nem fogom megtudni. Vajon a szülei mit mondanának, ha tudnák. Elvileg a feleségét utálják, engem kedvelnek... De nem vagyok biztos benne, hogy jogom lenne elmondanom nekik, hogy lesz (még) egy unokájuk...

2015. febr. 3. 06:50
 28/35 A kérdező kommentje:

Még egy buta kérdés. Férfi volt a válaszadók között? Érdekelne, vajon csak nők mondják-e. Hátha egy pasi jobban érti.

Mivel megmondtam neki, hogy marad a baba, ha nélküle, akkor nélküle.

És még mindig kapom, hogy deénszeretlekhiányzolmértdobodeleztakapcsolatot....

2015. febr. 3. 07:02
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Koszonom a valaszt !

Haat sok erot, kitartast es vegul nem utolso sorban egeszseget kivanok neked es a babanak!

Remelem van segitseged, es megfelelo anyagi hattered a babahoz, mert anelkul a mai vilagban nagyon nehez. Erre a palira ne szamits, csak ugy tartsd meg a babyt, hogy tole ne varj semmit se jo szot, se lelki vagy anyagi tamogatast, akkor nem fogsz csalodni. Mellekesen megjegyzem kemeny csaj vagy, ha igy bevallalod! Sok sikert! ;)

38/N

2015. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

AZt hiszem, helyes döntést hoztál... Sok örömet a babához! Apa nélkül is rengeteg gyerek felnő, ne aggódj! Az jó lenne, ha a családban lenne valaki, aki férfi minta lehetne, de ez nemcsak apa lehet, hanem akár nagyapa, nagybácsi stb. (Akár kisfiú, akár kislány lesz, egyformán fontos ez.)


Viszont: én a nagyszüleinek megmondanám - főleg ha eddig normálisan viszonyultak hozzád. Eléjük állnék, és megmondanám, hogy a fiukkal vége a kapcsolatomnak, de szeretném, ha tudnák, hogy megtartom a gyermeket. Semmilyen követelésem nincs sem feléjük, sem a gyerek apja felé, de tudjanak róla.


Ha apja nem is lesz, ne foszd meg a gyereket a lehetőségtől, hogy legyen két nagyszülője, akik esetleg néha törődnének vele, és a nagyszülőket, hogy ismerhessék az unokájukat, ha szeretnék.

2015. febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!