Ki látja rosszul?

Figyelt kérdés
Párommal másfél éve együtt vagyunk, és most (másodszor is) terhes lettem tőle. Előzőleg 2 hónapos kapcsolatba nyilván nem tartottam meg a babát, hisz nem volt semmi elképzelésem, működünk-e.. Na most. Mindig azt mondogatja, hogy szeretne még gyereket (van egy a volt feleségével) velem, szeretne velem együtt élni, ennyire meg annyira szeret.... És itt jön a problémám, közölte, hogy ez a baba nem maradhat, mert tabletta mellett sikerült és baja lenne, és egyébként se akarjam ráerőltetni. A helyzetet ugyan kicsit bonyolitja, hogy még csak válófélben vannak, és jó oké, addig ne költözzünk össze. De vetessem el a picit, és legyek még türelmes? Azt mondja, egyedül döntök, akkor nincs esélyünk együtt lenni, de én nem akarok még egyszer átesni egy ab.-on. És egyébként us lehet még gyerekünk, csak várjak.. Bennem van a hiba? Ha szeret engem, ha szeretne babát, akkor mért ne tarthatnám meg? Nekem ettől olyan szaga van az egésznek, hogy nem gondolja komolyan velem jövőt. Mire a pici megszületne bőven elválhatna..De nem tervezett gyerek, nem kell neki és pont.
2015. febr. 2. 11:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, de manapság olyan könnyen dobálóznak ezzel az abortuszos cuccal hogy az már fáj...

Véletlenül becsúszott egy gyerek? Áh, semmi probléma megyünk és elvetetjük, hát mi az, csak egy kis rutinos műtét...


Hát nem tudom, én nem dobálóznék csak úgy ni ezzel a szóval, főképp hogy én nem úgy gondolom hogy csak egy rutinos műtét, épp ellenkezőleg, nagyon balul is elsülhet és többet nem lehet gyereked. vagy rosszul tudom ?


Még nem volt (Hálistennek!!) abortuszom, de utánaolvastam a dolognak, tudom hogy meg mint folyik, de már ahogy olvastam kirázott a hideg és rosszul lettem.

Nem tudom egyes nők hogy képesek erre, engem lelkileg taccsra vágna...

De igaz, ha nincs hova vállalni, sajnálom...


Én a helyedben megbeszélném ezt ALAPOSAN a párommal.

Nézd, jól is elsülhet a helyzet, hogy szép család lesztek, jól megértitek majd magatokat a gyerek után is, sosem lehet tudni.


Azt nem mondom hogy egyedül vállald a babát (bár ha tudod egyedül is, anélkül hogy támogasson párod akkor nagy tisztelet!!).

2015. febr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk ilyen tisztázatlan viszonyok közt kétszer is véletlen teherbe esni elég felelőtlen dolog. Nem láttátok már az elsőnél is, hogy kis életekkel dobálóztok? Vagy nem is annyira véletlen az a véletlen, hanem a válást akartad siettetni?


Az orvos mit mond a tablettás dologra? Mert mondjuk ilyen esetben azért a rizikót nem a párodnak, hanem a dokinak kéne mérlegelni.


Szerintem alapvetően mindketten rosszul látjátok, mert mindketten felelőtlenül álltok az egészhez. Te azért, mert esetleg nem gondoltad, hogy a hányás/hasmenés/antibiotikum stb. rontja a tabletta hatékonyságát, és esetleg kiegészítő védekezést is kéne használni, a párod meg mert abortuszra akar küldeni.

2015. febr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy suttyo, mar ne is haragudj! Sajnos en voltam hasonlo helyzetben, es az jott ki a vegen amit irtal nem gondolja komolyan, ha a kozos gyereketek nem kell neki... Nekifutasbol fejbe rugnam!
2015. febr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Nem direkt estem teherbe, azzal tisztában vagyok, hogy férfit igy nem lehet megfogni. Ha menni akar, még inkább megy. Gyógyszert sem szedtem, ami csökkentené a hatékonyságot, (1-1 algopyrin tán nem zavar bele)

A lényeg pedig nem ez.

Azt nem értem, ha azt mondja szeret, velem akar élni, gyereket akar, akkor miért probléma, hogy néhány hónappal előbb készült el, mint várt? Mert papron csak 2 hónap múlva lesz "független"?

Ezzel van bajom. Én is jobban örülnlk, ha már együtt élünk, és úgy esem teherbe. De, ha tényleg engem akar, mért akkora baj ez?

2015. febr. 2. 11:52
 5/35 A kérdező kommentje:
Egyébkét a doki at mondja, olyan kevés hormon van ma a fog.gátló tablettákban, hogy nem árt...
2015. febr. 2. 12:03
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg csak néhány hónap az a néhány hónap...? Mármint megbeszéltétek már, hogy mondjuk idén nyáron megpróbálkoztok, vagy évek óta hajtogatja, hogy "majd, majd, pár hónap múlva, ha majd..."???
2015. febr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%

Tenyleg nem art a babanak, rengeteg gyerek szuletett mar igy egeszsegesen, eleg egy artalmatlan hasmenes, es egy honapra oda a vedettseg. Ne hibaztasd magad!

A parod biztos, hogy valni akar? En ebben latom a problemat, mert 2x nem kuld abortuszra aki szeret, ez halal biztos! Vagy megtartod es szamolsz azzal, h egyedulallo anya leszel vagy meg 1 abortuszra mesz, de Azt nem tanacsolom. Nekem ezert nem lehet gyerekem, abortusz utan par honappal hormonzavarom lett, es a mai napig nem tudtam feldolgozni!

2015. febr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pasi nem akar téged,nem téged képzel el a gyereke anyjának.Feleslegesen pazarolod rá az idődet.Ha megtartod a babát hát készülj fel pokoli nehéz lesz neked.
2015. febr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Tényleg néhány hónap?


Nem tudhatom biztosan, ebben a formában van kétségeim támadtak a komolyságot illetően.

Márciusban választják szét őket. És valahol az megértem, hogy nem akarta, hogy úgy tűnjön, miattam akart válni, és ezért még nem élük együtt.

Évek óta nem mondogathatja, hisz annyi ideje nem is ismerem. Arról volt szó, hogy amint papiron elválnak, összeköltözünk, és- nem konkrétan kimondva mikor- jöhet a baba. Jó, ez minimum 3 hónap lett volna összeköltözés után, hogy letegyem előtte a tablettát, és legyen meg a 3 hónap (ez a mániája, hogy muszáj, mert bajokat okozhat). Szóval lehet a néhány hónap csak év vége lett volna.

De számomra olyan hihetetlen, hogy- legyen akkor 1 év-, amivel korábbra sikerült akkora baj, hogy ezért elhagyjon, ha megtartom.

Mivel megmondta, ha marad a baba, tőle SEMMIRE nem számitsak. Ami valahol jogos, ha kijelenti, hogy nem kell neki, én nem fogom erőltetni, gyerektartást követelni, semmi ilyesmi.

De (lehet én vagyok a hülye) egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ha komolyan gondolta velem a terveit, akkor most mért kell ezt?

2015. febr. 2. 12:24
 10/35 anonim ***** válasza:
94%
Kedves Kerdezo keress egy szakembert(pszichologus) ! Tonkre teszed az eleted, ha egy ilyen onzo teture epited az eleted! Valojaban neked van dontesed ebben a kapcsolatban?
2015. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!