Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nevem jelentené a függetlens...

A nevem jelentené a függetlenségemet?

Figyelt kérdés
Sok mai fiatal feleség megszól engemet a nevemért. Mert ők nem veszik fel a férjük nevét. Ők függetlenek. Hogy lehet független egy feleség? Én büszkén viselem az uram nevét. Elvett, én már az övé vagyok. Mennyivel lennék több mondjuk Pitar Giziként?

2015. jan. 31. 20:05
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
70%

Nálam igen aktuális a kérdés, mivel nemsokára férjhez megyek.

Megmondom őszintén, azért nem fogok nevet változtatni, mert nem ér nekem mínusz 3-4 napot az életemből, mire körbejárom a(z általam olyannyira gyűlölt) hivatalokat, hogy a személyimet, lakcímkártyámat, útlevelemet, bankkártyámat stb... átírassam egy másik névre és akkor még ennek az anyagi vonzatairól nem is beszéltem, bár az már csak a kisebb probléma. Másik meg, ha huszoniksz évig jó volt ez a név, csak kihúzom még ezt a "kis" időt vele :)

2015. jan. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Missi_Key ***** válasza:
80%
Igen. Fontos a név..egyrészt az okmányok drágák. Másrészt ha téged Kis Bélánénak hívnak, akkor mi is a neved? Hogy szólítanak a kollegák Bélának? Nem? Akkor a papirokban miért az szerepel? Mert már nincs önnálló neved. De neki van a férjnek ...ő továbbra is Béla
2015. jan. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező!

Teljesen igazad van.

A legtöbb nő azért remeg, hogy végre elvegye valaki, és mondhassák, hogy "van egy férjem".

Ez pedig ugyanúgy birtokviszony mint, ahogy a "van egy feleségem" is.

Vagyis "egymás birtokába" kerültek hivatalosan!

Magyarul, a tulajdonába.


Persze sokan nem akarják, hogy a nevük is jelezze, hogy "férjezettek",

és így továbbra is tudnak esküvő után flörtölni a f @ s z b ú ú k o n ...

2015. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
96%
Olyan baszáskozpontú mindenki. A kiélés alatt mindenki baszást ért, a függetlenség is mindenkinek baszást jelent. Ez elképesztő.
2015. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
97%

"Persze sokan nem akarják, hogy a nevük is jelezze, hogy "férjezettek",

és így továbbra is tudnak esküvő után flörtölni a f @ s z b ú ú k o n ..."


Férfiaknál soha nem tudni név alapján, hogy mi a családi állapotuk, akkor ők állandóan flörtölnek facebook-on?

2015. jan. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
79%
24es: itt csak azt nem érthető, hogy egy név változtatástól miért jelezné már azt, hogy vagy az egyik, vagy a másik uralkodik a másikon? Attól még mindenki tud önmaga lenni. Továbbá az sem érthető, hogy akik ennyire támadják azt, akik a névváltoztatást jónak tartják miért erősködnek ilyen szinten a függetlenségükhöz? Akkor minek házasodnak meg? Ha olyan nagyon féltik a leendő házastársuktól a függetlenségüket, akkor minek? vagy bízom benne és tudom, hogy ettől még szó se lesz arról, hogy uralkodik rajtam, vagy én rajta, vagy nem, de ha nem, akkor felesleges egyáltalán házasságot kötni is. Az más kérdés, ha vki csak simán nem akar így tenni, mert nem tetszik neki, na de pont a függetlenségre hivatkozni, kissé érdekes.
2015. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 Missi_Key ***** válasza:
95%
Nem 24 vagyok, de utsó...a függetlenség munkát is jelenthet..pl ha híres vagy, nem jó ha változik a neved...főleg ha van válás is...vagy ha éveket küzdesz egy doktori címért..jogos hogy a saját eredeti neved mellé akarod használni.hiszen azért küzdöttél..
2015. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
72%
Számomra azért jelez "elnyomást", mert csak a nő veszi fel. Az is elnyomás lenne, ha csak a férfi venné fel. Ha mindketten felvennék egymás nevét, akkor valódi összetartozásnak tartanám. Így pontosan azt jelenti, amit írtak: olyanok veszik fel, akiknek eredmény, ha elveszi őket akárki.
2015. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
27: de írtam, hogy más kérdés, ha valaki nem akarja, mert pl. nem tetszik vagy, más oka van, de ezt a függetlenség mögé bújva indokolni kissé érdekes. Tény, h nem részleteztem, hogyha dr stb, de azok a személyek nem is a függetlenségük mögé bújva döntenek így. Épp az a lényege a kérdésnek, hogy nem ettől nem lesz vagy lesz uralkodás a másikon.
2015. jan. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

De épp ez az. Nem azon van a hangsúly, hogy a névben van a függetlenség, de ez az, amit meg "kell" változtatnod. Ha az lenne a tradíció, hogy házasság után mindkét félnek a férfi hobbiját kell űznie, akkor abban lenne a függetlenség.


Azért jelenti a függetlenséget, mert már mindannyiunknak van neve, és ha házasságra lépünk, csak az egyik féltől szokás elvárni, hogy változtasson. Minden mást megtarthatsz, a telefonszámodat, a CD-idet, a hajszínedet. A név az, amit szokás megváltoztatni.

2015. jan. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!