Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nevem jelentené a függetlens...

A nevem jelentené a függetlenségemet?

Figyelt kérdés
Sok mai fiatal feleség megszól engemet a nevemért. Mert ők nem veszik fel a férjük nevét. Ők függetlenek. Hogy lehet független egy feleség? Én büszkén viselem az uram nevét. Elvett, én már az övé vagyok. Mennyivel lennék több mondjuk Pitar Giziként?

2015. jan. 31. 20:05
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
74%
Én nem azért nem vettem fel a férjem nevét,hogy független legyek/maradjak,hanem azért mert a névvàltoztatàsnak nincs semmi értelme.Kaptam egy nevet születésemkor,és ezzel a névvel is fogok meghalni,szerintem ez a normàlis.Egyébként én szégyelnék -né lenni,mert nevetséges az asszonynév.
2015. febr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

"A kötőjeles verziót nem választhatja csak a nő, hanem mindkét fél beleegyezése szükséges, hiszen utána a férjnek is kötőjelesen kell használnia a nevét."


Nagyon rosszul tudod. A másik fél maradhat a saját nevén, ha akar, nem kell automatikusan felvennie. Nem is értem, hogy mersz ilyen baromságot kategorikusan kijelenteni, mikor egy halom nő így veszi fel anélkül, hogy a férje neve kötőjelessé változott volna ezáltal.

A gyerek sem lesz automatikusan kötőjeles, csak így van rá mód, hogy az LEHESSEN. Abban még mindig dönthetnek, de lehet simán az apja vezetéknevén. Baromságokat ne terjessz, nehogy már valaki elhiggye!

2015. febr. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!