Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nevem jelentené a függetlens...

A nevem jelentené a függetlenségemet?

Figyelt kérdés
Sok mai fiatal feleség megszól engemet a nevemért. Mert ők nem veszik fel a férjük nevét. Ők függetlenek. Hogy lehet független egy feleség? Én büszkén viselem az uram nevét. Elvett, én már az övé vagyok. Mennyivel lennék több mondjuk Pitar Giziként?

2015. jan. 31. 20:05
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
74%
Nem a neveddel van a gond,hanem a gondolkodásoddal. Nekem nincs uram, férjem van és nem vagyok a tulajdona.Egyenrangú partnere vagyok.
2015. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Meglehet Szabó Jánosné önálló személyiség, míg Pitar Gizellát elnyomja a férje, talán még veri is. Ez sok mindentől függ, de a névtől, attól nem.
2015. jan. 31. 20:31
 13/42 anonim ***** válasza:
75%

Azért tűnik nekem furának ez az egység, egyenlőség kifejeződése a névben azzal, ha mindkettőnk neve ott szerepel, mert érdekes a férfiak nem így gondolják. Ők megmaradnak a saját nevüknél.

Nekem mindegy ki hogy hordja a nevét, bár én, mivel több dologban is férfias gondolkodással bíró nő vagyok, megmaradok a sajátomnál.

2015. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
26%

9-es, nem tudom, hogy mit és miről és mennyit olvasol különféle emberektől. Nekem nem az egyedi meglátás tűnt fel, mert az van másoknak is. Hanem az, hogy lesír, hogy ez nem a saját véleménye.

Nem tudom elmagyarázni, nem vagyok nyelvtanár. Aki többet olvassa különféle emberek hozzászólásait, egyedi meglátását, az könnyebben kiszúrja az ilyesmit.

2015. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
18%
11es: nekem van uram, és büszkén hívom így mások előtt és emiatt még véletlen se érzem magamat kevesebbnek, de mások se tartanak érte kevesebbnek, sem amiatt, hogy felvettem a nevét. Amiatt meg pláne nem, hogy "én már az övé" vagyok. Bizony ez nem a függetlenségemet veszi el, hanem azt mutatja a világnak ilyen formában is, hogy foglalt vagyok, ez a kijelentés azt jelenti. Már pedig, ha foglalt vki az nem független, nem szabad préda mások számára, de mint ember attól még független.
2015. jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
78%

A bátyámat elnyomja a felesége, uralkodik rajta. Papucsférj a testvérem.

A felesége mégis felvette a férje nevét -né formájában.

Nekem mindig is az volt a benyomásom, hogy azért tette, hogy ezzel a többi nőnek reprezentáljon, hogy a még nem házas barátnők, ismerősök irigykedjenek, hogy "nekem már van férjem."

2015. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Az ura, ara szakrális kifejezés. Az ura a férfi, az ara a nő. Ha azt mondom, hogy uram, annak semmi köze az úr szóhoz. De gondolom ezzel senkinek nem mondtam újat.
2015. jan. 31. 20:42
 18/42 anonim ***** válasza:
50%
Látszólag az én bátyámat is elnyomja a neje, aki szintén "-né". De valójában a felelősség nagy része is le van véve a bátyám válláról. Kiskorúsítva van, ami ugyan elnyomásnak minősülne, de csak addig kiskorú, amíg arról van szó, kié a több felelősség. Neki ez így kényelmes, mert ki van szolgálva, ugyanakkor mégis mindenki szemében ő a családfő.
2015. jan. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
87%

"Aha, és előző, ha felveszed a nevét attól te még nem te maradsz? :D :P Épp, ezt kérdezi a kérdező, hogy ugyan miért a nevünk mondaná meg, hogy függünk-e vagy se, vagy önmagunk vagyunk-e vagy se?"

5-ös küldi 6-osnak:


Mert a nevünk, ahogy a ruházkodásunk, hajviseletünk, a sminkünk is, kifejezi azt, akik vagyunk. Hozzánk tartozik, tükrözi azt, akik vagyunk.

Csak a nevedet nehezebben cseréled le, mint a hajviseletedet.


Ja, és nem ez az a topic, ahol azt hajtogatják, hogy gyerekszülés után maradj NŐ, ne csak anya legyél? Meg ne engedd a párodnak, hogy ő is úgy hívjon, hogy "anya", ha kettesben vagytok. Na, az miben más, mint az, hogy házasság után ezentúl Gizi helyett mindenki Lakatos Pistánénak hív?


Persze akinek ez tetszik, az tegyen így. Nekem nem tetszik, ezért nem teszek így.

2015. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
25%
Nem mondtál újat kérdező. Amit írtál, azzal a kérdezők kb. 90%-a tisztában van.
2015. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!